Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

77 Postów
Początkujący
??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
77 Postów
Początkujący
a to co to jest wie ktoś??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
226 Postów
Maryjka Funga
(Maryjkap)
Stały Bywalec
Te z góry (w torbie) to są maślaki pstre. Grzybiarz musi chodzić czasami z głową podniesioną do góry i zwracać uwagę na drzewa Maślaki pstre rosną zawsze pod sosnami. Faktycznie teraz jest ich wysyp. Grzyby te są bardzo dobre do suszenia, mrożenia i marynowania. Z tych maślaków nie ma konieczności ściągania skórki z kapelusza.
Muszę zwrócić uwagę na to , że nie czyścisz grzybów ze ściółki. W tych zanieczyszczeniach żyje mnóstwo żyjątek, które trawią twoje grzyby. Zanim dotrzesz do domu część z nich zostanie nadjedzona. Szkoda wynosić te stworzenia z lasu, niech pozostaną w swoim środowisku. Grzybów nie powinno się myć, więc jeżeli wyczyścisz je w lesie, w domu masz połowę roboty mniej. Gratuluję zbiorów
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
226 Postów
Maryjka Funga
(Maryjkap)
Stały Bywalec
Grzyb kolejny to Koźlarz pomarańczowożółty. Na trzonie w miejscach otarcia lub nacięcia wybarwia się na niebieskawo-zielono. Preferuje brzozy i występuje pospolicie. Osiąga duże rozmiary - kapelusze 20-25 cm średnicy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
226 Postów
Maryjka Funga
(Maryjkap)
Stały Bywalec
W lasach pojawia się smaczny grzyb Płachetka zwyczajna. Rośnie w lasach sosnowych wśród borowin. Wyśmienity do smażenia, daje orzechowy smak.
galeria.fotogrzybiarze.pl/index.php/albu...yby-jadalne/P1210302
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
77 Postów
Początkujący
Dziękuje bardzo za odpowiedz.. zdaję sobie sprawe oczywiście z tego co Pani napisała ale prosze mi uwierzyc ze to był taki szok zobaczyc tyle grzybów i nie byc kompletnie przygotowanym bo sie szło zupełnie w innym celu.. Te maślaki to rosną na drodze nawet i w trawie szok poprostu!! A TE drugie owszem wielkie i tez ich jest duzo ale niestety juz zaatakowane przez robactwo.. Juz nie moge sie doczekac jak pujde oficjalnie na zbiory przygotowana bo teraz juz wiem gdzie hi
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Maryjkap napisał:
W lasach pojawia się smaczny grzyb Płachetka zwyczajna. Rośnie w lasach sosnowych wśród borowin. Wyśmienity do smażenia, daje orzechowy smak.
galeria.fotogrzybiarze.pl/index.php/albu...yby-jadalne/P1210302


No niestety, tej plachetki, to ja nie zjem . Nigdy nie zbieralam czegos takiego i juz sie raczej nie "nagne"

Ogolnie, to rok jest bardzo marny. Jeszcze pelno kozlarzy, czerwonolebcow i juz bardzo malo prawdziwkow. Dzis tylko 11 przynioslam, ale pozostalych duzo. Jest wysyp rydzow, a te bardzo cenie . Wczoraj smazylismy na masle potezna porcje

Zaczal sie rowniez wysyp opienki. Trza sie brac za sloiki

Kurki dzis mialam 1,5 kg., ale doslownie w jednym miejscu, tak,ze padlam na kolana ze zdziwienia Nie wiem, czy ktos przyzadza pierogi z kurka ? U mnie dostaja bialej goraczki na sama mysl, ze jutro beda pierogi z kurka z duza iloscia skwareczek
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
226 Postów
Maryjka Funga
(Maryjkap)
Stały Bywalec
Gratuluję zbiorów jakichkolwiek, bo faktycznie marny rok dla grzybiarzy. Chyba nawet trzeba będzie opieńkę przeprosić w tym roku. Co do grzybów niepopularnych np: płachetka to prawda jest taka, że zbieramy tylko grzyby co do których mamy 100% pewności.
Jest dużo fajnych grzybów, które biją na głowę prawdziwki. Lecz tutaj potrzebna jest ich dobra znajomość.
Jeśli zbierze się grupa zagorzałych fanów, można zorganizować szkolenie dla grzybiarzy i warsztaty mykologiczne. Pierogi z kurkami? Tego jeszcze nie próbowałam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
226 Postów
Maryjka Funga
(Maryjkap)
Stały Bywalec
Kilka wskazówek jak przetwarzać grzyby. Mrożenie, suszenie, marynowanie.
fotogrzybiarze.pl/index.php/9-artykuly-n...by-w-naszej-spizarni
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
264 Posty
Magg G
(magg)
Stały Bywalec
Maryjkap napisał:
W lasach pojawia się smaczny grzyb Płachetka zwyczajna. Rośnie w lasach sosnowych wśród borowin. Wyśmienity do smażenia, daje orzechowy smak.
galeria.fotogrzybiarze.pl/index.php/albu...yby-jadalne/P1210302


prosze nie reklamowac plachetki
znam, zbieram od lat, lubie... i nie chce zeby inni sie dowiedzieli
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok