Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

314 Posty

(krzysztof1970krk)
Stały Bywalec
Dam napisał:
czlowiek napisał:
Cyt.: "Tylu polskich fachowcow od budowlanki, tylko tej Polski sie jakos nie udaje zbudowac".
Zaslyszane od Kowalskiego...


Myślę, że ci wszyscy fachowcy oraz "fachowcy" dali b radę wybudować ładnie naszą Polskę, tylko do tego potrzeba jeszcze kilku rzeczy a to: pomysłów, mądrych rządzących no i najbardziej finansów. A te ostatnie znikają w wielkiej dziurze budżetowej albo jeszcze może w jakiejś (hgw).
Pewien wiekowy już Polak, zwykły człowiek który ma za sobą II wojnę powiedział:
-Nie wyjeżdżajcie za granicę do pracy na budowy, tylko budujcie nasz kraj.
Ale kto tam będzie słuchał starego dziadka. My nie rozumiemy jego, a on nas.

wielu madrych ludzi pozostało w Polsce
szkoda tylko że nie rządzą Naszym krajem
a co do pieniedzy w Polsce to one tam są ,tylko podział owych nie jest adekwatny do nakładów jakie kto wkłada w dana prace.....
tu jest to troche inaczej rozwiązane i nawet wyciskacze cytryn jak adecco muszą placić godziwe stawki
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
636 Postów
Wyjadacz
krzysztof1970krk napisał:
mniecio22 napisał:
JASTA 102 I DOM - czy WY WIDZIELISCIE WOGÓLE NORWESKIE PLANY BUDOWY DOMU ??????
Ja miałem tą przyjemnośc przy budowie 9- cio pietrowego apartamentowca na wyspie Baeroy/Kragero.........te plany mozna o kant dupy rozbić.Jak chcesz mieć dokładne dane to musisz wejśc z tym planem do komputera i dopiero wtedy dokładnie widzisz o co biega.Normalny typ z tego ogólnego planu gówno wie

i tu sie z Tobą zgadzam !!!
rysunki tech w norkowni to jeden wielki ....................
nawet w tak wyśmiewanej przez niektorych Rosji są lepsze
trzeba sie niezle nagłowić by zrozumieć idee projektanta
o rysunku zbrojarskim lub ciesielskim nie bede juz wspominał bo to istna parodia
ja pracuje w adecco i moge na nich narzekać bo mam prawo i powody....
nie problem jednak jest w firmie tylko w ludziach ktorzy tam pracują...
kilka razy zdazyły się pomyłki co do wypłat ,ale wszystko poprawili ............
druga strona medalu to zalezy do jakiej firmy was oddelegują ,są takie w ktorych za 200 koron nie pracowałbym nawet dnia ,a są takie gdzie za 165 idze fajnie popracować ..............
Jeszcze raz to napisze : Firme tworzą ludzie i jaka ona jest zalezy od nich
pozdro dla pracowników branzy budowlanej
ps
mi Adecco dalo szanse zobaczenia Norwegi poznania zwyczajów i co najważniejsze moge tu wedkować do WOLIIIIIIIIIIIIII !!! oć teraz to zimno to mnie juz nerwi powoli


Krzysztof i tu sie z Toba calkowicie zgadzam , i jeszcze dodam ze srednio co tydzien lub dwa sa jakies zmiany w rysunku , bo bledy poprawiaja na biezaco i zawsze trzeba szukac ostatniego w miara aktualnego rysunku (bo np. ten sprzed dwoch tygodni jest juz nie aktualny)
Pozdrawiam Budowlancow. i turystow tez, jasta.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
314 Posty

(krzysztof1970krk)
Stały Bywalec
tropik napisał:
krzysztof1970krk napisał:
mniecio22 napisał:
JASTA 102 I DOM - czy WY WIDZIELISCIE WOGÓLE NORWESKIE PLANY BUDOWY DOMU ??????
Ja miałem tą przyjemnośc przy budowie 9- cio pietrowego apartamentowca na wyspie Baeroy/Kragero.........te plany mozna o kant dupy rozbić.Jak chcesz mieć dokładne dane to musisz wejśc z tym planem do komputera i dopiero wtedy dokładnie widzisz o co biega.Normalny typ z tego ogólnego planu gówno wie

i tu sie z Tobą zgadzam !!!
rysunki tech w norkowni to jeden wielki ....................
nawet w tak wyśmiewanej przez niektorych Rosji są lepsze
trzeba sie niezle nagłowić by zrozumieć idee projektanta
o rysunku zbrojarskim lub ciesielskim nie bede juz wspominał bo to istna parodia
ja pracuje w adecco i moge na nich narzekać bo mam prawo i powody....
nie problem jednak jest w firmie tylko w ludziach ktorzy tam pracują...
kilka razy zdazyły się pomyłki co do wypłat ,ale wszystko poprawili ............
druga strona medalu to zalezy do jakiej firmy was oddelegują ,są takie w ktorych za 200 koron nie pracowałbym nawet dnia ,a są takie gdzie za 165 idze fajnie popracować ..............
Jeszcze raz to napisze : Firme tworzą ludzie i jaka ona jest zalezy od nich
pozdro dla pracowników branzy budowlanej
ps
mi Adecco dalo szanse zobaczenia Norwegi poznania zwyczajów i co najważniejsze moge tu wedkować do WOLIIIIIIIIIIIIII !!! oć teraz to zimno to mnie juz nerwi powoli


Krzysztof i tu sie z Toba calkowicie zgadzam , i jeszcze dodam ze srednio co tydzien lub dwa sa jakies zmiany w rysunku , bo bledy poprawiaja na biezaco i zawsze trzeba szukac ostatniego w miara aktualnego rysunku (bo np. ten sprzed dwoch tygodni jest juz nie aktualny)
Pozdrawiam Budowlancow. i turystow tez, jasta.

o poprawkach i przerobkach to nawet niema co wspominać to chyba sport narodowy norków ale oni to lubią i dla nich to norma
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
krzysztof1970krk napisał:

o poprawkach i przerobkach to nawet niema co wspominać to chyba sport narodowy norków ale oni to lubią i dla nich to norma
Mój znajomy BUDOWLANY NORG powiedział kiedyś , że gdyby nie poprawki w dokumentacji nie było by dodatkowej pracy a tym samym i dodatkowych pieniędzy DLA KAŻDEGO...
począwszy od tegoż projektanta a skończywszy na zwykłym robotniku...
WY Polacy tego nie zrozumiecie...//słowa Tego Norga...nie Moje//..Wy podchodzicie do danej pracy żywiołowo... a My spokojnie...
Dla Nas praca to tylko jeden z wielu dodatków do Nudnego życia ...
A dla Was Praca to podstawa i reszta życia jest tylko dodatkiem...do Tej pracy...
I coś w tym stwierdzeniu jest na rzeczy...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
1319 Postów
zdzicho dobry
(powiatowy myśliciel)
Maniak
właśnie gabriel -- czytam te mądrości cały czas i nic z tego nie wynika, rozumiem że każdy jest mądrzejszy od drugiego , ale skąd się bierze to że całkiem spora część ludzi nie wie jeszcze za co tutaj pracuje ( nie kiedy za,,p,,pi,,er/dala) , i to całkiem dużo --- zostawcie w spokoju jakieś rysunki itd. pochwal się ile masz tutaj na godzinę płacone-- to odpowiem ci na ile jesteś mądry jeden z drugim --- fachowcy z Polski się zjechali i zaraz zbudują pewnie najwyższy wieżowiec na świecie !!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
636 Postów
Wyjadacz
powiatowy myśliciel napisał:
właśnie gabriel -- czytam te mądrości cały czas i nic z tego nie wynika, rozumiem że każdy jest mądrzejszy od drugiego , ale skąd się bierze to że całkiem spora część ludzi nie wie jeszcze za co tutaj pracuje ( nie kiedy za,,p,,pi,,er/dala) , i to całkiem dużo --- zostawcie w spokoju jakieś rysunki itd. pochwal się ile masz tutaj na godzinę płacone-- to odpowiem ci na ile jesteś mądry jeden z drugim --- fachowcy z Polski się zjechali i zaraz zbudują pewnie najwyższy wieżowiec na świecie !!!

Ej Ty niby myslicielu, dlaczego lizesz dupe gabrielowi?
Moja stawka Cie nie powinna interesowac Ja jestem zadowolony i z pracy i z pieniedzy.
Mysle ze mozesz pomarzyc o takiej pensji.
Ale nie zawsze pieniadze sa najwazniejsze, ale dobrze zeby byly .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1319 Postów
zdzicho dobry
(powiatowy myśliciel)
Maniak
nikomu tyłka nie liżę , tylko zgadzam się z ludźmi myślącymi -- a ty tropik do takich na pewno nie należysz --- zgodzę się dalej z tobą dawid że podostawali 200-300 godzin , tylko ile za godzinę bo tu się trzeba zastanowić -- można robić tylko za co ?? -- ja wiem tropik że pieniądze to nie wszystko bo ty przecież przyjechałeś tutaj z powodów turystycznych jak większość
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1319 Postów
zdzicho dobry
(powiatowy myśliciel)
Maniak
heheheh -- pomarzyć tropik-- jak ja zarabiałem tutaj pieniążki to ty nawet nie wiedziałeś że taki kraj w ogóle istnieje jak Norwegia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1319 Postów
zdzicho dobry
(powiatowy myśliciel)
Maniak
czym ty się chwalisz tropik--- samolotem do Polski -- jeszcze mnie stać na to tak jak ciebie i nie sam bo z rodziną
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Aneta M&B
(Anetka1)
Wiking
Co to za firma ,jesli można? Mógł byś dać jakieś namiary?
Bardzo mi zależy.Z góry dziękuję
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok