Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

WIZYTA NA POLICJI - Norwegia

1 Post
maX d
(maXD)
Wiking
Mam pytanko. Może ktoś coś podpowie. Kolega ma 26 paz wizyte na policji. Niestety ma tylko 2 lonnsslippy. Powinien mieć 4 ale niestety nie idzie sie doprosić od szefa. Czy jest sens jechać na tą policje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
250 Postów
noregg
(noregg)
Stały Bywalec
Niestety nie chyba ze przy okazji podkablujecie tego fajnego szefa oni teraz tylko koncentruja sie na tych lønnslipach a czy np.w umowie sa zaznaczone minimum 40% za nadgodziny to juz nie ich sprawa taka norska przypadlosc zwana hipokryzja.Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Robert S
(Berto73)
Wiking
Gadka szmatka! Podaj więcej szczegółów. Na policję? Po co? podpowiem to i owo. Tylko nakreśl dokładniej. Jak dostał wypłatę na konto, to i loennslip niepotrzebny. No, chyba że nie dostał kasy. Przeszedłem to wszystko, aż do sądu. Jak chcesz, to może moje doświadczenie ci/wam się przyda.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
250 Postów
noregg
(noregg)
Stały Bywalec
Przeciez zrozumiale ze kolega chce pomoc koledze w rejestracji na policji w wyznaczonym terminie a wiem ze bez tych lønnslipow nic nie zalatwi bylem w podobnej sytuacji z dwoma osobami oni tlumacza to tym ze wielu pracodawcow oszukuje a i tak nic z tym nie robia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Robert S
(Berto73)
Wiking
Pod słowem "wizyta" może kryć się wszystko! Więc jest tylko tyle zrozumiałe ile napiszesz. Co do rejestracji, to nie ma sie co poddawać. Skoro ma umówioną wizytę (myślę, że chodzi o Foreign Workers Center) na policji, to lepiej niech idzie i próbuje. Co mu szkodzi. Jeśłi dobrze gada po angielsku, to powinien się o swoje wykłócić. Skoro ma umowę i jakikolwiek loennslip, to już coś. Jeśli to nie przejdzie, to radzę udać się do inspekcji pracy i zgłosić brak loennslipów. I tak jak wspomniałem: kasa na koncie (wpływ od firmy) jest dowodem. Wtedy trzeba wydrukować kwit z konta ( o wpłacie) i zebrac wszystko co ma i zanieść do Arbeidstylsynetu. Tam powinni skopiować. Oryginały zawsze zabierać. Co do pracodawcy, to już bym szukał innego. Brak kwitu jasno wskazuje kierunek firmy: oszustwa i bankructwo.
Jeśli jest znaczace opóźnienie w wypłacie lub jej brak, to jest podstawa do natychmiastowego zerwania umowy-na drugi dzień nie idzie do roboty. Powinien o tym uprzedzić szefa choćby mailowo tak, by wiedział o tym na dzień wsześniej w godzinach pacy ( nie nocne maile).
To tak w skrócie na zapas... chociaż nie pytałeś.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok