Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »
Czytali temat:
(1637 niezalogowanych)
763 Posty
Joanna C
(giovi2)
Wyjadacz
Ciężki przypadek z Ciebie.
Obojętne jest dla mnie w jakiej komitywie żyję z sąsiadami.
W mieszkaniu chcę mieć PRYWATNOŚĆ i jeśli ktokolwiek chce przyjść, w jakimkolwiek celu, to niech wcześniej to ze mną uzgodni.
Lubie po domu chodzić w samej bieliźnie i co, nagle wchodzi sobie właściciel, bo tak mu się podoba???
Jestem w łóżku z facetem a tu nagle właściciel sobie wchodzi jak gdyby nigdy nic i co, proponuję mu żeby się przyłączył?
Nie mówiąc o takich banalnych sytuacjach, gdy np. dzisiaj mam lenia i nie chce mi się posprzątać w domu, bałagan na maxa a ja nie życzę sobie, żeby ktoś oglądał mój nieporządek.
Mi nie pasuje taki układ, Tobie może tak.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
219 Postów

(lena1)
Stały Bywalec
Ze względów bezpieczeństwa klucze mogą być np u właściciela, ale nie wyobrażam sobie aby ktoś wszedł bez mojej zgody, pod moja nieobecnośc do mieszkania które wynajmuję!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2235 Postów
Anders B
(AndersB)
Maniak
giovi2 napisał:
Ciężki przypadek z Ciebie.
Obojętne jest dla mnie w jakiej komitywie żyję z sąsiadami.
W mieszkaniu chcę mieć PRYWATNOŚĆ i jeśli ktokolwiek chce przyjść, w jakimkolwiek celu, to niech wcześniej to ze mną uzgodni.
Lubie po domu chodzić w samej bieliźnie i co, nagle wchodzi sobie właściciel, bo tak mu się podoba???
Jestem w łóżku z facetem a tu nagle właściciel sobie wchodzi jak gdyby nigdy nic i co, proponuję mu żeby się przyłączył?
Nie mówiąc o takich banalnych sytuacjach, gdy np. dzisiaj mam lenia i nie chce mi się posprzątać w domu, bałagan na maxa a ja nie życzę sobie, żeby ktoś oglądał mój nieporządek.
Mi nie pasuje taki układ, Tobie może tak.
tu sie zgadzam w 100%
jeśli płace za mieszkanie co miesiąc, to jest mój dom i mój bałagan i nie życzę sobie żeby ktoś mi po chałupie chodził i zaglądał po kątach
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
409 Postów

(flink)
Wyjadacz
giovi2 napisał:
Ciężki przypadek z Ciebie.
Obojętne jest dla mnie w jakiej komitywie żyję z sąsiadami.
W mieszkaniu chcę mieć PRYWATNOŚĆ i jeśli ktokolwiek chce przyjść, w jakimkolwiek celu, to niech wcześniej to ze mną uzgodni.
Lubie po domu chodzić w samej bieliźnie i co, nagle wchodzi sobie właściciel, bo tak mu się podoba???
Jestem w łóżku z facetem a tu nagle właściciel sobie wchodzi jak gdyby nigdy nic i co, proponuję mu żeby się przyłączył?
Nie mówiąc o takich banalnych sytuacjach, gdy np. dzisiaj mam lenia i nie chce mi się posprzątać w domu, bałagan na maxa a ja nie życzę sobie, żeby ktoś oglądał mój nieporządek.
Mi nie pasuje taki układ, Tobie może tak.



To przeciez oczywiste ze jesli jestes w domu i ktos chce wejsc to wypada aby zapukal chociazby,
Sorry ale ja Ciebie nie rozumiem, Jesli sasiad mieszka 30 metrow ode mnie to powinien wczesniej zadzwonic czy moze przyjsc zapytac jak leci??

Jesli mowimy o wejsciu podczas nieobecnosci, w moim przypadku zawsze bylem informowany ze bedzie chciala wejsc wlascicielka poniewaz cos tam ... fachowiec do lazienki albo cos innego
takie rzeczy dzialy sie moze 3-4 razy w sumie

Aleee.... zarowno ja jak i wy nie mozecie byc pewni tego czy nie wchodzi wlasciciel podczas gdy was nie ma w domu
Wiec wierze ze sobie nie wyobrazacie tego ze ktos wam wchodzi do domu
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
prywatnosc
norwedzy tego nie rozumieja
nie znaja pojecia prywatnosc
zreszta sami nawet firanek w oknach nie maja
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
409 Postów

(flink)
Wyjadacz
AndersB napisał:
a co jeśli chodze po domu nago , nagle właściciel wchodzi? co wtedy?


Niee wiem ale moge puscic wodze fantazji
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
219 Postów

(lena1)
Stały Bywalec
To, że nie ma u nich w oknach fiaranek to nie znaczy, że nie wiedzą co to prywatność. Brak firanek i lampy czy świece w oknach uwarunkowane jest tradycją i historią. Co zaś do sprawdzania tego czy ktoś był w domu czy nie pod naszą nieobecność ...cóż mam swoje sposoby. A chronić swoją prywatność i tzw mir domowy musimy bez względu na to czy mieszkamy w swoim czy wynajętym mieszkaniu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
flink napisał:

To przeciez oczywiste ze jesli jestes w domu i ktos chce wejsc to wypada aby zapukal chociazby,
Sorry ale ja Ciebie nie rozumiem, Jesli sasiad mieszka 30 metrow ode mnie to powinien wczesniej zadzwonic czy moze przyjsc zapytac jak leci??



To nie watek o sasiadach i obyczajach. Nie kazdy rowniez ma potrzebe wchodzenia w blizsze kontakty z wlascicielem lokalu.

Padlo pytanie, czy wlasciciel moze sie domagac kluczy - nie nie moze.
Moze raz na kilka miesiecy przyjsc(z wczesniej umowiona wizyta) zeby sprawdzic stan mieszkania. Moze, zgodnie z obowiazujacym prawem najmu, umowic i wykonac prace remintowe. Moze posiadac zapasowe klucze, pod warunkiem, ze ma nasza zgode i wchodzi tylko i wylacznie na wczesniej uzgodnionych warunkach.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2235 Postów
Anders B
(AndersB)
Maniak
flink napisał:
AndersB napisał:
a co jeśli chodze po domu nago , nagle właściciel wchodzi? co wtedy?


Niee wiem ale moge puscic wodze fantazji
gdyby doszło do takiej sytuacji, na szczescie właścicielem jest pani
Po blisko 3-ech latach mieszkania zapytała sie czy wszystko w porządku i czy moze sprawdzić mieszkanie niekoniecznie teraz może być jutro... kończył mi sie kontrakt i pewnie dlatego
a wiec nie wydaje mi sie zeby "łaziła" po domu pod moją nieobecność

a zapasowy klucz ma na pewno bo pożyczałem jak swoje klucze zatrzasnąłem w aucie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Tuptus1 Tuptus1
(Singiel)
Wiking
Wiecie co!,jestescie w innym kraju,tutaj jest inna kultura,tradycja i takie tam,,,,wiec przestancie wprowadzac swoje polskie przyzwyczajenia i takie tam,poczytajcie troche,popytajcie tez,a moze sami cos wywnioskujecie z tego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok