Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

12 Posty
Iwona Kieczka
(iwik112)
Wiking
Moi drodzy, czy ja pisze po chińsku??? moje dziecko kończy 16 lat w październiku a w sierpniu kazali mi płacić za taki kurs 3300,- może gdzieś w Oslo jest darmowy, a głupoty nie piszę bo fakturę dostałam. A z resztą już nie ważne. Widzę że tu tylko można dostać opiernicz i nie chodzi mi tu o mój temat. My Polacy jesteśmy jak wilki dla swoich inne nacje trzymają się razem i wzajemnie sobie pomagają.
Zapytałam o grzyby, czy już się pojawiły w okolicznych lasach i co? otrzymałam info że na grzyby to mam iść do sklepu. No mistrzostwo świata. Dzięki bardzo za rady. I dobranoc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Iwona Kieczka
(iwik112)
Wiking
Darmowy jest do wieku gimnazjalnego. Może kiedyś było inaczej al. teraz już płaci się w wieku 16 lat.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
polka98
(polka98)
Wiking
Ja moge udzielic sporo informacji, sama chodze do norweskich szkol juz od 2 lat
do liceum od roku
takze jesli to jeszcze aktualne odpowiem na kazde twoje pytanie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
polka98
(polka98)
Wiking
Rekrutacja wyglaza zupelnie inaczej niz w Polsce, gdyz wszystko odbywa sie droga internetowa. Nie chodzisz do szkoly z zadnymi papierami czy podaniami. Masz swoje konto na stronie VIGO.no, tam jest opis jakby calej twojej edukacji, swiadectwa za kazdy semestr jaki przebyles w norweskiej szkole. Na tej stronie takze dowiesz sie czy dostalas sie do szkoly jaka wybrales. Chcialabys wiedziec jak wyglada nauka w licuem badz tez jak jeszcze bardziej konkretnie wyglada ta rekrutacja?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
polka98
(polka98)
Wiking
to raz jeszcze ja, opowiem ci jak wyglada juz nauczanie w liceum
przez pierwszy rok masz wszystkie, obowiazkowe przedmioty czyli, matma, norweski, angielski, naturfag (przyroda, to mieszanka chemii, fizyki i biologii i raz przerabiacie chemie, raz fizyke raz biologie), samfunnsfag (to taki nasz wos) geografi(geografi poprostu), masz wf do tego. wazna informacja jest tez to ze musisz sobie wybrac fremmedspråk, u mnie do wyboru jest chinski, niemiecki, francuski i chyba najbardziej oblegany hiszpanski i teraz wazna kwestia. Wiadomo ze dla polaka przyjezdzajacego do Norwegii, najwazniejszy jest norweski ktorego musi sie nauczyc, angielski i jak jeszcze pomyslec o dodtakowym jezyku to sie moze zrobic nie fajnie, dlatego mozesz pisac tak zwane PRIVATISTY. na czym to polega? sa to testy z twojego jezyka czyli polskiego, za ktore trzeba placic, jest to taka mala matura aby przez 3 lata w liceum nie miec dodatkowego jezyka. Musisz zaliczyc pisemny i usytny na poziomie 3. Pisemny test kosztuje 1000kr i ustny rowniez. jednak jest to na prawde dobre ulatwienie. jESLI BYS CHCIALA MOGLABYM POMOC Z ZALOGOWANIEM SIE NA TE STRONE I WYPELNIENIEM WSZYTSKCH PODAN. W moim przypadku bylo tak ze na ustny musialam jechac do Trondheim a pisemny mialam normalnie w szkole.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok