Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

D-number, zasiłek dla bezrobotnych - Norwegia

7 Postów
Tom me
(Pop)
Wiking
Witam,
Moja sytuacja wygląda następująco. W 2014 roku wyjechałem do Norwegii na kontrakt 4-miesięczny.W tym czasie uzyskałem pozwolenie na pracę, d-number i inne kwity potrzebne do funkcjonowania. Mój dochód przekroczył kwotę 3G. Po 4 miesiącach wróciłem do Polski gdzie rozpocząłem pracę (pracuje do chwili obecnej).

Pytanie, jeśli stracę pracę w Polscę i będę chciał wyjechać do Norwegii to czy mogę się ubiegać o zasiłek dla bezrobotnych posiadając: D-number (tymczasowy numer), otwarte konto bankowe oraz adres zamieszkania w Norwegii? Czy po rejestracji i teoretycznie przyznanym zasiłku mogę się starać o stały numer personalny? Z góry dziękuję za rzetelną odpowiedź.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
Poperson napisał:
Witam,
Moja sytuacja wygląda następująco. W 2014 roku wyjechałem do Norwegii na kontrakt 4-miesięczny.W tym czasie uzyskałem pozwolenie na pracę, d-number i inne kwity potrzebne do funkcjonowania. Mój dochód przekroczył kwotę 3G. Po 4 miesiącach wróciłem do Polski gdzie rozpocząłem pracę (pracuje do chwili obecnej).

Pytanie, jeśli stracę pracę w Polscę i będę chciał wyjechać do Norwegii to czy mogę się ubiegać o zasiłek dla bezrobotnych posiadając: D-number (tymczasowy numer), otwarte konto bankowe oraz adres zamieszkania w Norwegii? Czy po rejestracji i teoretycznie przyznanym zasiłku mogę się starać o stały numer personalny? Z góry dziękuję za rzetelną odpowiedź.


D-nummer oznacza, ze przebywales w NO do pol roku. Mozesz dostac zasilek bez przeszkod, ale musisz przepracowac w NO po przybyciu minimum dzien (1dzien) i udowodnic, ze zostales zwolniony nie ze swojej winy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Tom me
(Pop)
Wiking
Czyli nie jest tak pięknie jak myślałem. Byłem przekonany że wystarczy się zarejestrować jako poszukujący pracę i wtedy mogę się starać się o zasiłek. Szkoda że zwolnienie z pracy w Polsce nie skutkuje możliwością rejestracji w NO jako bezrobotny z prawem do zasiłku. Dziękuję za odpowiedź.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Ano nie jest...
Podobnie jak po przepracowaniu calego zycia w Polsce (Francji, Danii, czy Somalii) nie mozesz sie starac o emeryture w Zjednoczonych Emiratach Arabskich...

Ale twoj pomysl jest ciekawy i kreatywny
Zeklbym nawet, ze odjechany ma maxa

Milego weekendu wszystkim!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Tom me
(Pop)
Wiking
Czy podobnie to ja nie wiem, chyba jedna zupełnie inna sytuacja...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty

()
Nowicjusz
Nie morzesz sie starac o zasilek w Norwegii, bo nie pracowales dluzej niz 183 din, nie zadeklarowales kontynuacji placenia podatków w Norwegii tylko wrociles do Polski.
Koniec.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty

(Andre_BG)
Nowicjusz
zal takich jak Ty ... jedz na Madagaskar kombinowac z lemurami ) a z tego poratlu lepiej sie wyloguj i nie wracaj. Do Norge tez nie przyjezdzaj bo na granicy juz czekaja zeby Cie zawrocic i kopa na rozped sprzedac Do roboty leniu !!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
kto mi przypomni jak marszałek Piłsudski zwał Polaków, bo akurat zapomniałem
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty

(Andre_BG)
Nowicjusz
Bulwy ??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty

(Andre_BG)
Nowicjusz
Szlachetne bulwy??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok