Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
Niezauwazyles co Patim chociazby napisal ze chetnie sie podpisze pod petycja o zniesienie socjalistycznego pomyslu na ulgi podatkowe?

Tylko ze my sie mozemy podpisac czy to na facebooku czy na pismie imieniem i nazwiskiem. A jak ty sie jasto podpiszesz aby twoj podpis mial znaczenie? Nick niewystarczy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
Tylko ze my sie mozemy podpisac czy to na facebooku czy na pismie imieniem i nazwiskiem. A jak ty sie jasto podpiszesz aby twoj podpis mial znaczenie? Nick niewystarczy

juz mu napisalem zeby wstawil zdjecie z nazwiskiem
bo niby dlaczego ja mam placic caly bilet do Polski i jeszcze placic za wynajecie chlupy a inni dostaja zwrot nawet 40%

zlikwidowac pendlera a podniesc rodzinne
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
A niby dlaczego podniesc rodzinne? Ze ktos ma dotacje dostac bo raczy korzystac z posiadania zony? Jakby bylo ZEROWE bezrobocie to bym rozumial rodzinne, lecz przy ponad 10 % bezrobocia w Polsce i ogolnej fali bezrobotnych w calym eurokolchozie to niema sensu promowac produkcji wiekszej ilosci ludzi. Kazdego wlasna sprawa czy ma zone i ile dzieci ma miec ochote, pozatym wieksze rodzinne najbardziej zmotywuje muzoli do wzmozonej produkcji.

Poprostu obnizyc kazdemu %towo podatki a zniesc wszelkie ulgi zalezne od jakichs prywatnych osobistych zyciowych wyborow. Takze ta "pendlera" na miejscu, bo ze ktos ma ochote mieszkac w Trondheim a lata samolotem do pracy w Oslo to jego sprawa, niech placi jak inni w Oslo po 14 000 za mieszkania wynajecie a nie dostaje zwrot za podroz do pracy etc.

A jeszcze lepsze od obnizenia podatkow patrzac obiektywnie (aby ci norskowie mogli pozyc we wlasnym kraju) bedzie skasowanie avgiftow zamiast obnizania podatku dochodowego. Akcyzy to zlo najwieksze gdyz promuja panstwowa kontrole i ekonomicznie probuja kontrolowac to na co ludzie maja ochote wydac swoje pieniadze. W bonusie zniknal by smuggling etc. i niebyloby "debilnych artykulow"...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
636 Postów
Wyjadacz
patim napisał:
Tylko ze my sie mozemy podpisac czy to na facebooku czy na pismie imieniem i nazwiskiem. A jak ty sie jasto podpiszesz aby twoj podpis mial znaczenie? Nick niewystarczy

juz mu napisalem zeby wstawil zdjecie z nazwiskiem
bo niby dlaczego ja mam placic caly bilet do Polski i jeszcze placic za wynajecie chlupy a inni dostaja zwrot nawet 40%

zlikwidowac pendlera a podniesc rodzinne


Och Wy Polacy , zal wam ze jeden dostaje, a ja nie.On sobie na to zapracowal i ma.
A tak odnosnie tego rodzinnego ? To ile by Cie zadowolilo?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
@tropik: Tu chodzi o kapitalistyczna sprawiedliwosc aby dla kazdego bylo tak samo niezaleznie jakie podejmuje zyciowe wybory i kim jest w zyciu prywatnym oraz co kupuje. Dlatego podatek liniowy od dochodow oraz brak akcyz.... (Oczywiscie jeszcze lepsza propozycje podatkow ma Korwin lecz cos takiego u norskow by nieprzeszlo zbyt przesiaknieci socjalizmem).
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
636 Postów
Wyjadacz
Imperator1988 napisał:
@tropik: Tu chodzi o kapitalistyczna sprawiedliwosc aby dla kazdego bylo tak samo niezaleznie jakie podejmuje zyciowe wybory i kim jest w zyciu prywatnym oraz co kupuje. Dlatego podatek liniowy od dochodow oraz brak akcyz.... (Oczywiscie jeszcze lepsza propozycje podatkow ma Korwin lecz cos takiego u norskow by nieprzeszlo zbyt przesiaknieci socjalizmem).

Nie kumam i nigdy nie pojme tego ze ktos mowi ze jesli ktos dostaje zwrot podatku na pendlera to mu sie to nie nalezy.
A niby dlaczego Tobie nalezalby sie wyzszy zasilek rodzinny?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

()
Maniak
tropik napisał:


Och Wy Polacy , zal wam ze jeden dostaje, a ja nie.On sobie na to zapracowal i ma.
A tak odnosnie tego rodzinnego ? To ile by Cie zadowolilo?

ile to jeszcze dziesiatek lat musi minac aby polactwo pisane rozumialo
przeciez od poczatku watku pisane jest o dwoch takich
co pracuja rowno leb w leb na tej samej tasmie i za taka sama stawke
ale jednemu to komuchy dokladaja kilkadziesiat tysiecy rocznie za bycie pendlerem
wysil sie polaczku zrozum
on nic nie wypracowal tylko za komune dostaje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
Och Wy Polacy , zal wam ze jeden dostaje, a ja nie.On sobie na to zapracowal i ma.

raczej ze ja ma na codzien na wyciagniecie reki ,a inny musi jechac 2 dni

na co se zapracowal
jak za barak placi polowe tego co dostaje zwrotu
to jakie utrzymywanie 2 domow
jak nawet chleb mrozony z Polski woza
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
@tropik: To Patim chce jakis zasilek rodzinny. Ja mowie ze nikomu sie nic nienalezy tylko kazdy ma miec TAKIE SAME warunki niezaleznie od tego jakie zyciowe wybory podejmuje i gdzie mieszka. Wiec za dochod w danym kraju placi taki sam podatek jak kazdy inny obywatel pracujacy w tym kraju proste....

A aby bylo sprawiedliwie powinno sie skasowac wszelkie zasilki (ewentualnie jak cos to ograniczyc do wplaconego podatku, lecz lepszy jest system ubezpieczen prywatnych dla kazdego) i jednoczesnie wszelkie akcyzy na towary oraz wprowadzic podatek liniowy od dochodu. (Jesli nie mozna zrobic jak Korwin mowil ze podatek obywatelski (kazdy obywatel pracujacy w danym kraju tyle samo placi bo niby czemu ktos ma wiecej a ktos mniej skoro kazdy korzysta z ochrony przez policje, sady, wieziennictwo & wojsko tak samo) + podatek od posiadanej ziemi poniewaz im wiekszy teren w m2 oraz w im bardziej zagrozonej przestepstwami okolicy tym wiekszy wydatek na policjantow ktorzy pilnuja miedzy innymi tego terenu. Kazdy pownien placic za siebie tak jest idealnie.

Lecz jesli np. norski juz musza miec wiecej pomocy panstwowej to dlatego podatek liniowy od dochodu oraz brak akcyz to chyba najwiecej kapitalizmu na jaki mozna liczyc....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
31 Postów

(nonia)
Nowicjusz
napisał:
dalej polski glupi lbie nie rozumiesz, ze
status pendler to jedna wielka bzdura
oszustwo z nikorzyscia dla osob uczciwie w Norge pracujacych i sprowadzajacych tam rodziny
pendler status to pozywka dla pasozytow
brawo jasta))ale podniosles cisnienie co niektorym heheeh.A tak nawiasem mowiac to masz racje z tym oszukiwaniem bo nawet odemnie chciano bilety zeby rozliczac sie jako pendler ,faktycznie powinno sie zglaszac takie szwindle)))
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok