Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Zwolnienie chorobowe z Poski do NAV zwrócone przez ZUS z powodu wirusa - Norwegia

8 Postów
Irek D
(rider)
Wiking
Witam,mam problem związany z tym,że ZUS odesłał mi z powrotem na adres w Polsce zwolnienie chorobowe i oświadczenie własne,tłumacząc,że nie mają teraz możliwości wysyłania papierów do NAV w Norwegii ze względu na zaistniałą sytuację,kazali mi wysłać we własnym zakresie.Z poprzednimi zwolnieniami nie było problemu.Wiem na jaki adres wysłać,ale jest do wypełnienia formularz E 115 i E 116,co nimi mam pobrane druki,jak je wypełnić,tłumaczyć na norweski czy angielski,nietypowa sytuacja,istny cyrk.........Może ktoś wie jak to zrobić,mam tłumaczenie zwolnienia lekarskiego przez tłumacza przysięgłego,we własnym zakresie wysłałem do NAV-u EGENERKLÆRING,jestem po operacji w polskim szpitalu.............proszę o pomoc +4747749284
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Marek Snk
(czareksnk)
Wiking
czesc Tylko pierwsze zwolnienie lekarskie musisz wyslac przez ZUS !!! reszte juz indywidualnie sam wysylasz do navu .Wyslij chorobowe od dr bez tlumaczenia zadnego i bardzo wazne wypelnic EGENERKLÆRING i wyslij do norwegi to starczy pamietaj zawsze rób kopie pzdr
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Irek D
(rider)
Wiking
Witam,temat wrzuciłem dziś rano i parę osób się odezwało co mnie zaskoczyło,dowiedziałem się,że trzeba wysłać do NAV-u tylko 2 rzeczy, oryginalne zwolnienie od lekarza i EGENERKLÆRING,najlepiej byłoby elektronicznie przez strony NAV-u ,ale mam tylko kody MinID i mi wywala,bo potrzebny jest BuyPass,którego nie mogę z Polski załatwić.Zwolnienie to nie jest pierwsze i do tej pory ZUS pośredniczył i wysyłał do NAV-u.Ja wysłałem EGENERKLÆRING pocztą na adres ten sam co ZUS.Problem mam teraz taki jak elektronicznie to wysłać,bo pocztą nie wiadomo kiedy i czy dojdzie?
Dzięki za odpowiedź w tych cholernie dziwnych czasach.
Irek
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Norwegia2000 NOrweg
(Norwegia2000)
Wiking
Marek, czy to jest pewne że kolejne zwolnienie lekarskie nie trzeba wysyłać przez ZUS ?
Mam taką samą sytuację jak poprzednik tzn ZUS odesłał mi moje zwolnienie z informacja jak powyżej , więc wysłałem przez swoja skrzynke NAV skan zwolnienia orginalnego i EGENERKLÆRING oraz wyjaśnienie, czy na pewno to wystarczy czy trzeba pocztą tradycyjną , ale przecież ZUS nie mógł wysłac bo Norwegia nie przyjmuje przesyłek poleconych tylko ekonomiczne .. więć czy przez skrzynke NAV skan wystarczy ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Irek D
(rider)
Wiking
Cześć,ja wczoraj rozmawiałem z człowiekiem,który też jest podobnej sytuacji,mieszka w Poznaniu,mówił że osobiście rozmawiał z NAV-em,zna norweski i powiedzieli mu,że te dwa papiery wystarczą.Jak chcesz to dam Ci do tego człowieka nr tel. tylko zadzwoń do mnie,wyżej jest mój telefon.
Pzdr.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
1 Post
Krzysztof Fluder
(Krzysztof Fluder)
Wiking
Witam zachorowałem w Norwegii i miałem dwa zwolnienia lekarskie w Norwegii i przed końcem drugiego zwolnienia przyleciałem do Polski przed wylotem poinformowałem nav że lecę do polski dostałem zgodę od lekarza i od pracodawcy na wyjazd do polski i trzecie zwolnienie mam już od polskiego lekarza żeby mieć ciągłość zwolnienia to to zwolnienie muszę wysłać przez zus czy wystarczy zeskanować zwolnienie i deklarację i wysłać elektronicznie przez stronę nav
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Należy wysłać zwolnienie lekarskie, formularz E-115 przez ZUS oraz oświadczenie własne do zagranicznego zwolnienia. Oświadczenie może Pan wysłać elektronicznie.
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok