Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

226 Postów
Maryjka Funga
(Maryjkap)
Stały Bywalec
Ale numer nigdy bym na to nie wpadła. Obstawiałm raczej czworonoga - sorki Pozdrowienia dla Pana Skalniaka
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
226 Postów
Maryjka Funga
(Maryjkap)
Stały Bywalec
Kto nie zbiera płachetki zwyczajnej niech żałuje. Mały wyskok do lasu i obiad gotowy.
Przepis tutaj: fotogrzybiarze.pl/index.php/9-artykuly-n...i-jarskie-z-grzybami
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Maryjkap napisał:
Ale numer nigdy bym na to nie wpadła. Obstawiałm raczej czworonoga - sorki Pozdrowienia dla Pana Skalniaka

Na skalach norweskich wychowany, to i skalniak
Dzieki za pozdrowienia i wzajemnie.

Flaczkow z tych grzybkow to nie jadlam, ale zupa z maslakow (tych, nazwe je tak, normalnych maslakow ) to u nas znika niepostrzezenie.

U nas 2 dni krolowaly pierogi z kurka(gotowana, posiekana i obsmazona na masle z cebulka). Oczywiscie dietytcznie , czyli z fura skwareczek
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Kamila Zakrzewska
(KamilaZakrzewska)
Wiking
mieszkam na polnocy i znalazlysmy z kolezanka "rydze"...wyrzucilysmy ,bo nie wydzialaly specyficznego mleczka nawet bialego...i podejrzewalysmy ,ze to mleczaj welniak (welniakowaty,czy welniasty),co pan powie na ten temat?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Nie wiem co pan powie na ten temat, ale ja wiem jedno-rydze, po przekrojeniu wydzielaja piekny, pomaranczowo-rozowy plyn(mleczko). Jesli tego nie mialy, to nie byly rydze
Na polnocy rowiez je zbieralam (okolice Mo i Rana) i rowniez mialy ten niespotykany kolor
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
39 Postów

(paradoks108)
Nowicjusz
Lindemans napisał:
Nie wiem co pan powie na ten temat, ale ja wiem jedno-rydze, po przekrojeniu wydzielaja piekny, pomaranczowo-rozowy plyn(mleczko). Jesli tego nie mialy, to nie byly rydze
Na polnocy rowiez je zbieralam (okolice Mo i Rana) i rowniez mialy ten niespotykany kolor


u rydzów?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
waclaw waclaw
(Wafekp)
Wiking
Kamila!
Opis mleczaja rydza masz na stronie 7. Jeżeli nie wydzielały mleczka tak jak napisała lindemans powyżej to znaczy, że to nie rydz. Jeżeli będziesz miała jakiekolwiek wątpliwości z rozpoznaniem grzybów w lesie, zostaw je i nie ryzykuj.

pozdrawiam wacław
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
paradoks108 napisał:
Lindemans napisał:
Nie wiem co pan powie na ten temat, ale ja wiem jedno-rydze, po przekrojeniu wydzielaja piekny, pomaranczowo-rozowy plyn(mleczko). Jesli tego nie mialy, to nie byly rydze
Na polnocy rowiez je zbieralam (okolice Mo i Rana) i rowniez mialy ten niespotykany kolor


u rydzów?


Nie, u reniferow

Czegos nie zrozumiales welniaku, to zapytaj - wyjasnie szerzej.
Dobrze by tez bylo, gdybys z powodu swoich prywatnych anizmozji do mnie, nie zasmiecal przynajmniej tego tematu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
226 Postów
Maryjka Funga
(Maryjkap)
Stały Bywalec
Nie, u reniferow
Czegos nie zrozumiales welniaku, to zapytaj - wyjasnie szerzej.


Lindemans, prawie umarłam ze śmiechu z tego tekstu. Zeszły mi wszystkie soki z blaszek hahahahaha
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Kamila Zakrzewska
(KamilaZakrzewska)
Wiking
tak tez wlasnie robie,jak nie mam pewnosci wyrzucam.czyli wychodzi na to ,ze to byl rydz podpucha wiec pana zdaniem mogla to byc welnianka?
dziekuje za porade i pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok