Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Chorobowe. - Norwegia

Czytali temat:
25 Postów
John39
(John39)
Wiking
Witam.
Jak to jest mozliwe zeby firma zwolnila przez to ze sie jest na chorobowym ( w pl) ( a kontrakt 100%) chorobowe 7 miesiecy i przesylane do nav i pracodawcy.

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
John39 napisał:
Witam.
Jak to jest mozliwe zeby firma zwolnila przez to ze sie jest na chorobowym ( w pl) ( a kontrakt 100%) chorobowe 7 miesiecy i przesylane do nav i pracodawcy.
Pozdrawiam
Coś musiałeś przeoczyć w kontakcie pomiędzy NAV-Pracodawca-Ty. Inaczej podawca nie miał by podstawy ciebie zwolnić.
Poszukaj na swojej stronie >nav.no< w zakładce kontakt z konsultantem, może miałeś wezwanie na wspólną konsultację i się nie stawiłeś.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
John39
(John39)
Wiking
Niewiem jaki jest ten kontravk nav pracodawca.
Dostalem pismo z navu ze po przeanalizowniu niebeda mnie na spotkanie wzywac. Ale pracodawca wzywal tylko ze ja poinformowalem ze ich podany termin mi niepasuje i chcialbym w pozniejszym terminie. Bylo pismo od pracodawcy z terminem i tam cos bylo o naduzyciu wg nich zwolnienia chorobowego i ze podejma decyzje nawet bezemnie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
250 Postów
noregg
(noregg)
Stały Bywalec
Bardzo chaotycznie napisane.Nie wiem nawet czy Ty dostajesz jakiekolwiek pieniadze za to chorobowe.Bo w/g mnie jesli pracodawca Cie nawet zwolnil tzn.nie akceptowal tego zwolnienia od poczatku.Zakladam ze w zwiazku z tym robil Ci pod gorke. NAV nie zaplaci pierwszych pieniedzy po okresie pracodawcy gdy ten im nie wysle zestawienia Twoich zarobkow z miesiaca przed zachorowaniem. A z doswiadczenia wiem ze wielu pracodawcow tego nie robi tym bardziej jak pracownika nie ma w norwegii.Ty tu opisujesz sytuacje jak rozumiem juz po 7 miesiacach.Ale nadal nie wiemy czy Ty te 7 miesiecy zwolnienia dostales od razu czy jak. Chlopie krotko cos tu sciemniasz bo zarowno pracodawca jak i NAV maja powod byc na Ciebie "wsciekli" bo wyjechales do polski i od 7 miesiecy nie miales mozliwosci wrocic do norwegii i wyjasnic sprawy.Sorki nie wierze.A tym bardziej oni.Pewnie myslisz ze masz racje ale to tylko Ty tak myslisz do czego masz jak najbardziej prawo..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
John39 napisał:
Niewiem jaki jest ten kontravk nav pracodawca.
Dostalem pismo z navu ze po przeanalizowniu niebeda mnie na spotkanie wzywac. Ale pracodawca wzywal tylko ze ja poinformowalem ze ich podany termin mi niepasuje i chcialbym w pozniejszym terminie. Bylo pismo od pracodawcy z terminem i tam cos bylo o naduzyciu wg nich zwolnienia chorobowego i ze podejma decyzje nawet bezemnie.
Cóż, każde cywilizowane prawo, mówi jednoznacznie iż nieznajomość danego prawa, nie zwalnia nikogo, od odpowiedzialności przed tymże prawem.
I to samo jest w twoim przypadku.
Ty olałeś firmę i jej wezwania do stawienia się przed "oblicze firmowej komisji".
To owa firmowa komisja, zgodnie z prawem, WYLAŁA CIEBIE NA ZBITY PYSK Z FIRMY.
I tyle w tym tak przykrym temacie z merytorycznego punktu, Norweskiego Prawa Pracy.
Teraz, możemy sobie dalej, dyskutować do woli, o ile jest że ta wola stron.
Co i tak, nie zmieni już w żaden sposób tego, co się prawnie stało.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
John39
(John39)
Wiking
Zupelnie ich nieolalem bo dzwonili i pytali co i jak. Niemoglem byc w tym terminie co oni chcieli.Chyba mam prawo zeby jakis inny termin ustalic. Pewnie bol d... maja ze tyle na chorobowym jestem. Jakby byli normalni to by sie dogadali ze na pozniejszy termin mi chodzilo ze za miesiac (niechodzi mi tu o to zeby ich zwodzic).
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
John39 napisał:
Zupelnie ich nieolalem bo dzwonili i pytali co i jak. Niemoglem byc w tym terminie co oni chcieli.Chyba mam prawo zeby jakis inny termin ustalic. Pewnie bol d... maja ze tyle na chorobowym jestem. Jakby byli normalni to by sie dogadali ze na pozniejszy termin mi chodzilo ze za miesiac (niechodzi mi tu o to zeby ich zwodzic). Cóż to jedynie twoja indywidualna i jednostronna racja i nic nadto.
W takich sprawach nie rozmawia się przez telefon, tylko wysyła się oficjalne pisma droga elektroniczną na oficjalną firmową pocztę.
Również tą sama drogą / poczta elektroniczna/ odpowiada się firmie na zadane pytania lub ustalone terminy.
NA gębę telefonicznie to można się jedynie umówić na drinka lub piwo i nic więcej, a już zwłaszcza w tak ważnych sprawach jak chorobowe.
Czy posiadasz z tych ustnych rozmów, jakiś elektroniczny dokument, nagranie i tak dalej?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
John39
(John39)
Wiking
Moze dobre to co mowisz. Tylko ze oni pierwsi dzwonili pytali co i jak. Wszystko wygladalo w porzadku. Nieinformowali o tym ze mnie zwolnia bo nieprzyjade na ich spotkanie w ten dzien co wyznaczyli. itd albo np ze mialbym jakies pisma im wysylac.
Dzieki za info
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
John39 napisał:
Witam.
Jak to jest mozliwe zeby firma zwolnila przez to ze sie jest na chorobowym ( w pl) ( a kontrakt 100%) chorobowe 7 miesiecy i przesylane do nav i pracodawcy.
Pozdrawiam
.
Firma moze ciebie zwolnic mimo, ze jestes na chorobowym. Powodem zwolnienie nie moze byc jednak choroba. Powodem moze byc brak zamowien, lub wykroczenia z twojej strony.
Ogolnie, to ze ciebie w firmie nie ma, nic ich nie kosztuje po pierwszych dwoch platnych tygodniach.
Troche lektury:
www.arbeidsrettsadvokater.no/oppsigelse/sykdom-og-oppsigelse/
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok