Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Własny sklep internetowy w noregii kilka pytań - Norwegia

4 Posty
Krystian Pezdan
(xDKrystian)
Wiking
Witam. Jeśli źle napisałem post to z góry przepraszam. Sytuacja wygląda tak :
Za 2 miesiące mam 18 lat i chciałbym założyć własną działalność tzn sklep internetowy. Jednak nie mogę nigdzie znaleźć informacji na temat opłat oraz czy są jakieś cła na moje towary. Towarami mają być rowery oraz części rowerowe sprowadzane z Polski oraz Czech. Ktoś może orientuje się czy jest jakieś cło na to bo z tego co wywnioskowałem na sprzęt sportowy(a rower i części jest takowym sprzętem) nie ma cła tylko jest podatek "wjazdowy" tzn 25% wartości towaru z faktury. Oraz chciałbym stworzyć coś takiego jak serwis rowerowy na zasadzie odbiór rower/amortyzator/koła od klienta (oczywiście za odpowiednią opłatą) serwis w moim zakresie i oddanie gotowego i zrobionego przedmiotu klientowi. Czy ktoś by mi pomógł dowiedzieć się w kwestie opłat i ceł przy imporcie w/w rzeczy z Polski i Czech.


PS myślę o właśnie tym profilu ponieważ w Polsce pracowałem dość trochę w sklepie oraz serwisie rowerowymi posiadam spore doświadczenie oraz bardzo dużo kontaktów i rabatów. Prowadzenie sklepu internetowego nie kolidowało by z przyszłą pracą a także aktualnym edukowaniem się
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
401 Postów

(gama28)
Wyjadacz
Nie chcę cię zniechęcać, ale norweski rynek zapchany jest sprzętem sportowym w tym rowerowym. Dodatkowym plusem są gwarancje, z jakimi się w Polsce wcześniej nie spotkałam. Norwedzy lubią sprzęt dobry, markowy. A jak ich nie stać, to zawsze można kupić w Biltemie lub supermarkecie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Krystian Pezdan
(xDKrystian)
Wiking
tak ja o tym wiem ale wnioskując po cenach ich a naszych +25% podatku + moja marża i tak dalej wychodzą atrakcyjniejsze ceny a co do gwarancji to z tym również nie ma problemów. Licze się z tym że może to być nie wypał ale kto nie ryzykuje ten się nie bogaci. Do tego mogę zaproponować norwegom marki które oni ściągają specjalnie z angli czy też usa( chodzi mi o części i rowery do Downhilu) a po cenach wiem że w norwegi jest po prostu masakra ile śpiewają sobie za niektóre części
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
512 Posty
ania s
(ania_s)
Wyjadacz
no to nie jest tak rozowo, lieratura:
www.mojanorwegia.pl/transport_i_komunika...ch_w_internecie.html
www.mojanorwegia.pl/forum/view/4/praca,_...adzane_z_polski.html

tez myslalam nad sklepem internetowym ale biurokracja okrutna, powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Krystian Pezdan
(xDKrystian)
Wiking
na to wychodzi że sprzęt sportowy tzn rowery itp nie podlega ocleniu tylko opłatą importowym czyli nie jest tak źle szkoda że ta strona toll.no się nie otwiera mi ;/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
145 Postów
Angelika Mojak
(Angela22)
Stały Bywalec
A jak promować nowy sklep?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
65 Postów
Karolina Zając
(KarolinaZajac)
Początkujący
Opcji jest wiele. Możńa promować firmę
na facebooku
na instagramie
za pomocą bloga - szczegolnie, ze wiele osób szuka inspiracji przy meblowaniu mieszkania
pozycjonowaniem swojej strony www - jeśli jednak konkurencja na rynku jest spora, może być trudno wybić się ze swoją ofertą....
ddwloclawek.pl/pl/701_artykuly-sponsorow...ie-internetowym.html

Na stronie jest wiele porad o tym jak zwiększyć sprzedaż w sklepie online.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
145 Postów
Angelika Mojak
(Angela22)
Stały Bywalec
Cokolwiek wybierzesz to unikaj SAS i niszowych rozwiązań które ktoś sobie gdzieś tam napisał. Masz Wordperss, Prestę i na początek Ci wystarczy. Wordpress jest idealny do pozycjonowania, znajdziesz mnóstwo osób które Ci to postawią, większość funkcjonalności załatwisz darmowymi wtyczkami. A jeżeli boisz się o ruch, to super. Bo jeżeli duży ruch stanie się problemem, to będzie Cię stać na każde rozwiązanie wtedy
Oczywiście duże znaczenie tutaj ma również wybór odpowiedniego hostingu:
hostingowy.top/ranking/seohost-pl/
Wiele osób tutaj poleca seohost.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok