Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czy ktoś wie?:( - Norwegia

8 Postów
Natasha898
(Natasha898)
Wiking
Mój chłopak pracuje w Norwegii (kilka miesięcy w Norwegii a kilka w Polsce) a ja pracuję w Polsce, czy możemy starać się o przyznanie jakiś dodatkowych pieniędzy, odnośnie posiadania "wspólnego gospodarstwa domowego" Moje dochody roczne nie przekraczają 50tys.koron. Jak to wygląda? Można coś dostać dla par? Czy tylko bierze się pod uwagę małżeństwa i rodziny z dziećmi? Chodzi o zaświadczenia załączane do zeznania podatkowego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
Kasia K
(KasiaKacz) Online
Maniak
Natasha898 napisał:
Mój chłopak pracuje w Norwegii (kilka miesięcy w Norwegii a kilka w Polsce) a ja pracuję w Polsce, czy możemy starać się o przyznanie jakiś dodatkowych pieniędzy, odnośnie posiadania \"wspólnego gospodarstwa domowego\" Moje dochody roczne nie przekraczają 50tys.koron. Jak to wygląda? Można coś dostać dla par? Czy tylko bierze się pod uwagę małżeństwa i rodziny z dziećmi? Chodzi o zaświadczenia załączane do zeznania podatkowego.

Tutaj zapytaj: www.mojanorwegia.pl/odwolania_od_podatku.html
Zgłoś wpis
250 Postów
noregg
(noregg) Online
Stały Bywalec
Witam! A nie wyaje sie Tobie ze przesadzasz i to pisze calkiem powaznie.I mam nadzieje ze na tym temat zakonczysz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
Natasha898 napisał:
Mój chłopak pracuje w Norwegii (kilka miesięcy w Norwegii a kilka w Polsce) a ja pracuję w Polsce, czy możemy starać się o przyznanie jakiś dodatkowych pieniędzy, odnośnie posiadania \"wspólnego gospodarstwa domowego\" Moje dochody roczne nie przekraczają 50tys.koron. Jak to wygląda? Można coś dostać dla par? Czy tylko bierze się pod uwagę małżeństwa i rodziny z dziećmi? Chodzi o zaświadczenia załączane do zeznania podatkowego.

...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
200 Postów

(freewoman)
Stały Bywalec
Żeby cokolwiek otrzymać w Norwegii musielibyście mieć co najmniej od dwóch lat wspólny adres zameldowania nie będąc małżeństwem,na dzień dzisiejszy,to co zarobicie ,to dostaniecie...
taka jest "materia" tego życia..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Natasha898
(Natasha898)
Wiking
Tak, dla mnie to też jest szczerze mówiąc dziwne, ale znajomy ciągle nam powtarza i tłumaczy że możemy starać się o jakieś ulgi/pieniądze itp. bo on dostał i był w takiej samej sytuacji. Wysłał nam nawet zaświadczenie do wypełnienia. Dla mnie to trochę absurd, ale jak ktoś gada Ci takie rzeczy od kilku miesięcy w kółko, to ja już głupieję.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
106 Postów

(torsdag4)
Początkujący
to napisz co zaswiadczenie albo wklej to bedzie jasniej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
277 Postów
Natasha898 napisał:
Tak, dla mnie to też jest szczerze mówiąc dziwne, ale znajomy ciągle nam powtarza i tłumaczy że możemy starać się o jakieś ulgi/pieniądze itp. bo on dostał i był w takiej samej sytuacji. Wysłał nam nawet zaświadczenie do wypełnienia. Dla mnie to trochę absurd, ale jak ktoś gada Ci takie rzeczy od kilku miesięcy w kółko, to ja już głupieję.
Radzilbym nie przejmowac sie normalnym tutaj wysmiewaniem wszystkich pytajacych , tylko poczytac sobie to co jest pod linkiem ktory wczesniej zamiescila Kasia K www.mojanorwegia.pl/odwolania_od_podatku.html.
Status pendler, druga klasa podatkowa ( nie wiem czy nie przeszedl projekt zlikwidowania tej ulgi) , 10% dla nowych podatnikow w Norwegii to naprawde niezle pieniadze z ktorych warto skorzystac. Przepisy sa zazwyczaj dosc jasne i dosc szczegolowo opisuja konkretne przypadki. W razie gdyby zaglebienie sie w temat wymagalo znajomosci norweskiego na pewno znajda sie osoby ktore chetnie przetlumacza pare zdan (chocby ja moge sprobowac) . Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
napisał:
Natasha898 napisał:
Tak, dla mnie to też jest szczerze mówiąc dziwne, ale znajomy ciągle nam powtarza i tłumaczy że możemy starać się o jakieś ulgi/pieniądze itp. bo on dostał i był w takiej samej sytuacji. Wysłał nam nawet zaświadczenie do wypełnienia. Dla mnie to trochę absurd, ale jak ktoś gada Ci takie rzeczy od kilku miesięcy w kółko, to ja już głupieję.
Radzilbym nie przejmowac sie normalnym tutaj wysmiewaniem wszystkich pytajacych , tylko poczytac sobie to co jest pod linkiem ktory wczesniej zamiescila Kasia K www.mojanorwegia.pl/odwolania_od_podatku.html.
Status pendler, druga klasa podatkowa ( nie wiem czy nie przeszedl projekt zlikwidowania tej ulgi) , 10% dla nowych podatnikow w Norwegii to naprawde niezle pieniadze z ktorych warto skorzystac. Przepisy sa zazwyczaj dosc jasne i dosc szczegolowo opisuja konkretne przypadki. W razie gdyby zaglebienie sie w temat wymagalo znajomosci norweskiego na pewno znajda sie osoby ktore chetnie przetlumacza pare zdan (chocby ja moge sprobowac) . Pozdrawiam



...pomoz kobiecie w tej sprawie skoro uwazasz ,ze należa im sie jakies pieniądze
...10 procent za pierwsze 2 lata to oczywiste i chyba wiedza o tym????
...ale nie o to pytała kobieta?
...Ps.a potem podziel sie wrażeniami z forumowiczami
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Natasha898
(Natasha898)
Wiking
Panie Sławomirze,
dziękuję bardzo za odpowiedź, zrozumienie i chęć pomocy, na pewno zajrzę na stronę.
Pozdrawiam serdecznie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok