Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

226 Postów
Maryjka Funga
(Maryjkap)
Stały Bywalec
Mleczaj wełnianka - trujący!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
128 Postów

(Serena)
Stały Bywalec
Mleczaj wełnianka - W większości krajów Europy uważany jest za grzyb trujący. W stanie surowym zawiera on substancje, które mogą powodować nudności, wymioty lub biegunkę. Po dłuższym gotowaniu i odlaniu wody traci własności trujące, jednak nadal nie nadaje się do spożycia, gdyż jego ostry smak przechodzi w gorycz. W niektórych krajach Europy Północnej i Wschodniej grzyby te po przegotowaniu i odlaniu wody kisi się w beczkach, podobnie jak kapustę. Takie przygotowanie pozbawia je ostrego smaku i nadają się do spożycia, w krajach skandynawskich są nawet uważane za bardzo smaczne
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
226 Postów
Maryjka Funga
(Maryjkap)
Stały Bywalec
Serena napisał:
Pamietaj ze lepiej kilka razy dobrego grzyba zostawić niż choćby raz złego ugotować.

Świetne podejście do tematu! Pazerniactwo może zgubić człowieka. Rutyna też sprowadza na manowce. Lepiej być czujnym. Grzybiarz jest jak saper , myli się tylko raz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
226 Postów
Maryjka Funga
(Maryjkap)
Stały Bywalec
Serena napisał:
lec W niektórych krajach Europy Północnej i Wschodniej grzyby te po przegotowaniu i odlaniu wody kisi się w beczkach, podobnie jak kapustę. Takie przygotowanie pozbawia je ostrego smaku i nadają się do spożycia, w krajach skandynawskich są nawet uważane za bardzo smaczne

Próbowaliście kiedyś kiszonych grzybów? Ja tak i powiem wam szału to nie ma Mnie nie smakowały.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
128 Postów

(Serena)
Stały Bywalec
Jadłam kiszone rydze - jak mówisz szału nie ma , też mi nie smakowały. Nie ma to jak smażone z patelni na chlebie z masłem ,posolone .... niam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
77 Postów
Początkujący
Oczywiście nie bedę ryzykowac nie jestem az tak pazerna wystarczy mi w zupelnosci to co nazbierałam do tej pory Ja nawet grzybów z gąbkami nie jestem do końca pewna a co dopiero ... tak zapytałam z ciekawości
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
226 Postów
Maryjka Funga
(Maryjkap)
Stały Bywalec
1011 napisał:
... tak zapytałam z ciekawości

Pytaj, pytaj kto pyta nie błądzi Wymiana doświadczeń wskazana
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Serena napisał:
Jadłam kiszone rydze - jak mówisz szału nie ma , też mi nie smakowały. Nie ma to jak smażone z patelni na chlebie z masłem ,posolone .... niam

Smazone koniecznie na masle
Ostatnio mielismy ich tak duzo, ze smazylam rowniez w panierce, jak schabowe i zajadalismy sie z salata . Moj skalniak jest rowniez maniakiem przebywania w naturze, wiec pieknie sie nauczyl zbierac ze mna grzybki. Ostatnio kosil rydze jak kombajn przy drogach, kiedy ja biegalam w swoje miejsca za prawdziwkami
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
226 Postów
Maryjka Funga
(Maryjkap)
Stały Bywalec
A skalniak to kto? Przedstaw go
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Norweski maz, ktorego niektorzy forumowicze nienawidza, dlatego, ze......norweski
Nazwany zostal pogardliwie skalniakiem, a mnie te okreslenie bawi i czesto go uzywam
Nauczyl mnie pieknie lowic pstrogi, a ja jego zbierac grzybki, ktore zreszta smakowicie zajada
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok