Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

14 Posty
K. K.
(Ksiula)
Wiking
Jak się okazuje jest problem, ponieważ w pracy nie chcą konta nikogo innego. Rozmawiałam o tym z pracodawcą.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
OleOleOle24
(OleOleOle24)
Wiking
Hmm, nie wiem czy byłoby to możliwe w Twoim przypadku, ale czy nie mogą Ci przesyłać pieniedzy na Twoje polskie konto bankowe? Mój znajomy od jakieś czasu tez tu pracuję, i o dziwo nie ma nawet konta w norweskim banku, wypłaty przelwają mu od razu na polskie konto ( oczywoście nie jest to takie korzystne ze względu na kurs waluty, ale lepiej tak, niż w ogóle...) Zorientuj się, czy hest taka możlwiość
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
K. K.
(Ksiula)
Wiking
OleOleOle, od tego zaczęłam gdy rozmawiałam z pracodawcą. Nie ma takiej możliwości. Nie ma opcji by przelać pieniądze na konto moje polskie, ani mojego chłopaka norweskie. Dla nich to że mam otwarte konto w norweskim banku jest informacją, że jest wszystko w porządku z moimi dokumentami.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
OleOleOle24
(OleOleOle24)
Wiking
Kurcze, to niedobrze. Naprawdę nie kumam tego, że niekórym nie robi się takich problemów, a innym tak:/ Byłaś już w każdym banku, czy tylko w dnb? Dostałaś umowę jako ekstrahjelp czy jakiś% stały? I idziesz do banku, to mówisz od razu, że to tylko parę godzin w tygodniu, czy bank się dopytuje? Ja zaczynałem pracować jako ekstra i nikt nie robił mi problemu z założeniem konta...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
K. K.
(Ksiula)
Wiking
Kontaktowałam się z każdym bankiem w Norwegii, i osobiście i mailowo. W każdym banku wymagają pozwolenia z policji, w DNB dodatkowo stwierdzili że mam za mały dochód. Mam stałą umowę, na czas nieokreślony pracuję w klubie fitness, kilka godzin w tygodniu. Też tego nie rozumiem. Może będzie tak, że pojadę w poniedziałek i bez problemu załatwię to na policji. Wtedy nie będę miała problemu z założeniem konta i sprawa się rozwiąże...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
K. K.
(Ksiula)
Wiking
W żadnym innym banku nie było problemu z ilością godzin, jedynie z brakiem pozwolenia z policji.

A na policji obawiam się że nie dostanę pozwolenia ponieważ właśnie mam za mały wymiar etatu by się utrzymać. I koło się zamyka.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
K. K.
(Ksiula)
Wiking
Nie ma to jak konstruktywne wskazówki I po co te złośliwości?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
XXX moja sprawa
(kamilio)
Stały Bywalec
dokladnie ustalic dysponenta i wyrobic karte. Moja zona tak od 7 lat funkcjonuje. Mamy 1 konto w banku i 2 kary do niego gdzie obie sa ze zdjeciami i pelna funkcjonalnoscia. Jedyne co to zony karta nie dziala nigdzie za granica. To wszystko w DNB z pocalowaniem reki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
pracodawca robi ci pod gorke...
moze wyslac pensje na wskazane konto przez ciebie np. brata ,swata ,kuma ,szwagra,konkubiny,etc
Oczywiscie napisz mu upowaznienie ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów
merymont
(merymont)
Wiking
hej,
ja założyłam konto w Sparebank1 tylko na podstawie umowy o pracę (na 2 miesiace, 5h tygodniowo) i informacji o skattekort.. Nie miałam pozwolenia z policji i co ciekawe nie dostalam tego pozwolenia na podstawie umowy na 5h tygodniowo. Powiedzieli mi, że musze miec minimum 10h/tyg na umowie o pracę, żeby dostać oppholdstillatelse...
W zasadzie to jestem w podobnej sytuacji, jestem z chłopakiem w Norwegii, on od listopada ma stałą pracę, dostał już fodselsnummer a ja nawet tego pozwolenia z policji nie dostalam.... Teraz pracuję calkiem sporo, ale jako tilkalingsvikar w przedszkolu i nawet nie mam żadnej umowy, ani zadnych stalych godzin ;/ na papierze... w rzeczywistosci w styczniu pracowalam niemal na 100%. Zastanawiam się jakie mam opcje będąc w takiej sytuacji, muszę sprawdzic jak to jest z tym samboerskap, myślałam już o ślubie bo to by mi ułatwiło znacznie życie tutaj, ale to i tak najwczesniej za pare miesięcy, a poza tym brać ślub dla papierów...chyba nie o to w tym chodzi
pozdrawiam
marysia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok