Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Zasiłek - Norwegia

8 Postów
Anna Michalak
(aniamichalak85)
Wiking
Hej, mam pytanie, jestem teraz na urlopie i między czasie zaszłam w ciąży, powiedzcie mi czy NO zaakceptuje mi już od teraz zwolnienie lekarskie i wypłaci zasiłek do końca ciąży bo niestety mam zagrożona, czy muszę być w norwegii pierw? Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Hei! Jeśli ciąża jest zagrożona powinnaś ubiegać się o svangerskapspenger, zasiłek ciążowy. Zasiłek analogiczny do chorobowego, ale przyznawany matkom, których ciąża jest zagrożona.
Zgłoś wpis
639 Postów
Josef Satan
(Satan)
Wyjadacz
aniamichalak85 napisał:
Hej, mam pytanie, jestem teraz na urlopie i między czasie zaszłam w ciąży, powiedzcie mi czy NO zaakceptuje mi już od teraz zwolnienie lekarskie i wypłaci zasiłek do końca ciąży bo niestety mam zagrożona, czy muszę być w norwegii pierw? Pozdrawiam

Pierw trza bylo abo nogi zaciskac abo kondoma uzywac.
TERAZ JUSZ PO PTOKACH. Nie wracaj bo tu konowaly nie znajom siem na cionzach i jeszcza karzom sie tobie zbadac i do pracy isc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
aniamichalak85 napisał:
Hej, mam pytanie, jestem teraz na urlopie i między czasie zaszłam w ciąży, powiedzcie mi czy NO zaakceptuje mi już od teraz zwolnienie lekarskie i wypłaci zasiłek do końca ciąży bo niestety mam zagrożona, czy muszę być w norwegii pierw? Pozdrawiam

Musisz wrócić do Norwegii.
Jeżeli chodzi o ciaze, to do 12 tygodnia w Norwegii nie ma czegoś takiego, jak ciaza zagrożona. Po prostu poronisz, to poronisz.
Po 12 tygodniu możesz uzyskać zaświadczenie od lekarza norweskiego o komplikacjach i isc na zwolnienie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Anna Michalak
(aniamichalak85)
Wiking
Jeżeli jestem w4 tyg to zalicza mi to zwolnienie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
aniamichalak85 napisał:
Jeżeli jestem w4 tyg to zalicza mi to zwolnienie?
Przeciez dostalas odpowiedz !!!
A jak ciaza zagrozona w 4- tym tygodniu, to "stan" na glowie, pomoze...... Przynajmniej na glowe !
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
200 Postów
Milka ...
(milka_milka)
Stały Bywalec
czego nie rozumiesz w poprzedniej odpowiedzi

selekcja naturalna, do 12 tyg to w ogole nie jest ciaza, nikt sie tutaj nie przejmuje i nie podtrzymuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Anna Michalak
(aniamichalak85)
Wiking
Bardzo mądre wiesz, Ty może stan na głowie to Ci się polepszy, po cholerę tu jesteście jeżeli nie podchodzicie powaznie, brak słów.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
aniamichalak85 napisał:
Jeżeli jestem w4 tyg to zalicza mi to zwolnienie?
Aniu, trudno dać na twoje pytanie jednoznaczną odpowiedz, bo to zależy od saksbehandlera w NAV oraz od opinii, którą prawdopodobnie Nav będzie zasięgał od norweskiego lekarza.
99% ze nie zalicza tego zwolnienia jako wydanego z powodu ciazy zagrożonej.
Nie wiem co ci doradzić.
Jeżeli wrócisz i np. W 8 tygodniu zaczniesz krwawić, to niendostaneisz ani zastrzyku ani leków na podtrzymanie, musisz sie z tym liczyć.
Moze lepiej abyś znalazła w Pl jakiegoś prywatnego chirurga, który spreparuje ci kartę choroby, ze masz złamana nogę. Za odpowiednią opłatą jest to możliwe. Po 12 tygodniu wrócisz juz cała i zdrowa i wtedy pójdziesz tu do lekarza.
Musisz sama podjąć decyzje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
Hilton napisał:

Moze lepiej abyś znalazła w Pl jakiegoś prywatnego chirurga, który spreparuje ci kartę choroby, ze masz złamana nogę. Za odpowiednią opłatą jest to możliwe.


Gratuluje, polak/polka potrafi !!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok