Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Dagpenger i praca znaleziona przez Nav - Norwegia

167 Postów
Qmulus Krakow
(qmuluskrakow)
Stały Bywalec
Witam. Mam pytanie czy jezeli jestem w nawie na dagpenger i dostaje oferte pracy to stawka godzinowa nie moze byc mniejsza niz w poprzedniej pracy w ktorej pracowalem?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
qmuluskrakow napisał:
Witam. Mam pytanie czy jezeli jestem w nawie na dagpenger i dostaje oferte pracy to stawka godzinowa nie moze byc mniejsza niz w poprzedniej pracy w ktorej pracowalem?
Moze byc mniejsza.

Mozesz oczywiscie odmowic podjecia pracy, ryzykujac oczywiscie, ze dagpenger zostana wstrzymane na jakis czas (8 tyg. zdaje sie).
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Cortez1 N
(Cortez1)
Wyjadacz
qmuluskrakow napisał:
Witam. Mam pytanie czy jezeli jestem w nawie na dagpenger i dostaje oferte pracy to stawka godzinowa nie moze byc mniejsza niz w poprzedniej pracy w ktorej pracowalem?
-----------------
Musi byc conajmniej 3 x wyzsza, dowoz do pracy za darmo i wyplata feriepenge (czyli feriepenger - po norwesku) - za caly rok z góry..............
P.s.
Ty pamietasz co podpisywales skladajac wniosek o dagpenger ???? Znales jego tresc?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
167 Postów
Qmulus Krakow
(qmuluskrakow)
Stały Bywalec
Cortez1 napisał:
qmuluskrakow napisał:
Witam. Mam pytanie czy jezeli jestem w nawie na dagpenger i dostaje oferte pracy to stawka godzinowa nie moze byc mniejsza niz w poprzedniej pracy w ktorej pracowalem?
W przyszly wtorek jade sie zarejestrowac ... Dzięki za odpowiedz na poziomie przygłupa

-----------------
Musi byc conajmniej 3 x wyzsza, dowoz do pracy za darmo i wyplata feriepenge (czyli feriepenger - po norwesku) - za caly rok z góry..............
P.s.
Ty pamietasz co podpisywales skladajac wniosek o dagpenger ???? Znales jego tresc?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
przemo d
(erdeko)
Wiking
I jeszcze nav odrazu kupuje dom. Za twoja kreatywność
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
167 Postów
Qmulus Krakow
(qmuluskrakow)
Stały Bywalec
erdeko napisał:
I jeszcze nav odrazu kupuje dom. Za twoja kreatywność
Nastepny glupek ktory mtsli ze jest smieszny...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
58 Postów

(Dader)
Nowicjusz
qmuluskrakow napisał:
Witam. Mam pytanie czy jezeli jestem w nawie na dagpenger i dostaje oferte pracy to stawka godzinowa nie moze byc mniejsza niz w poprzedniej pracy w ktorej pracowalem?NAV nie daje żadnej dyspozycji do konkretnych firm, / to nie polski urząd pracy/ ty sam decydujesz gdzie i za ile chcesz pracować.
Co do stawek godzinowych, to każda firma ma swój taryfikator uzależniony od umiejętności zawodowych, nigdzie nie jest ujęte, że nowy pracownik ma zarabiać najmniejszą stawkę w danej firmie.
Co do nav, to jedyne co mogą "wymusić" to udział w kursach organizowanych przez dany oddział nav.
Przy okazji, co za ironia losu spotkała takiego guru jak ty.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
167 Postów
Qmulus Krakow
(qmuluskrakow)
Stały Bywalec
Dader napisał:
qmuluskrakow napisał:
Witam. Mam pytanie czy jezeli jestem w nawie na dagpenger i dostaje oferte pracy to stawka godzinowa nie moze byc mniejsza niz w poprzedniej pracy w ktorej pracowalem?NAV nie daje żadnej dyspozycji do konkretnych firm, / to nie polski urząd pracy/ ty sam decydujesz gdzie i za ile chcesz pracować.
Co do stawek godzinowych, to każda firma ma swój taryfikator uzależniony od umiejętności zawodowych, nigdzie nie jest ujęte, że nowy pracownik ma zarabiać najmniejszą stawkę w danej firmie.
Co do nav, to jedyne co mogą "wymusić" to udział w kursach organizowanych przez dany oddział nav.
Przy okazji, co za ironia losu spotkała takiego guru jak ty.

Mój kolega mial teraz spotkanie w navie na ktorym byla podana informacje ze kazda prace zaproponowana przez nav masz podjac nawet w innym miescie. jedynie co ratuje przed zmiana zamieszkania to dzieci w szkole.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
qmuluskrakow napisał:
erdeko napisał:
I jeszcze nav odrazu kupuje dom. Za twoja kreatywność
Nastepny glupek ktory mtsli ze jest smieszny...


Jesli cos bylo smieszne, to twoje pytanie rozpoczynajace watek. Nie wesole czy zabawne, tylko wlasnie smieszne. I zenujace.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
167 Postów
Qmulus Krakow
(qmuluskrakow)
Stały Bywalec
WujekJanek napisał:
qmuluskrakow napisał:
erdeko napisał:
I jeszcze nav odrazu kupuje dom. Za twoja kreatywność
Nastepny glupek ktory mtsli ze jest smieszny...


Jesli cos bylo smieszne, to twoje pytanie rozpoczynajace watek. Nie wesole czy zabawne, tylko wlasnie smieszne. I zenujace.

Skoro jest takie smieszne to moze na nie odpowiedz bo jak na razie ty sie ośmieszasz. a twoje odpowiedzi sa żenujace
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok