Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Nav - Norwegia

3 Posty
Samsonmarcin
(Samsonmarcin)
Wiking
Witam,

Jak to jest że przy pracy na rotacji przysługuje mi zasiłek dla bezrobotnych bo przepracowalem w mniej niż pół roku prawie 200tys kr - nie mogę z tego skorzystać bo pracodawca nie ma pracy w tym okresie bo to martwy okres i wydaje mu się że następne zamówienia będą od marca 2020 - w tym czasie chciałbym zarejestrować się w NAV ale nie mogę bo trzeba mieć BankId lub cokolwiek podobnego, czy ktoś wie jak z tego wybrnąć - pracodawca vikar nie chce wystawić Permiteringu bo optymistycznie myśli żebym czekał do lutego i wtedy pracę znajdzie - nie rozumiem czemu nie mogą dać mi tego żebym spokojnie czekał i lojalnie za to przyszedł spowrotem?

Dziękuje za pomoc i odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie
Marcin
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Samsonmarcin napisał:
Witam,
Jak to jest że przy pracy na rotacji przysługuje mi zasiłek dla bezrobotnych bo przepracowalem w mniej niż pół roku prawie 200tys kr - nie mogę z tego skorzystać bo pracodawca nie ma pracy w tym okresie bo to martwy okres i wydaje mu się że następne zamówienia będą od marca 2020 - w tym czasie chciałbym zarejestrować się w NAV ale nie mogę bo trzeba mieć BankId lub cokolwiek podobnego, czy ktoś wie jak z tego wybrnąć - pracodawca vikar nie chce wystawić Permiteringu bo optymistycznie myśli żebym czekał do lutego i wtedy pracę znajdzie - nie rozumiem czemu nie mogą dać mi tego żebym spokojnie czekał i lojalnie za to przyszedł spowrotem?
Dziękuje za pomoc i odpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie
Marcin

Możesz się zarejestrować, tylko musisz pójść fizycznie do NAV i tam się zarejestrować najpierw w samym systemie NAV, tam otrzymasz pierwszy kod rejestracyjny i pracownik NAV pomoże tobie w pierwszej procedurze.
Jednocześnie pomoże w uzyskaniu "papierowych MinID" o ile, takie jeszcze funkcjonują.
To jak najprościej jak tylko można, jest jeszcze inna forma uzyskania dostępu do kodów jednak to już musisz sam sobie wejść na stronę:
>VELG ELEKTRONISK ID<
i tam na samym dole wejść w zakładkę:
>Slik skaffer du deg elektronisk ID<
Tam jest parę opcji dla osób z -D- numerem. Niektóre są płatne a inne "darmowe".
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
101 Postów
Monika Grzybowska
(MonikaGrzybowska)
Początkujący
Samsonmarcin napisał:
Witam,
Jak to jest że przy pracy na rotacji przysługuje mi zasiłek dla bezrobotnych bo przepracowalem w mniej niż pół roku prawie 200tys kr - nie mogę z tego skorzystać bo pracodawca nie ma pracy w tym okresie bo to martwy okres i wydaje mu się że następne zamówienia będą od marca 2020 - w tym czasie chciałbym zarejestrować się w NAV ale nie mogę bo trzeba mieć BankId lub cokolwiek podobnego, czy ktoś wie jak z tego wybrnąć - pracodawca vikar nie chce wystawić Permiteringu bo optymistycznie myśli żebym czekał do lutego i wtedy pracę znajdzie - nie rozumiem czemu nie mogą dać mi tego żebym spokojnie czekał i lojalnie za to przyszedł spowrotem?
Dziękuje za pomoc i odpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie
Marcin


Po pierwsze żeby móc się zarejestrować w NAV musisz być na wypowiedzeniu, mieć wygasłą umowę o pracę, albo mieć skierowanie na permittering.
Po 2 aby zarrejestrowac się w NAV,złożyć podanie o zasiłek,odebrać decyzje itd potrzebujesz buypass,kosztuje 280 NOK i działa dokładnie tak jak bank ID, ALE masz możliwość załatwienia wszystkiego w lokalnym biurze nav oraz za pośrednictwem papierowych formularzy lub kart meldunkowych które wysyłasz pocztą do NAV.. jest to jednak pracochłonne, uciążliwe i czasochlonne.. I wyjdzie drożej jak te 280 NOK za buypass..
Po 3 wikariat to szczegolna forma umowy o pracę. To taka śmieciowa umowa i w większości przypadków na vikariacie na rotacji nie nalezy sie kompletnie nic.. każdy przypadek jest inny.. zgłoś się do specjalisty z tym bo sam sobie raczej nie poradzisz..niektóre firmy przez Internet sprawdzają na podstawie udostępnionych przez Ciebie danych czy coś ci się należy czy nie..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Samsonmarcin
(Samsonmarcin)
Wiking
Dziękuję za odpowiedź.

No umowa żadna z tych z 1 odpowiedzi chodzi właśnie że to jest ta tzw smieciowa tylko na okres pracy.
BuyPass myślałem żeby to kupić ale czekam na MinId i z tym może się zaloguje najpierw jeśli nie to BuyPass em.
Ogólnie szef vikariatu mówił że trzeba być tutaj w Norwegii aby dostać zasiłek i niby do miesiąca trwa decyzja - wtedy czekając na decyzję trzeba być w Norwegii - nim to minie pracodawca mówi że załatwi inna pracę więc nie opłaca się iść na to co oznacza że grudzień będę mieć z zerowym zarobkiem chyba że znajdę inna pracę a jego zostawię, lub poczekam na jego sygnał.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
101 Postów
Monika Grzybowska
(MonikaGrzybowska)
Początkujący
to co twój pracodawca myśli że ty do lutego będziesz gryzl tynk ze ścian?masakra
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
101 Postów
Monika Grzybowska
(MonikaGrzybowska)
Początkujący
Samsonmarcin napisał:
Dziękuję za odpowiedź.
No umowa żadna z tych z 1 odpowiedzi chodzi właśnie że to jest ta tzw smieciowa tylko na okres pracy.
BuyPass myślałem żeby to kupić ale czekam na MinId i z tym może się zaloguje najpierw jeśli nie to BuyPass em.
Ogólnie szef vikariatu mówił że trzeba być tutaj w Norwegii aby dostać zasiłek i niby do miesiąca trwa decyzja - wtedy czekając na decyzję trzeba być w Norwegii - nim to minie pracodawca mówi że załatwi inna pracę więc nie opłaca się iść na to co oznacza że grudzień będę mieć z zerowym zarobkiem chyba że znajdę inna pracę a jego zostawię, lub poczekam na jego sygnał.


1. Z minID nie złożysz wniosku o dagpenger i nie odbierzesz decyzji.. ma poziom 3 ..a do tego potrzebny jest poziom 4..czylj bankID lub Buypass
2.Tak trzeba być w Norwegi.. decyzja w 90% przypadków jest do Max 2 tygodni i w ciągu 3 dni masz kasę na koncie
3. Spytaj się go za co ty masz żyć przez ten miesiąc i co ty zrobisz jeśli jednak nie uda mu się załatwić pracy..Spytaj czy ci wtedy da pieniądze na opłaty jedzenie itd
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Samsonmarcin
(Samsonmarcin)
Wiking
No to nie ma co czekać na minId - co do BuyPass jeśli zamówię go i opłacę teraz to kiedy może przyjść? Czy odrazu mogę korzystać?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
101 Postów
Monika Grzybowska
(MonikaGrzybowska)
Początkujący
Samsonmarcin napisał:
No to nie ma co czekać na minId - co do BuyPass jeśli zamówię go i opłacę teraz to kiedy może przyjść? Czy odrazu mogę korzystać?

Max 5 dni..mi po 3 przyszedł.. tylko pamiętaj że do odebrania buypass potrzebny jest paszport..idziesz na pocztę z paszportem i nadaniem d-numeru ze skattu ..odbierasz kod aktywacyjny i czekasz około 24h
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok