Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

zlomowanie samochodu - Norwegia

9 Postów
Mateosad
(Mateosad)
Wiking
Witam. Posiadam samochód na polskich tablicach ktory chcialem zezłomowac. Udalem sie do autoryzowanego przez skattetaten zlomowiska w Alesund.
(Tak sie zlozylo ze pracowalem tam kiedys wiec bardzo dobrze znam pracowników). Kierownik tego zlomowiska z przyjemnoscia mi pomogl i przyjal moj samochód.
Poprosilem o wystawienie potwierdzenia zezlomowania samochodu abym mogl go przedstawic w urzedzie w Polsce w celu wyrejestrowania samochodu.
Tutaj zaczyna sie problem, otóz moj byly kierownik nie ma pojecia o jaki dokument chodzi. Stwierdzil ze zlomowali juz wczesniej samochody na Polskich tablicach
ale nie wystawiali zadnych dokumentow. Szukalem w Internecie ale niestety nie moge nic znalezc. Jestem troche zmieszany cala sytuacja chcialbym jakos to rozwiazac.
I tu chcialbym prosic o pomoc, istnieje jakis formularz do sciagniecia?
Posiadam dowod rejestracyjny, odcinek potwierdzajacy ze samochod jest ubezpieczony ,karte pojazdu. z gory dziekuje za jakakolwiek pomoc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
34 Posty
KonkoN
(KonkoN)
Nowicjusz
po zezlomowaniu dostajesz normalny kwit po norwesku informujacy o zezlomowaniu samochodu, tlumaczysz go na polski i po sprawie, standartowy kwitek zadnych wymyslonych drukow nie trzeba
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Mateosad
(Mateosad)
Wiking
JA to doskonale rozumiem ale nie wiem jak to wytlumacz kierownikowi zlomoiwska. On nie wie kompletnie o co chodzi...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
Mateosad napisał:
JA to doskonale rozumiem ale nie wiem jak to wytlumacz kierownikowi zlomoiwska. On nie wie kompletnie o co chodzi...


...nic nie musisz tlumaczyc..chlop musi wystawic kwit zezlomowania...ty go przetlumaczysz..tyle w temacie...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Mateosad
(Mateosad)
Wiking
Mowie mu "I need standard receipt that you give every person who wrecking a car" a on nie wie o co chodzi...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
..Mati
..czyli chlop przyjmuje auta i nie wystawia zadnych kwitow,potwierdzen?...przeciez to jest jego dzialanosc gospodarcza,recykling znaczy sie..do rozliczen z panstwem,urzedem podatkowym...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Mateosad
(Mateosad)
Wiking
Na to wychodzi ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Mateosad
(Mateosad)
Wiking
Podjade jutro tam jeszcze raz i sproboje to na migi wytluamczyc chyba .....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1498 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
Mateosad napisał:
Witam. Posiadam samochód na polskich tablicach ktory chcialem zezłomowac. Udalem sie do autoryzowanego przez skattetaten zlomowiska w Alesund.
Pogadaj z w/w skattetaten. Polecili to powinni pomoc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Mateosad napisał:
JA to doskonale rozumiem ale nie wiem jak to wytlumacz kierownikowi zlomoiwska. On nie wie kompletnie o co chodzi...Albo ten na złomie coś "mota" lub ty nie piszesz całej prawdy.
Gość ze złomu MUSI wystawić zwykłe pokwitowanie odbioru auta, z podanymi informacjami o aucie zagranicznym.
Gdy ja w 2009 złomowałem swoją polską skodę, to na złomie skserowano dowód rejestracyjny i OC , na tej podstawie, wystawiono pokwitowanie oczywiście po norwesku.
Ten dokument razem z tablicami zawiozłem do swojego wydziału komunikacji w polandi i to było wszystko w tym temacie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok