Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

14 Posty
Fast9
(Fast9)
Wiking
A jak to wygląda w sprawie z towarem np. Styropian lub węgiel jest jakiś % cła czy to też ma swoją zależność?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
beneksbaat beneksbaat
(beneksbaat)
Wiking
clo mozna obejsc jezeli auto zostalo wyprodukowane w krajach ue trzeba zalatwic stosowne dokumenty
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Fast9
(Fast9)
Wiking
Tak dokładnie jak mówisz jeśli auto jest wyprodukowane w UE to nie trzeba płacić cła jest to dokument EUR 1.

A co do węgla i styropianu to uwierz mi że bardzo duże ilości są sprzedawane do Norwegii, węgiel najczęściej jest sprzedawany w paczkach 5 kg taki do grilla, a materiały budowlane to towar który w Norwegii jest bardzo chodliwy, akurat skandynawskia to dla mnie troszkę mało znany temat bo przez 20 lat istnienia mojej firmy obsługuje kraje zachodniej Europy ale raczej wiem co się gdzie wozi
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Fast9
(Fast9)
Wiking
Zawsze szukacie dziury w całym ale pomyśl też że zyska na tym Polska gospodarka i Polscy którzy będą mieli dzięki temu pracę
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1610 Postów
Maniak
Fast9 napisał:
Zawsze szukacie dziury w całym ale pomyśl też że zyska na tym Polska gospodarka i Polscy którzy będą mieli dzięki temu pracę

zyska polska gospodarka ?nowe miejsca pracy?

Polska śmietnikiem Europy?

nie wystarczy że sprzątacie niemieckie ulice i szroty ze śmieci?
a gnoje okupują sejm,mały zakompleksiony człowieczek podpala kraj w imię ochrony dobrego imienia brata który chciał lądować na siłę...a wy zwoźcie śmieci!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Fast9
(Fast9)
Wiking
Jeśli nic Ci się nie podoba w Polsce to dlaczego nie walczysz o to żeby było lepiej, jeśli się nie starasz o lepszy kraj a tylko płaczesz i narzekasz to zbędne są Twoje komentarze
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Fast9
(Fast9)
Wiking
Każdy ma inne perspektywy na swoje życie, zarabiasz 600 zł dniówki ale życie kosztuje Cię 3 razy więcej niż w Polsce, a jak ktoś ma aspiracje to i w Polsce zarobi 600 zł dziennie a życie kosztuje dużo mniej i jesteś u siebie w kraju. Powiedz mi ile razy w tygodniu wychodzisz z przyjaciółmi do restauracji albo na dyskotekę? Tam w Norwegii robicie to może raz na miesiąc albo nawet raz na rok bo was nie stać prowadzicie życie zwykłego szaraka więc nie wiem co w tym fajnego, a w Polsce codziennie chodzę do restauracji czy w weekend na dyskotekę bo mnie stać i nie żałuję sobie życia bo po to zarabiam żeby coś z tego mieć.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1610 Postów
Maniak
Fast9 napisał:
Każdy ma inne perspektywy na swoje życie, zarabiasz 600 zł dniówki ale życie kosztuje Cię 3 razy więcej niż w Polsce, a jak ktoś ma aspiracje to i w Polsce zarobi 600 zł dziennie a życie kosztuje dużo mniej i jesteś u siebie w kraju. Powiedz mi ile razy w tygodniu wychodzisz z przyjaciółmi do restauracji albo na dyskotekę? Tam w Norwegii robicie to może raz na miesiąc albo nawet raz na rok bo was nie stać prowadzicie życie zwykłego szaraka więc nie wiem co w tym fajnego, a w Polsce codziennie chodzę do restauracji czy w weekend na dyskotekę bo mnie stać i nie żałuję sobie życia bo po to zarabiam żeby coś z tego mieć.

widzę że życie za granicą postrzegasz przez pryzmat opowieści wąsatych Januszów pracujących w systemie rotacyjnym ,żywiących się tym co przytachają z chałupy i odkładającymi koronki ...
wyobraź sobie że tutaj też żyją normalni ludzie,którzy zaczęli od nauki języka i mają domy,nowe samochody,stałą normalną pracę (normalna to 37,5 tyg) i znajomych z którymi wychodzą już w piątek na piwo,czy do klubu w sobotę...ale każdy ma swoje priorytety...lub perspektywy jak nazwałeś...a odnośnie elektrośmieci to temat importu do polski jest bardzo prosty,znajomy zaopatruje kilkadziesiąt komisów na pomorzu ale ty na pewno to obczaisz ..w końcu 20 lat w logistyce i handlu nie poszło na marne co nie?

Zdrowych i Spokojnych Świąt ludziska!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
jjusti18
(jjusti18)
Wiking
Ja swoje auto złomowałam ostatnio w firmie www.skupzlomulublin.pl . Wszystkim zajęli się bardzo profesjonalnie, a kwotę za samochód jaką otrzymałam bardzo mnie zadowoliła. Firma jest uczciwa i rzetelna.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok