-
Korekta podatku dla osób pracujących w Norwegii
Nawet do 80 000 NOK
zwrotu podatku za ubiegłe lata
ZAPYTAJ O ZWROT PODATKU -
Porada konsultanta gratis!
Typy odwołań od podatku w Norwegii

Status pendler

Status pendler
Dla pracujących w Norwegii, mających w Polsce rodzinę lub samodzielne mieszkanie, gdzie podróżuje się z precyzyjnie określoną prawem podatkowym systematyką. Zobacz czy podlegasz tym wymogom.
+47 21 999 409 Czytaj dalej »

Druga klasa podatkowa

Druga klasa podatkowa
Dla pracujących w Norwegii, mających rodzinę, przy zarobkach współmałżonka mieszczących się w określonym prawem podatkowym limicie przychodów. Zobacz czy podlegasz tym wymogom.
+47 21 999 409 Czytaj dalej »

Ulga 10%

Ulga 10%
Dla pracujących w Norwegii nie dłużej niż drugi rok, ponoszących we własnym zakresie wydatki na zakwaterowanie, wyżywienie i podróże do Polski. Zobacz czy podlegasz tym wymogom.
+47 21 999 409 Czytaj dalej »
5 kroków do odwołania podatkowego

Uzupełnij formularz online

Przy uzupełnianiu formularza załącz także konkretne dokumenty (wyświetli Ci się lista tych wymaganych). Wykonaj skany lub zdjęcia. Wykaz niezbędnych dokumentów sprawdzisz tutaj: pendler, druga klasa podatkowa, ulga 10%
Potrzebne będą także Twoje kody MinID. Jeśli ich nie posiadasz, możesz je zamówić tutaj.
Po zebraniu wymaganych dokumentów i kodów MinID możesz zacząć uzupełniać formularz. Sprawdź, jakie to łatwe i błyskawiczne. Bez wizyt w biurze i utraty Twojego cennego czasu.
Powiadomienie
Wszystko w porządku!
Twoje zgłoszenie zostało przyjęte.
Wkrótce dostaniesz wiadomość ze szczegółami wykonanego odwołania.
Prosimy o dostarczenie brakujących dokumentów np.:
 • aktu urodzenia dziecka,
 • zaświadczenie o wspólnym zameldowaniu z rodziną.

Dostaniesz informację

Zaraz po uzupełnieniu formularza nasi konsultanci przystąpią do szczegółowego sprawdzenia otrzymanego od Ciebie zgłoszenia. Wyślemy Ci informację pocztą mailową, telefonicznie lub w formie wiadomości SMS, mówiącą o kompletności otrzymanej dokumentacji. Jeżeli nie załączysz jakiegoś dokumentu albo nie będziemy mieli pełnych danych od Ciebie, poinformujemy Cię, czego jeszcze potrzebujemy do prawidłowego przygotowania Twojego odwołania podatkowego.

Przygotowujemy Twoje odwołanie

Twoje odwołanie podatkowe sporządzane jest przez jednego z naszych kompetentnych i wykwalifikowanych w tym zakresie konsultantów. Dlatego możesz mieć pełne przekonanie, iż Twoje zgłoszenie zostanie wykonane zgodnie z obowiązującymi zasadami i przepisami konkretnych norweskich podmiotów podatkowych. Nie musisz mieć wiedzy na każdy temat. Pozostawiasz Twoje odwołanie ekspertom i masz spokojną głowę. Zajrzyj też: kalkulator podatkowy.
Odwołanie się od podatku
Faktura online z rozliczenia

Informacja o wyniku odwołania podatkowego oraz faktura online

Kiedy przygotujemy Twoje odwołanie podatkowe wyślemy Ci na maila poświadczenie złożenia odwołania. Informacja od naszego specjalisty będzie złożona ze wspomnianego poświadczenia, dokumentu z szacowaną wartością zwrotu podatku lub ewentualnej dopłaty. Dostaniesz także fakturę za wykonaną usługę. Prosimy o zapłatę we wskazanym terminie. Odwołaj się od podatku

Cieszysz się zwrotem nadpłaconego podatku

Kiedy przygotujemy i złożymy odwołanie podatkowe będzie ono przetwarzane przez odpowiedni urząd. W rezultacie urząd zdecyduje o wyniku odwołania oraz przyznaniu zwrotu podatku lub koniecznej dopłacie. Otrzymasz odpowiedni dokument z właściwego podmiotu podatkowego.
Nasza firma nie nakłada dodatkowej prowizji za odzyskany podatek. Niezależnie od kwoty otrzymanego podatku cena za usługę zawsze jest wcześniej wyznaczona i nie ulega zmianie.
Otrzymanie odwołania podatku
Odwołaj się od podatku

Odwołania od podatku

ODWOŁANIE OD PODATKU ZA POPRZEDNIE LATA


Lista dokumentów:

W przypadku kiedy współmałżonek mieszka na stale w kraju pochodzenia, korzystamy z odpisów jako ”pendler” – jest to najbardziej opłacalna wersja dla osób pozostających w związku małżenskim lub osób samotnie wychowujących dzieci.


 1. Dokument o nazwie „Skatteoppgjør” i „Utskrift av likningen” za dany rok podatkowy – jest to podstawa do złożenia odwołania.

 2. Lønns- og trekkoppgave, dokument od pracodawcy (lub pracodawców - jeśli więcej niż jedno miejsce pracy w roku 2009), który mówi, ile zarobiliśmy w danym roku podatkowym w Norwegii


 1. Pozostałe załączniki

 • Akt ślubu – kopia tłumaczenia na j. angielski lub norweski (nie trzeba tłumaczyć jeśli jest unijny)

 • Zaświadczenie o wspólnym miejscu zamieszkania z współmałżonkiem i/lub dziećmi poniżej 21 ( dokument z urzędu ewidencji ludności) - kopia tłumaczenia na j. angielski lub norweski

 • Jeśli sam płaciłeś za kwaterę w Norwegii dołącz kopię dokumentu potwierdzającego ile za płaciłeś w Norwegii za czynsz w roku 2009 (np. ostatni odcinek pensji - jeśli pracodawca odciąga za czynsz z pensji, potwierdzenie od właściciela lokalu, zapłacone giro, przelew bankowy, itd)

 • Jeśli sam płaciłeś za podróże do Polski, dołącz kopie biletów lotniczych i / lub promowych.

 • Jeśli starasz się o 2 klasę podatkową (warunek: zarobki małżonka poniżej kwoty odpowiadającej 60 tyś NOK lub samotny rodzic)

dostarcz do nas:

 • Akt ślubu kopię tłumaczenia na j. angielski lub norweski (nie trzeba tłumaczyć jeśli jest unijny)

 • zaświadczenie o zarobkach brutto małżonka (albo o bezrobociu) za dany rok podatkowy

 • akt urodzenia dziecka lub dzieci jeśli samotny rodzic

 •  


Jeśli jesteś kawalerem / panną, ale spełniasz jednocześnie oba poniższe warunki:

warunek 1: posiadasz samodzielne mieszkanie w Polsce (wynajęte lub własne)

warunek 2: twoje mieszkanie w Norwegii nie przekracza 30 metrów kwadratowych na osobę, 50m2 na dwie osoby, 70m2 na trzy osoby, itd. możesz starać się o ”status pendler” dla osób samotnych.

warunek 3: wyjeżdżasz do Polski co trzy tygodnie (od tego warunku urząd skarbowy może w niektórych przypadkach zrobić wyjatek)

Musisz w tej sytuacji dostarczyć także

Akt własności lub umowa wynajmu,
z dokładną informacją o wielkości samodzielnego mieszkania lub domu w Polsce, podanej w metrach kwadratowych - kopia tłumaczenia na j. angielski lub norweski

Dokument stwierdzający wielkość mieszkania (w metrach kwadratowych) w Norwegii: umowa wynajmu, zaświadczenie od pracodawcy lub wynajmującego, itd.

Dokumenty potwierdzjące podróże do kraju.

Czas rozpatrywania przez urząd podatkowy: do 6 miesięcy.

MojaNorwegia.pl