Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

wypowiedzenie umowy wynajem lokalu POMOCY! - Norwegia

5 Postów
Mela Mela
(wizz)
Wiking
witam, mam duzy problem i potrzebuje pomocy;(

wynajmuje lokal i chcialabym zrezygnowac .
1 umowa ktora mialam byla na 2 lata, poprosilam pana ze w razie co chce 2 mce wypowiedzenia, wpisal to dlugopisem bez problemu.
po uplywie waznoscie 1 umowy dostalam na maila ta sama umowe z tym ze na 3 lata, podpisalam i odeslalam.
teraz uwaga, nie wiem czemu moglam byc tak glupia i nie przeczytalam umowy, chyba z gory zalozylam ze na tych samych zasadach.
w obecnej umowie ktora jest ...do 30.05.2019 roku jest BRAK WYPOWIEDZENIA (hvoretter leieforholdet opphører uten oppsigelse. leieforholdet kan ikke sies opp i leieperioden)

potem: fristen for å sende flyttingsoppfordring etter leieforholdets opphør settes til seks måneder)

potrzebuje teraz porady , pomocy jak rozwiazac ta umowe? co moge zrobic, jakies pomysly ?
oprocz szukania na wlasna reke kogos na ten lokal?
pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Mela Mela
(wizz)
Wiking
halooo??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
XXX moja sprawa
(kamilio)
Stały Bywalec
Raczej nic nie zrobisz a nawet nie mozesz podnajac komus ... Jak wlasciciel sie uprze to bedziesz to musiala zaplacic. Przerabialem to w swojej firmie i niestety szefu placi do dzis dnia bo podpisal na 5 lat. Jak masz AS to bankrutuj innego wyjscia nie ma jesli enkeltperson to lipa bo odpowiadasz majatkiem. Jedyne wyjscie to prosic wlasciciela na kolanach by pozwolil ci wypowiedziec i szukal nowego najemcy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów
merymont
(merymont)
Wiking
Spróbuj znalezc kogos na swoje miejsce, wlasciciel raczej nie bedzie mial problemu, ze ktos inny tam mieszka, jesli bedzie placil....
i napisz moze do Forbrukerrådet, bo nie mam pewnosci czy tak w ogole mozna, zeby umowa byla az na 3 lata bez mozliwosci wypowiedzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
142 Posty

(artgregor)
Stały Bywalec
merymont napisał:
Spróbuj znalezc kogos na swoje miejsce, wlasciciel raczej nie bedzie mial problemu, ze ktos inny tam mieszka, jesli bedzie placil....
i napisz moze do Forbrukerrådet, bo nie mam pewnosci czy tak w ogole mozna, zeby umowa byla az na 3 lata bez mozliwosci wypowiedzenia




Kro podpisuje taka umowe ??? Chyba byłaś " zakochana ".....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Mela Mela
(wizz)
Wiking
dziekuje za odpowiedzi a jak przestane placic to moze podac do sadu, co wtedy?
musze dowiedziec sie czy faktycznie takie umowy wogole mozna zawierac 3 lata bez wypowiedzenia, az sie wierzyc nie chce w to i w moja glupote
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
MAREK SZELAG
(djmaro)
Wiking
Oppsigelse av leieforhold
Ifølge husleieloven (lov om husleieavtaler av 26. mars 1999 nr. 17) har leietakeren i en leieavtale som er inngått for ubestemt tid krav på en skriftlig oppsigelse fra utleieren. Utleieren må forholde seg til den oppsigelsestid som er avtalt mellom partene. Med mindre noe annet er avtalt, er fristen etter husleieloven § 9 – 6 tre måneder ved leie av vanlig leilighet eller hus. Ved leie av hybel, garasje eller bod er oppsigelsestiden en måned.

 Søketips ⏲ 19. mars 2012
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
MAREK SZELAG
(djmaro)
Wiking
djmaro napisał:
Oppsigelse av leieforhold
Ifølge husleieloven (lov om husleieavtaler av 26. mars 1999 nr. 17) har leietakeren i en leieavtale som er inngått for ubestemt tid krav på en skriftlig oppsigelse fra utleieren. Utleieren må forholde seg til den oppsigelsestid som er avtalt mellom partene. Med mindre noe annet er avtalt, er fristen etter husleieloven § 9 – 6 tre måneder ved leie av vanlig leilighet eller hus. Ved leie av hybel, garasje eller bod er oppsigelsestiden en måned.
Tu masz napisane , że jeżeli strony nie ustaliły okresu wymówienia najmu to obowiązuje ustawowy, trzymiesięczny okres jeżeli chodzi o mieszkanie lub miesiąc w np. w przypadku garażu
 Søketips ⏲ 19. mars 2012
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Mela Mela
(wizz)
Wiking
dziekuje za info
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok