Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

205 Postów

(morss.)
Stały Bywalec
Danusia B napisał:
Aby dostac Norweskie konto w banku trzeba najpierw zalatwic sobie kare podatkowa ( skattekort ).To co Pan pisze to sa dokumenty ktore mosi Pan zabrac ze soba do banku i karte podatkowa, wtedy dostanie Pan konto nr. Na Polskie konto nie wolno dostawac zadnej wyplaty bo pracuje Pan w Norwegii.Ja k juz Pan bedzie mial norwesie konto nr. to trzeba przepracowac 3 miesiace i otrzymywac wyplte na norweskie konto a poznie wydrukowac odcinek z wyplaty 3 miesiecznej i dopiero isc na policje z tym aby dostac pozwolenie o prace w Norwegii.Nastepny niedzielny mądruś, od biesiadnego stołu z wódką i nieszczęsnymi ogórasami który jak głupi pisze o pozwoleniu o pracę.
PROSZĘ DLATEGO OŚWIECONEGO forumowicza "Danusia B" o wskazanie odnośnego artykułu prawnego który żąda od Obywateli UE pozwolenia na pracę.

Ręce opadują od waszej indolencji prawnej w tym konkretnym temacie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Danusia B
(Danusia B)
Wiking
Witam ! Co chodzi o strone UDI to nie wiem nic na ten temat , ja pisalam o pojsciu na policje dla codzoziemcow ( Utlendingsseksjonen ). To co wiem to ma juz Pan: Arbeidskontrakt ( stala praca ) , boligkontrakt , D-nummer. Teraz brakuje Panu pisemne potwierdzenie z Skatteetaten ( Urzad skarbowy ) ze ma Pan D- nummer, ( to pisemko napewno Pan otrzymal dlatego ma Pan D-nr. ). Prosze wziasc te wszystkie dokumenty i Pana paszport !! (dowod nie akceptowany) i isc do banku poprosic o åpne Lønnskonto ( zalozenie konta ). Konto nr. dostanie Pan odrazu a na karte bankowa trzeba czekac 1 tydzien ktora Pan dostanie do skrzynki pocztowej. Po 3-ch miesiacach pracy jak juz bedzie Pan mial 3 lønnslipper , wejdzie Pan na strone selfservice.udi.no/?epslanguage=no i nacisnie na logg inn på søknadsportalen , wpisze brukernavn i passord , tam zamowi Pan godz. na policje dla codzoziemcow ( utlendingsseksjonen ) prosze pamietac aby wpisac kommune w ktorej Pan mieszka i znalesc adres pod ktory sie Pan uda. Gdy bedzie Pan szedl na umowiona godz. na policji prosze zabrac wszystkie dokumenty ktore Pan mial w banku i 3 ostatnie lønnslipper. Aha , arbeidskontrakten mosi byc wazny minimum 6 miesiecy po spotkaniu na policji. Policja dla codzoziemcow wyda Panu odrazu EØS registreringsbevis ( Pozwolenie o prace i pobyt w Norwegii ) . Jak Pan chce to prosze wejsc na strone skatteetaten.no i zamowic sobie Norsk personnummer. To mozna dostac jezeli bedzie Pan dluzej niz 6 miesiecy w Norwegii , prosze tak napisac. Mam nadzieje ze tym razem napisalam Panu bardzo dokladnie i po kolei co ma Pan robic aby zalatwic sobie wszystko. Prosze o wiadomosc jak Panu poszlo . Pozdrawiam




Prosze sobie znalezc na internecie wpisac Utlendingssekjonen i miejscowosc w ktorej Pan mieszka, tam bedzie adres i nr tlf.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
matek101
(matek101)
Wiking
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi odnośnie tego tematu. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
l.u.k
(l.u.k)
Wiking
Danusia B napisał:
Witam ! Co chodzi o strone UDI to nie wiem nic na ten temat , ja pisalam o pojsciu na policje dla codzoziemcow ( Utlendingsseksjonen ). To co wiem to ma juz Pan: Arbeidskontrakt ( stala praca ) , boligkontrakt , D-nummer. Teraz brakuje Panu pisemne potwierdzenie z Skatteetaten ( Urzad skarbowy ) ze ma Pan D- nummer, ( to pisemko napewno Pan otrzymal dlatego ma Pan D-nr. ). Prosze wziasc te wszystkie dokumenty i Pana paszport !! (dowod nie akceptowany) i isc do banku poprosic o åpne Lønnskonto ( zalozenie konta ). Konto nr. dostanie Pan odrazu a na karte bankowa trzeba czekac 1 tydzien ktora Pan dostanie do skrzynki pocztowej. Po 3-ch miesiacach pracy jak juz bedzie Pan mial 3 lønnslipper , wejdzie Pan na strone selfservice.udi.no/?epslanguage=no i nacisnie na logg inn på søknadsportalen , wpisze brukernavn i passord , tam zamowi Pan godz. na policje dla codzoziemcow ( utlendingsseksjonen ) prosze pamietac aby wpisac kommune w ktorej Pan mieszka i znalesc adres pod ktory sie Pan uda. Gdy bedzie Pan szedl na umowiona godz. na policji prosze zabrac wszystkie dokumenty ktore Pan mial w banku i 3 ostatnie lønnslipper. Aha , arbeidskontrakten mosi byc wazny minimum 6 miesiecy po spotkaniu na policji. Policja dla codzoziemcow wyda Panu odrazu EØS registreringsbevis ( Pozwolenie o prace i pobyt w Norwegii ) . Jak Pan chce to prosze wejsc na strone skatteetaten.no i zamowic sobie Norsk personnummer. To mozna dostac jezeli bedzie Pan dluzej niz 6 miesiecy w Norwegii , prosze tak napisac. Mam nadzieje ze tym razem napisalam Panu bardzo dokladnie i po kolei co ma Pan robic aby zalatwic sobie wszystko. Prosze o wiadomosc jak Panu poszlo . Pozdrawiam




Prosze sobie znalezc na internecie wpisac Utlendingssekjonen i miejscowosc w ktorej Pan mieszka, tam bedzie adres i nr tlf.



W DNB i nordeii wymagaja kwitu z policji do otwarcia konta.

W Dnb umowa na minimum 3 miesiace ,w nordeii list polecajacy z polskiego banku

W dnb na otwarcie czeka sie nawet kilka miesiecy o ile nie jestesmy z oslo

Najatwiej konto otworzyc e spare banku ale bedzie to atrapa konta bo dostaniemy tylko karte i nr konta o bankowosci internetowej mozna zapomnniec ( przy d number) plus jest taki ze zalatwia to od reki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Daniel Żmuda
(Blootek)
Wiking
Odświeżę trochę temat, posiadam konto właśnie w Sprarebanku jak wyżej napisał inny forumowicz,czyli mam karte i numer konta, nettbank niestety nie dostępny i mam pytanie odnośnie jak zrobić przelew przykładowo za wynajem?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
avironek
(avironek)
Wiking
Dlaczego nie masz dostępu do nettbank? Ja bez problemu założyłem konto w SP1 5 miesięcy temu na dnumer i paszport. Mam pełny dostęp do konta. Moja żona zakładała konto 2 tygodnie temu i też ma dostęp do konta internetowego i kartę
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Daniel Żmuda
(Blootek)
Wiking
Byłem się spytać dlaczego nie mam dostępu do nettbanku, to powiedziała Pani, że dlatego że mam D-nummer, że takie mają zasady... Dzisiaj poszedłem znów do banku i zrobiła mi przelew bez problemu, wytłumaczyła że przez telebank mogę zrobić przelew, ale chciałbym mieć Nettbank, nawet dali mi kodebrikke...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...po co dostales wiec ,,kodebrikke,,?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Daniel Żmuda
(Blootek)
Wiking
Dzisiaj mnie Pani z banku uświadomiła, że przez telebank mogę zrobić przelew a do tego potrzebuję kodebrikke , gdybym miał przy sobie pokazalaby mi to jak to zrobić
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok