Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

uznanie polskiego magistra pielęgniarstwa w Norewgii - Norwegia

Czytali temat:
1 Post
pielęgniarka1
(pielęgniarka1)
Wiking
Witam,

Czy jest tu ktos kto starał się o uznanie polskiego magistra z pielęgniarstwa przez NOKUT?
Czy ktoś dostał odmowę?
Ja zostałam poinformowana ,że aby miec uznanego polskiego magistra z pielęgniarstwa, należy mieć conajmniej 30 punktów ECTS za pracę magisterską. Ja miałam mniej- na mojej uczelni, i podejrzewam,że na innych uczelniach , są także różnice punktowe w porównaniu z norweskim magistrem z pielęgniarstwa.
Czy jest to legalne, po 2005 roku, kiedy powinny być wyrównane różnice w programach nauczania w Europie? Czy jest tu ktoś kto miał podobne doświadczenia i co zrobił w tej sprawie?
czy jest tu ktoś kompetentny na tyle , aby zająć sie tą sprawą? tak, aby potem spracowane, wyuczone, polskie pielęgniarki nie miały problemu z uznaniem ich posiadanych - magisterskich kompetencji w Norwegii, na równi z norweskimi?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów

(Krowa)
Nowicjusz
pielęgniarka1 napisał:
Witam,

Czy jest tu ktos kto starał się o uznanie polskiego magistra z pielęgniarstwa przez NOKUT?
Czy ktoś dostał odmowę?
Ja zostałam poinformowana ,że aby miec uznanego polskiego magistra z pielęgniarstwa, należy mieć conajmniej 30 punktów ECTS za pracę magisterską. Ja miałam mniej- na mojej uczelni, i podejrzewam,że na innych uczelniach , są także różnice punktowe w porównaniu z norweskim magistrem z pielęgniarstwa.
Czy jest to legalne, po 2005 roku, kiedy powinny być wyrównane różnice w programach nauczania w Europie? Czy jest tu ktoś kto miał podobne doświadczenia i co zrobił w tej sprawie?
czy jest tu ktoś kompetentny na tyle , aby zająć sie tą sprawą? tak, aby potem spracowane, wyuczone, polskie pielęgniarki nie miały problemu z uznaniem ich posiadanych - magisterskich kompetencji w Norwegii, na równi z norweskimi?

Zanim wszyscy tutaj wyjdziemy z Toba z kamieniami na ulice i bedziemy rzadac postawienia N przed sadem w Strasburgu, polecam dokladne zapoznanie sie z Dyrektywa 2005/36/WE a szczegolnie z ustepem o "lovregulerte yrker". I to nie NOKUT zajmuje sie uznaniem tego wyksztalcenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
pielęgniarka1 napisał:
Witam,

Czy jest tu ktos kto starał się o uznanie polskiego magistra z pielęgniarstwa przez NOKUT?
Czy ktoś dostał odmowę?
Ja zostałam poinformowana ,że aby miec uznanego polskiego magistra z pielęgniarstwa, należy mieć conajmniej 30 punktów ECTS za pracę magisterską. Ja miałam mniej- na mojej uczelni, i podejrzewam,że na innych uczelniach , są także różnice punktowe w porównaniu z norweskim magistrem z pielęgniarstwa.
Czy jest to legalne, po 2005 roku, kiedy powinny być wyrównane różnice w programach nauczania w Europie? Czy jest tu ktoś kto miał podobne doświadczenia i co zrobił w tej sprawie?
czy jest tu ktoś kompetentny na tyle , aby zająć sie tą sprawą? tak, aby potem spracowane, wyuczone, polskie pielęgniarki nie miały problemu z uznaniem ich posiadanych - magisterskich kompetencji w Norwegii, na równi z norweskimi?


ta, to jeszcze niech Austriaków postawi do pionu bo też polskich magistrów z pielęgniarstwa nie honorują i trzeba się u nich douczać
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Ilona_Baczewska
(Ilona_Baczewska)
Wiking
pielęgniarka1 napisał:
Witam,

Czy jest tu ktos kto starał się o uznanie polskiego magistra z pielęgniarstwa przez NOKUT?
Czy ktoś dostał odmowę?
Ja zostałam poinformowana ,że aby miec uznanego polskiego magistra z pielęgniarstwa, należy mieć conajmniej 30 punktów ECTS za pracę magisterską. Ja miałam mniej- na mojej uczelni, i podejrzewam,że na innych uczelniach , są także różnice punktowe w porównaniu z norweskim magistrem z pielęgniarstwa.
Czy jest to legalne, po 2005 roku, kiedy powinny być wyrównane różnice w programach nauczania w Europie? Czy jest tu ktoś kto miał podobne doświadczenia i co zrobił w tej sprawie?
czy jest tu ktoś kompetentny na tyle , aby zająć sie tą sprawą? tak, aby potem spracowane, wyuczone, polskie pielęgniarki nie miały problemu z uznaniem ich posiadanych - magisterskich kompetencji w Norwegii, na równi z norweskimi?


Ja będę miała podobny problem (tyle, że nie pielęgniarstwo), jeszcze nie składałam, ale kontaktowałam się w tej sprawie z NOKUT, bo wiedziałam wcześniej o tych 30 pkt. Nic za bardzo nie można z tym zrobić, ew. uzupełnić studia na miejscu. Jest jeszcze podobno jakaś procedura zwany faglig godkjenning, można się o nią ubiegać na norweskiej uczelni, która ma podobny program studiów, ale to podobno długotrwała procedura i wymaga składania wielu dokumentów: www.nokut.no/en/Foreign-education/Other-...n--higher-education/
Ja też nadal szukam sposobu jak to ominąć, ponoć kilka lat temu weszło w Polsce jakieś rozporządzenie nakazujące uczelniom dostosować programy i liczby punktów do m.in. norweskich uczelni, bo były jakieś skargi, ale nie mam żadnej pewności, ani tym bardziej rozporządzenia w ręce.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok