Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Pierwsza praca - Norwegia

5 Postów
Monika B
(brotek12)
Wiking
Jak wlasciwie jest z ta pierwsza praca w Norwegii, chodzi mi glownie o obszar Oslo. Ciezko jest sie gdzies zalapac bez znajomosci jezyka? Jestem juz tutaj prawie miesiac, codziennie przegladam ogloszenia o prace, wysylam wiadomosci, ale nic z tego. Gdzie szukac?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
brotek12 napisał:
Jak wlasciwie jest z ta pierwsza praca w Norwegii, chodzi mi glownie o obszar Oslo. Ciezko jest sie gdzies zalapac bez znajomosci jezyka? Jestem juz tutaj prawie miesiac, codziennie przegladam ogloszenia o prace, wysylam wiadomosci, ale nic z tego. Gdzie szukac?
A jak jest w Polsce z praca bez znajomosci polskiego?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
176 Postów
Greg Greg
(Greg1979)
Stały Bywalec
Elise napisał:
brotek12 napisał:
Jak wlasciwie jest z ta pierwsza praca w Norwegii, chodzi mi glownie o obszar Oslo. Ciezko jest sie gdzies zalapac bez znajomosci jezyka? Jestem juz tutaj prawie miesiac, codziennie przegladam ogloszenia o prace, wysylam wiadomosci, ale nic z tego. Gdzie szukac?
A jak jest w Polsce z praca bez znajomosci polskiego?


Bardzo sluszna uwaga....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Monika B
(brotek12)
Wiking
A czy wszyscy Polacy zaczynali od razu prace w Norwegii ze znajomoscia jezyka?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Elise napisał:
brotek12 napisał:
Jak wlasciwie jest z ta pierwsza praca w Norwegii, chodzi mi glownie o obszar Oslo. Ciezko jest sie gdzies zalapac bez znajomosci jezyka? Jestem juz tutaj prawie miesiac, codziennie przegladam ogloszenia o prace, wysylam wiadomosci, ale nic z tego. Gdzie szukac?
A jak jest w Polsce z praca bez znajomosci polskiego?


Skad ona ma to wiedzieć jak polski zna :-P
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
W polskich obozach pracy znajomość polskiego jest to aż za dużo
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
345 Postów
P. H.
(Lomo)
Stały Bywalec
W Polsce bez znajomości polskiego Ukropek dostaje robotę np. w Pesie , czy w konstrukcjach stalowych za 5000 zł na ręke. A Polak może na takim samy stanowisku wyciągnąć 2500zł. I ogłoszenie dla Ukropków jest cyrilicą w ichnim języku. No i co , jak na tym tle wyglądają te chujowe oferty pracy dla Polaków w Norwegi, gdzie cuda wymogi plus płynny minimum angielski, przy nok kupno 0.42.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
83 Posty
druch dryh
(druch)
Początkujący
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
brotek12 napisał:
A czy wszyscy Polacy zaczynali od razu prace w Norwegii ze znajomoscia jezyka?
Pewnie i nie, ale:
1. moze mieli zawod, na ktory jest zapotrzebowanie,
2. moze dostali prace po znajomosci,
3. moze znalezli sobie prace przed 2008, kiedy to praktycznie kazdy chetny dostal prace,
4 moze nie wysyli wiadomosci, ale porzadne podanie poparte CV-em.
5. moze chodzili pytajac sie o prace po wszystkich mozliwych zakladach, a nie wysyli wiadomosci
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
143 Posty

(wirek)
Stały Bywalec
Lomo napisał:
W Polsce bez znajomości polskiego Ukropek dostaje robotę np. w Pesie , czy w konstrukcjach stalowych za 5000 zł na ręke. A Polak może na takim samy stanowisku wyciągnąć 2500zł. I ogłoszenie dla Ukropków jest cyrilicą w ichnim języku. No i co , jak na tym tle wyglądają te chujowe oferty pracy dla Polaków w Norwegi, gdzie cuda wymogi plus płynny minimum angielski, przy nok kupno 0.42.

Przyznam, ze mam problem ze zrozumieniem tresci tego posta. No i gdzie nok kosztuje 0.42 oczywiscie jezeli autor ma na mysli korone?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok