Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Urlop w Polsce a Norwegia - Norwegia

Czytali temat:
halina manka mart enty boj fra oszlo G123 G-321 Tomkk Riggman demo40 Mariusz1993 Bartek Mazurek Misio72 (1509 niezalogowanych)
16 Postów
Mariusz1993
(Mariusz1993)
Wiking
Hejka. W czerwcu planuje wyjechać do Norwegii do pracy i chciałbym się zapytać jak to wygląda z urlopem. Teraz jeszcze pracuje w Polsce. Jak to wygląda z urlopem w tym roku? Jeżeli mam 26 dni w Polsce i je wykorzystam do czerwca to w norwegi nie będę miał urlopu do końca roku? Nie wiem gdzie to jest wpisane czy w świadectwie w pracy czy gdzie bo nie wiem czy wykorzystać cały urlop przed czerwcem w polsce
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
196 Postów
G123 G-321
(G123)
Stały Bywalec
Mariusz1993 napisał:
Hejka. W czerwcu planuje wyjechać do Norwegii do pracy i chciałbym się zapytać jak to wygląda z urlopem. Teraz jeszcze pracuje w Polsce. Jak to wygląda z urlopem w tym roku? Jeżeli mam 26 dni w Polsce i je wykorzystam do czerwca to w norwegi nie będę miał urlopu do końca roku? Nie wiem gdzie to jest wpisane czy w świadectwie w pracy czy gdzie bo nie wiem czy wykorzystać cały urlop przed czerwcem w polsce
W Norge urlopy taryfowe są NIEPŁATNE !
Tak samo jak pierwsza przerwa na śniadanie jest niepłatna.
Dlatego też w pracy jesteś osiem godzin a masz płacone za 7,5-godziny.
Prawo do urlopu nabywasz po przepracowaniu każdego miesiąca w danym roku.
Jednak ogólnie z takiego urlopu możesz skorzystać w następnym roku kalendarzowym.
Urlop taryfowy jest obliczany w tygodniach, a tych tygodni jest pięć, czyli 25-dni, bez sobót i niedziel, tak ogólnie rzecz nie biorąc ani tez i piorąc.
Ogólnie to żadnego Nowego Pracodawcy ani Ustawodawcy nie interesuje co ty sam sobie robisz prywatnie z twoim prawem do urlopu o ile pracujesz sezonowo i to u kilku pracodawców.
Cosik jeszcze we tem tymmacie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Mariusz1993
(Mariusz1993)
Wiking
Czyli jak przyjadę do Norwegii w czerwcu i zacznę pracę to w tym roku nie mogę wziąć urlopu? Dziwne.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
Misio72
(Misio72)
Wiking
Mariusz1993 napisał:
Czyli jak przyjadę do Norwegii w czerwcu i zacznę pracę to w tym roku nie mogę wziąć urlopu? Dziwne. Jak przyjedziesz w czerwcu do Norwegii to najpierw znajdz prace a potem martw sie o urlop
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
196 Postów
G123 G-321
(G123)
Stały Bywalec
Mariusz1993 napisał:
Czyli jak przyjadę do Norwegii w czerwcu i zacznę pracę to w tym roku nie mogę wziąć urlopu? Dziwne. Czegoś tu nie łapię w tej twojej wypowiedzi...
Co ciebie tak strasznie dziwi i dlaczego?.
Skoro przyjechałeś do pracy, to masz pracować i dlaczego nowy pracodawca ma tobie udzielać urlopu, skoro takiego w jego firmie nie wypracowałeś?
Tobie chyba mylą się ogólne zasady urlopowe istniejące we polandii z zasadami urlopowymi we Norge.
A zwłaszcza w pracy w różnych Państwach nie tylko EU.
Pamiętaj jedno, Norge nie NALEŻY DO EU !!!, a jest jedynie Państwem Stowarzyszonym, a to jest kolosalna różnica.
Ponadto w żadnej firmie nawet w polandii nabyte prawa urlopowe z poprzedniej firmy nie obowiązują w Nowej Firmie o ile dany pracownik nie zmienił pracy za porozumieniem tych firm!!!.
Może zanim zaczniesz znowu bzdurzyć poczytaj sobie choć pobieżnie, prawo pracy obu państw, a zwłaszcza w zakresie nabywania prawa do Urlopów taryfowych.
JESZCZE RAZ INFORMUJĘ we Norge-śmorge URLOPY TARYFOWE NIE SĄ PLATNE.
To jest jedynie forma zabezpieczenia pracownika przed pracodawcą i vice-versa.
Tu nie obowiązuje polskie prawo pracy gdzie pracodawca płaci za urlop taryfowy KONIEC KROPKA MAŁOKROPKA
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok