Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

1 Post
Grzegorz Sarach
(Grzes28)
Wiking
witaj czytasłem Twój post na forum nie masz moze czasem czegos ciekawego zeby podesłac link do nauki norweskiego pisałes ze jak co to na priw z gory dziekoje i pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Monika Pawlak
(monia612)
Wiking
Hejka!
Jestem bardzo zainteresowana tymi linkami
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
Marta Pasciewska
(Paciorek)
Wiking
ja również...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Patrycja Robacka
(Patty.995)
Wiking
Ja sie przez 2 lata nauczylam, ale chodzilam do szkoly z norwegami, jak chodzilam do szkoly z obcokrajowcami to porobily sie grupy ktore rozmawialy po sowim jezyku i wogole sie niczego nie nauczylismy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
69 Postów
baska krzyś
(bk1)
Początkujący
Ja przed wyjazdem do Norwegi sporo słuchałam płyt i nic nie byłam w stanie ogarnąć.
Jak dotarłam do Królestwa Norwegii poszłam na kurs 36 godz. to uzmysłowiło mi co z czego wynika i dlaczego tak powinno byc.
teraz zakuwam sama, czasami mam serdecznie dosyć, złość, depresja, chęć powrotu do Polsi, znowu rycie itp..
Po 6 m-cach jestem w stanie powiedzieć o co mi chodzi i czego potrzebuje, jednak nie potrafie zrozumiec co norwegowie do mnie mówią.
Mam nadzieje, że jak znajde prace i będe miała kontakt z żywym językiem to rycie codzienne napewno przyniesie wymierne efekty.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Patty.995 napisał:
Ja sie przez 2 lata nauczylam, ale chodzilam do szkoly z norwegami, jak chodzilam do szkoly z obcokrajowcami to porobily sie grupy ktore rozmawialy po sowim jezyku i wogole sie niczego nie nauczylismy.
eee
Polacy to chyba w gęsim, a nie sowim języku rozmawiali
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Sylwia Matysiak
(sylwinka87)
Wiking
320 Postów
65 78
(6578)
Stały Bywalec
Najlepszy (i najtanszy) sposob,to kontakt z 'zywym' norweskim,czyli:

- codziennie ,pol godziny,w towarzystwie okolicznych,belkoczacych zuli!

Akcent,wymowa,skladnia - identyczne!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
320 Postów
65 78
(6578)
Stały Bywalec
Chodzilas do szkoly z norwegami?
Czyli z norweskimi anal-fabetami,ktorzy nie umieli czytac i pisac w swoim jezyku?!
Zreszta jak wiekszosc z nich!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Magda Lenia
(magda_lenia)
Wiking
Kursy norweskiego sa drogie ale motywuja do nauki. Praca z nauczycielem norweskiego ma wiele zalet. Jednak najwazniejszy i tak jest wklad wlasny - czyli systematyczne uczenie sie nowych slowek. Czytanie gazet, ogladanie norweskiej telewizji, i rozmowa po norwesku wszedzie tam gdzie to mozliwe. Jest to spory wysilek, ale oplacalny.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok