Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
napisał:
dalej polski glupi lbie nie rozumiesz, ze
status pendler to jedna wielka bzdura
oszustwo z nikorzyscia dla osob uczciwie w Norge pracujacych i sprowadzajacych tam rodziny
pendler status to pozywka dla pasozytow


taki tępy jak i łysy w awatarze .... przyjechałeś tu do roboty czy zmieniać prawo ? było się uczyć a potem dyskutować ciołku na temat praw podatkowych w kraju który powinien cię wydymać jak ty te studentki
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
ja na status pendler patrze jako na jedno wielkie oszustwo i pole do naduzyc
a polactwu to sie widzi jako szansa przykombinowania i szwindlu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
a mnie to nie boli ani nie swędzi .. możesz robić w pl bo tam nie ma status pendler to nie będziesz świrował . znalazł się filozof co norgi będzie nauczał podnieś jeszcze wiek emerytalny dla polaków do 70tki no i oczywiście opłatę za bramki przy wjeżdzie do norge ...startuj w następnych wyborach do stortingu a jeszcze kongiem zostaniesz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
@jasta102: Ten status i odliczenie to najbardziej sie "szwedztwu" widzi jako szansa przykombinowania oraz norska mieszkajacym przy Szwedzkiej granicy ktorzy dla potrzeby sie przeprowadzaja. Poczytaj troche danych SSB obywatelu swiata czy moze raczej swiatowy hipokryto twierdzacy ze nieoceniasz ludzi po pochodzeniu

A co do ulgi podatkowej to trzeba ja natychmiast zlikwidowac i wprowadzic cos sprawiedliwego jak zmniejszenie avgiftow dla wszystkich. Nawet w chorym socjalizmie musi byc chociaz cien normalnosci.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
126 Postów
to ja to ja
(thespecialone)
Stały Bywalec
napisał:
[quote]dalej polski glupi lbie nie rozumiesz, ze
status pendler to jedna wielka bzdura
oszustwo z nikorzyscia dla osob uczciwie w Norge pracujacych i sprowadzajacych tam rodziny
pendler status to pozywka dla pasozytow[/quote

ty głupi zazdrosny i msciwy chuju!

nie ograniasz, ze pendler zeby jechac do domu musi poniesc koszty,duze koszty!
ty bys chciał kazda korone odliczyc z kredytu za drewutnie, kazdą bramke,itp....
Ja jako pendler płace podatek 7100, co w moim przypadku oznacza ca 14-15tys kr!
Zwrotu dostaje miedzy 50-55 tys! wiec policz ciołku, czy to taka łaska ten pendler.....
Duzo pracuje i duzo mam brutto, co pozwala mi cieszyc sie duzym ferjepenger, a zwrot podatku to dodatek do efektu...

Chuj ci w dupe nygusie!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

()
Maniak
widzisz imperator
ludzie ktorzy nie sa Polakami dostrzegaja te glupote i niesprawiedliwosc
a polaczki sie ciesza, ze jest szansa przykombinowac
i ty ich liberalizmu chcesz nauczyc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
nie ograniasz, ze pendler zeby jechac do domu musi poniesc koszty,duze koszty!
ty bys chciał kazda korone odliczyc z kredytu za drewutnie, kazdą bramke,itp....
Ja jako pendler płace podatek 7100, co w moim przypadku oznacza ca 14-15tys kr!
Zwrotu dostaje miedzy 50-55 tys! wiec policz ciołku, czy to taka łaska ten pendler.....
Duzo pracuje i duzo mam brutto, co pozwala mi cieszyc sie duzym ferjepenger, a zwrot podatku to dodatek do efektu...


za 50-55 tys! to mozna co 2 tygodnie latac do zony

a ile zaoszczedzi na zarciu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
Kazdy placi %towy podatek tabela to tylko alternatywny sposob sciagania podatku jesli ktos sobie niezrobi prosenttrekk ktory jest duzo prostszy aby obliczyc jaki bedzie pozniej zwrot podatku i ile % tak naprawde sie zaplaci od dochodu z calego roku.

A ulga podatkowa jest poprostu odliczeniem od normalnego prosenttrekk jaki placi kazdy inny pracujacy na miejscu obywatel. Nieplaca jedynie norski mieszkajacy w Szwecji oraz obywatele innych panstw ktorzy spelniaja warunki..... A jest to zupelnie absolutnie i calkowicie bez sensowne. Gdyz jesli ktos chce tu pracowac to nikogo nieobchodzi gdzie mieszka i dokad sobie jezdzi to jest wolny wybor wolnego czlowieka..... Dlaczego niby ma placic inaczej od innych dlatego bo sobie ubzdural ze bedzie mieszkal tu a nie tam czy sobie gdzies jezdzil. To jest poprostu jawne subsydiowanie niektorych obywateli z podatku/akcyz innych cos w stylu ukrytego zasilku....

W kapitalizmie podatki by byly nizsze, akcyz niebyloby wcale (tak jak i zasilkow) a ludzie by wreszcie byli sami odpowiedzialni za wlasne zycie. A nie ze do niektorych trzeba dokladac bo sobie wymyslili ze nie beda pracowac albo jak juz laskawie pracuja to ze maja mniej placic z powodow o ktorych kazdy decyduje sobie sam w swoim prywatnym zyciu.... Zycie obywatela jest jego wlasnym zyciem, wlasna wolnoscia i wlasna odpowiedzialnoscia za siebie samego.

@jasta102: Wielu Polakow jak widzisz jest przeciwko socjalistycznemu systemowi niesprawiedliwych ulg.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Imperator1988 napisał:


@jasta102: Wielu Polakow jak widzisz jest przeciwko socjalistycznemu systemowi niesprawiedliwych ulg.

niemozliwe
jeszcze ani jeden sie nie objawil
a za to wataha szczeka, ze chce ich pozbawic mozliwosci oszustw
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
napisał:
widzisz imperator
ludzie ktorzy nie sa Polakami dostrzegaja te glupote i niesprawiedliwosc
a polaczki sie ciesza, ze jest szansa przykombinowac
i ty ich liberalizmu chcesz nauczyc


ostatnio sie jasta chwaliła jak to z autem na polskich blachach przykombinowała .. trzeba było umowę zmienić w firmie żeby jasta nie zapłaciła toll itd . ale to już nie jest kombinatorstwo bo to ja jasta pan
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok