Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Jak zacząć nowy etap w życiu? - Norwegia

3 Posty
AgnieszkaPawlak
(AgnieszkaPawlak)
Wiking
Witam wszystkich.Właśnie założyłam tu profil i zastanawiałam się czy jest sens tu pisać bo dużo się nasłuchałam że za granicą polak dla polaka jest gorszy niż ktokolwiek z innego kraju.Pewnie dużo w tym prawdy ale może nie wszyscy są tacy...?Myślę że na początku było każdemu ciężko przenieść się do innego kraju i tam zacząć wszystko od nowa?Ale kto nie ryzykuje nie wie co traci No więc postanowiłam zaryzykować i chce zacząć nowe życie w innym kraju bo jak pewnie większość z was mam już dosyć życia w Polsce w której ciężko cokolwiek osiągnąć.Jestem jeszcze w Polsce ale juz na etapie poszukiwania mieszkania/pokoju i coś tam na oku już mam więc jakoś w przyszłym tygodniu powinnam przylecieć do Oslo.Postawiłam na to miasto bo wydaję mi się że w większym mieście będzie mi łatwiej znalezć pracę...Jeżeli ktoś z was chciałby podzielić się swoimi doświadczeniami na nowej drodze życia to chętnie posłucham.Jakie rzeczy są najważniejsze żeby zabrać ze sobą na start?Już się boję że czegoś ważnego zapomnę spakować bo będzie ciężko wszystko zmieścić.A może ktoś wie gdzie jest fajny pokój do wynajęcia w Oslo i gdzie mogę zacząć szukać pracy?Z góry dziękuje za wszystkie odp o ile komuś się zechcę czytać to wszystko co napisałam hehe
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty

(smialy123)
Wiking
nie ma co zwracac uwagi na docinkowe posty... prostakow bo tu na forum szybciej znajdziesz wroga niz przyjaciela...pzdr...zyczac milego woeczora i sukcesow
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
499 Postów
Krystian Kozyra
(Krystian85)
Wyjadacz
smialy123 napisał:
nie ma co zwracac uwagi na docinkowe posty... prostakow bo tu na forum szybciej znajdziesz wroga niz przyjaciela...pzdr...zyczac milego woeczora i sukcesow
--------
Ej.....bereciarzu z rusztowania. Nie plec bzdur - browar, brudnawa poducha i cicho sza. Dorośli rozmawiają.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów
marco polo
(BBS)
Wiking
powinnas pewnie zabrac paszort, telefon bez simlocka, troche pieniedzy na start , bo tu wszystko kosztuje duzo wiecej,laptopa jak posiadasz bedzie przydatny,dobrze miec jakies leki chocby na przeziebianie cos, bo tu nie za dobrze ze wszystkim jest, Oslo duże miasto , ale czy łatwiej z pracą to sama szybko ocenisz, to samo z mieszkaniem bardzo cieżko, wiekszosc dojeżdża spoza Oslo.Życzę powodzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty

(smialy123)
Wiking
No i prosze tak jak pisalem wczesniej kto sie odezwal zwykly prostak co nic nie ma do powiedzenia. Zablysnàles oj zablysnàles chlopcze.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
jesteśmy z tobą i wierzymy w ciebie!
Szukajcie, a znajdzie! Proście, a będzie wam dane!
zabierz ze sobą dużo gotówki, albo złotą kartę kredytową i zapas prezerwatyw.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
499 Postów
Krystian Kozyra
(Krystian85)
Wyjadacz
Joseph napisał:
jesteśmy z tobą i wierzymy w ciebie!
Szukajcie, a znajdzie! Proście, a będzie wam dane!
zabierz ze sobą dużo gotówki, albo złotą kartę kredytową i zapas prezerwatyw.

------------------
10/10!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
73 Posty
iza ra
(izara)
Początkujący
Najgorsze jest to ze Oni piszą prawdę trochę boleśnie i dosadnie ale .... Prawdę
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
366 Postów

(nazwauzytkownikajuzistnie)
Stały Bywalec
izara napisał:
Najgorsze jest to ze Oni piszą prawdę trochę boleśnie i dosadnie ale .... Prawdę
Ile tych prezerwatyw?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
rasto dolix
(rastodolix)
Wiking
Hey.
Dopiero dzisiaj znalazłem temat.
i jak udało Ci się znaleźć pokój w Oslo i pracę?
Posta pisałaś miesiąc temu a to nie wiem czy dobry czas na szukanie pracy był.
I tak jak jeden kolega napisał, nie zwracaj uwagi na posty którym ludziom się nie udało...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok