Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Norweskie Liceum - Norwegia

3 Posty

(NatiNati)
Wiking
Hej
Wiecie może czy ciężko sie dostać do liceum i jak wygląda nauka w nim? Są jakieś egzaminy by sie dostać czy średnia ocen sie liczy...
Może ktoś z was kończył tu liceum albo jest w trakcie i będzie mi mógł trochę opowiedzieć o rekrutacji.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Iwona Kieczka
(iwik112)
Wiking
Z tego co wiem to zapisy do liceum są do 1 marca, jeśli chodzi o szkołę bezpłatną. Do płatnej można zapisać się na początku roku szkolnego ,czyli w sierpniu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty

(NatiNati)
Wiking
Czyli nikt nic nie wie... Dzięki... super pomoc...
Nikt z was nie chodził tu do szkoły i nikt z was nie ma dzieci w wieku szkolnym....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
143 Posty

(wirek)
Stały Bywalec
NatiNati napisał:
Czyli nikt nic nie wie... Dzięki... super pomoc...
Nikt z was nie chodził tu do szkoły i nikt z was nie ma dzieci w wieku szkolnym....


Jezeli znasz norweski to mozesz poczytac o temacie na stronach VGS lub tam zadzwonic. Jezeli nie znasz to jak chcesz sie uczyc w liceum?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Iwona Kieczka
(iwik112)
Wiking
Moja córka chodzi od tego roku do liceum, nic z norweskiego nie rozumie. Posiłkuje się angielskim i niestety musi się nauczyć norweskiego od kolegów z klasy. Daje jakoś radę bo oni są przyjaźnie nastawieni na ludzi którzy chcą się uczyć
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
iwik112 napisał:
Moja córka chodzi od tego roku do liceum, nic z norweskiego nie rozumie. Posiłkuje się angielskim i niestety musi się nauczyć norweskiego od kolegów z klasy. Daje jakoś radę bo oni są przyjaźnie nastawieni na ludzi którzy chcą się uczyć
Nieprawda, ze musi sie nauczyć norweskiego od kolegów z klasy.
To albo twoje zaniedbanie, albo rownież nie znasz ani norweskiego ani angielskiego i nie zrozumiałaś co ci tłumaczono.
Jak sie przyjeżdża do Norwegii w wieku ponadgimnazjalnym to trzeba iść na roczny kurs norweskiego w voksenopplæring. Po roku wybiera sie szkole średnią.
Pierwsze słyszę, zeby uczeń chodził do vgs nie znając języka i jeszcze rodzic twierdził, ze ma sie nauczyć od kolegów.
Dla niepełnoletnich taki kurs jest darmowy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
37 Postów
Magda Ma
(Maaggddaa)
Nowicjusz
Moja młoda też niedługo kończy ungdomskole, ma jeszcze chwile na szlifowanie języka, ale czy to wystarczy by dostać się do liceum... Młodej strasznie mieszają się języki ang i nor, zaczyna zdanie po angielsku a kończy po norwesku, jak jeszcze mieszkaliśmy w Polsce młoda była dobra z anglika a teraz kiepsko... Myślicie że ciężko sie dostać tu do liceum?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Iwona Kieczka
(iwik112)
Wiking
Taki kurs nie jest darmowy, kosztuje ok. 3300kr m-c. Większość z Was Polaków tu mieszkających nauczyła się języka w pracy lub w szkole obcując z Norwegami a nie na kursie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
iwik112 napisał:
Taki kurs nie jest darmowy, kosztuje ok. 3300kr m-c. Większość z Was Polaków tu mieszkających nauczyła się języka w pracy lub w szkole obcując z Norwegami a nie na kursie.Tyle to kosztuje kurs dla osoby dorosłej z EU.
Dla małoletnich do ukończenia 18 roku, podstawowa nauka języka jest bezpłatna, pomijając materiały szkoleniowe.
Nie piszę tu o osobach, które mają powyżej 18 roku i dostały się na norweskie dzienne studia i w tym zakresie, też mają naukę norweskiego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
iwik112 napisał:
Taki kurs nie jest darmowy, kosztuje ok. 3300kr m-c. Większość z Was Polaków tu mieszkających nauczyła się języka w pracy lub w szkole obcując z Norwegami a nie na kursie.

Napisalam wyraznie, ze jest bezplatny dla osob do 18 roku zycia.

Ja sie na przyklad nie nauczylam w pracy, bo w pracy to ja juz musze wladac tym jezykiem na tyle dobrze, zeby umiec zlozyc zdanie bez bledow. Za moje kursy placilam duzo wiecej niz 3000 koron, plus egzaminy panstwowe.
I nie bardzorozumiem co ma fakt gdzie wiekszosc Polakow nauczyla sie jezyka do tego, co dzieje sie z twoim dzieckiem? Nawet jesli musialabyc zaplacic ( ale NIE MUSISZ) te 3000 to nie zaplacilabys???? Jak widac nie. a niech sie dziecko meczy w liceum, koledzy naucza, "musi" sie przeciez jakos nauczyc.
Nie chce nikogo obrazac, ani sie wtracac, ale brak mi slow... bo kurs kosztuje to matka dziecka nie zapisze...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok