Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Mieszkanie w Norwegii dylemat, Proszę o opinie - Norwegia

4 Posty
aniulka87xxx A
(aniulka87xxx)
Wiking
Witam Wszystkich forumowiczów
Od dłuższego czasu zamierzam kupić w okolicach Oslo mieszkanie lub domek na kredyt, ale śledząc Finn.no stwierdzam, iż nie jest to takie proste.... ale po kolei..
Otrzymałam już potwierdzenie z banku odnośnie kredytu na kupno własnego gniazdka do 2mln Nok(wraz z własnym kapitałem). Niestety za tą gotówkę naprawdę jest ciężko kupić coś fajnego w bloku ew. mały domek. Z dnia na dzień coraz bardziej mnie to zniechęca i nie wiem czy lepiej nie jest kupić w Pl 4 kawalerek(bez kredytu) za gotówkę którą chcę przeznaczyć jako wkład własny, a następnie je wynajmować. Proszę was drodzy forumowicze o opinię w tej sprawie, gdyż jest to naprawdę ciężka decyzja.... A więc pytanie do Was
Czy zakup kilku mieszkań, kawalerek w Pl pod wynajem będzie korzystniejszy, a może kupno mieszkania w Norwegii, który muszę spłacać jeszcze przez około 8lat.......Dodam, że narazie nie zamierzam wracać do PL. Jak byście postąpili w mojej sytuacji.....Helppppp
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
639 Postów
Josef Satan
(Satan)
Wyjadacz
aniulka87xxx napisał:
Witam Wszystkich forumowiczów
Od dłuższego czasu zamierzam kupić w okolicach Oslo mieszkanie lub domek na kredyt, ale śledząc Finn.no stwierdzam, iż nie jest to takie proste.... ale po kolei..
Otrzymałam już potwierdzenie z banku odnośnie kredytu na kupno własnego gniazdka do 2mln Nok(wraz z własnym kapitałem). Niestety za tą gotówkę naprawdę jest ciężko kupić coś fajnego w bloku ew. mały domek. Z dnia na dzień coraz bardziej mnie to zniechęca i nie wiem czy lepiej nie jest kupić w Pl 4 kawalerek(bez kredytu) za gotówkę którą chcę przeznaczyć jako wkład własny, a następnie je wynajmować. Proszę was drodzy forumowicze o opinię w tej sprawie, gdyż jest to naprawdę ciężka decyzja.... A więc pytanie do Was
Czy zakup kilku mieszkań, kawalerek w Pl pod wynajem będzie korzystniejszy, a może kupno mieszkania w Norwegii, który muszę spłacać jeszcze przez około 8lat.......Dodam, że narazie nie zamierzam wracać do PL. Jak byście postąpili w mojej sytuacji.....Helppppp


Panienka mysli ze tutaj NA MN to eksperty siedzom i darmowe rady dajom?
Jak panienka potrzbuje rady to idzie panienka do banku ( trza siem ubrac ) i zamawia panienka rozmowe z doradcom. Doradca przewaznie cus umie chociaz nie gwarantuje ony rentownosci swoich rad.

Ja sie teraz pytam panienki
co kupic mojej kobicie: VW czy jakis inny MB?
Co panienka uwaza?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
jola f
(franczeska4)
Wiking
Witam, masz duzy dylemat, ale jak zamiarujesz mieszkac w Norwegii to nawet sie nie zastanawiaj nad inwestowaniem w Polsce , mysle ze masz na to jeszcze czas. A faktycznie jak pisza przedmowcy tutaj masz jeszcze odliczenie od podatku, a jak zapragniesz wrocic do PL to sprzedajesz i odzyskujesz kase, a nawet wiecej. Moze warto poczekac jedna chwile doskladac troche wiecej kapitalu i wystartowac za jakies pol roku? Gra jest warta swieczki, a pospiech nie poplaca.A rokowania co do spadku cen mieszkan to czysta symulacja, jak chodzisz na visningi to wiesz ze mimo wszystko chetni podbijaja cene, a nie panstwo.Ja wlasnie kupilam mieszkanko , ale wczesniej mialam podobne dylematy. Zycze powodzenia i wytrwalosci a wszystko sie ulozy w najmniej niespodziewanym momencie. Trzymam kciuki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
194 Posty

(HanslubMosze)
Stały Bywalec
aniulka87xxx napisał:
Witam Wszystkich forumowiczów
Od dłuższego czasu zamierzam kupić w okolicach Oslo mieszkanie lub domek na kredyt, ale śledząc Finn.no stwierdzam, iż nie jest to takie proste.... ale po kolei..
Otrzymałam już potwierdzenie z banku odnośnie kredytu na kupno własnego gniazdka do 2mln Nok(wraz z własnym kapitałem). Niestety za tą gotówkę naprawdę jest ciężko kupić coś fajnego w bloku ew. mały domek. Z dnia na dzień coraz bardziej mnie to zniechęca i nie wiem czy lepiej nie jest kupić w Pl 4 kawalerek(bez kredytu) za gotówkę którą chcę przeznaczyć jako wkład własny, a następnie je wynajmować. Proszę was drodzy forumowicze o opinię w tej sprawie, gdyż jest to naprawdę ciężka decyzja.... A więc pytanie do Was
Czy zakup kilku mieszkań, kawalerek w Pl pod wynajem będzie korzystniejszy, a może kupno mieszkania w Norwegii, który muszę spłacać jeszcze przez około 8lat.......Dodam, że narazie nie zamierzam wracać do PL. Jak byście postąpili w mojej sytuacji.....Helppppp


Jak ta promesa na 2mln z wkladem , a wklad na 20% to 400tys. Przy tym kursie korony to jakies 180tys PLN. To ja sie pytam gdzie kurwa mozna zakupic za to 4 kawalerki? bo w moim miescie moze gdzies na zadupiu na 1 wystarczy.

Ktos mnie oswieci gdzie kawalerka kosztuje 45 tys pln? No i jaka jest tam stopa zwrotu przy takim koszcie? Bo rozumiem, ze po wsiach mozna taka kawalerke wynajac za max 500pln.
To daje 2000. Od tego trzeba 8.5% ryczaltowego podatku od wynajmu, koszty obslugi wynajmu itp.

To przy dobrych wiatrach.

O czym tu mowic w porownaniu do zakupu w N? smiech!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
140 Postów
Robert .
(BilXtra)
Stały Bywalec
Przecież w Jevnaker za tą kasę kupisz ładny domek z działką. Sporo polaków się tu sprowadza, dużo kupiło domy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
246 Postów

(DariuszWysocki)
Stały Bywalec
mozesz siano wyslac mi ,,,te na kawalerki ,,, wyrusze natychmiast w podróz dookola swiata ,,,obiecuje kartke z kazdego zwiedzonego miasta powyzej 500 000,00 mieszkanców i bryloczek z nazwą tegoz miasta ,,,pasuje ???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok