Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Polski samochód - Norwegia

Czytali temat:
andrzej Czapiewski Sylwester Witkowski mart enty N O boj fra oszlo ON Tamten Darek1234 Jacek X Remigiusz Kluska Riggman Maciej Urban HeadlessAxolotl Lunka Koszycka Kargo (4379 niezalogowanych)
3 Posty
Maciej Urban
(MaciejUrban)
Wiking
Witam. Wybieram sie za pracą do Norwegii, gdyż wiadomo w Polsce żyje się coraz gorzej.
Zwracam się do Państwa z pytaniem, czy w Norwegii można poruszać się samochodem na Polskich numerach rejestracyjnych?
Kolejne pytanie co ewentualnie trzeba zgłosić lub spełnić aby móc się swobodnie poruszać?
Czy poruszając się po Norwegii jest to bezpieczne? mam na myśli czy często można stracić auto lub wybite szyby itd. ???
Bardzo proszę o pomoc ponieważ w dłuższym rozrachunku planuje z rodziną przeprowadzkę. Pozdrawiam Polonię.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
co za brednie
nawet polskim rowerem tutaj wjedziesz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Maciej Urban
(MaciejUrban)
Wiking
Szanowny Panie. Niestety nie znam zbyt wiele osób w Norwegii i opieram się na informacjach niekoniecznie aktualnych lub nie do końca prawdziwych więc ,jeżeli posiada Pan inne informacje na ten temat prosiłbym o pomoc i sprostowanie. A jeżeli ma Pan zamiar jedynie komentować dla poklasku to dziękuje za takie komentarze.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
MaciejUrban napisał:
Szanowny Panie. Niestety nie znam zbyt wiele osób w Norwegii i opieram się na informacjach niekoniecznie aktualnych lub nie do końca prawdziwych więc ,jeżeli posiada Pan inne informacje na ten temat prosiłbym o pomoc i sprostowanie. A jeżeli ma Pan zamiar jedynie komentować dla poklasku to dziękuje za takie komentarze.

temat na tym forum walkowany do obrzydzenia
wystarczy wpisac w wyszukiwarce
powtarzam jeszcze raz
do jakiego kraju w Europie nie mozesz wjechac swoim samochodem._??????..podaj przyklady...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
72 Posty
N O
(xtrail)
Początkujący
Ja jeżdżę już ponad 15 lat na polskich numerach i nikt mi nic nie zrobił pytałem celników to powiedzieli jak status pendler to 6 tygodni i auto musi przekroczyć granicę norweską na jakiś czas i możesz wrócić z powrotem .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
to je inna bajka xtrail
chlop jeszcze nie ma zadnej roboty...bedzie szukal dopiero...znaczy sie turysta na te chwile...wiec swoim gratem moze pojechac nawet na Kamczatke...albo Ibize...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1580 Postów
mart enty
(bodys)
Maniak
Taki to teraz świat. Świat młodych ameb intelektualnych, a szczególnie w polskim systemie edukacyjnym.
Większość młodych ludzi umie się poruszać w necie tylko na czatach, grach, fb etc .
Ale żeby znaleźć w nim info dla siebie, choćby przez wejście na stronę ambasady, czy innych, to już nulll...
I potem "madkowe" pretensje...
Nawet w wykonaniu chłopców prerendujących do miana bycia mężczyznami.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
72 Posty
N O
(xtrail)
Początkujący
Pajacu jak kogoś nie znasz to nie komentuj ty może żyjesz na koszt NAV i się gratem bujasz a ja mam porządne auto na które cię nie stać.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
439 Postów
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
xtrail napisał:
Pajacu jak kogoś nie znasz to nie komentuj ty może żyjesz na koszt NAV i się gratem bujasz a ja mam porządne auto na które cię nie stać.

Passeratii w gazie ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
170 Postów
Stały Bywalec
hei, wszystkie informacje na interesujący Cię temat znajdziesz na stronach Skatteetaten. Tutaj nikt nie jest w stanie Ci pomóc bo nie znamy przecież Twoich planów np. czy na stałe czy tymczasowo. Generalnie używanie samochodów na obcych rejestracjach wymaga zezwolenia. Formularze też znajdziesz na tej stronie. Z reguły wymagana jest odpowiednia dokumentacja np. flytteattest, umowa o pracę, umowa wynajmu mieszkania itp. o różną dokumentację pytają. Zezwolenie należy okazać a więc załatwić PRZED przyjazdem tutaj. Wszystko też pisze w rozporządzeniu tj. Forskrift om avgiftsfri innførsel og midlertidig bruk av utenlandsregistrert motorvogn i Norge Na stronie skatteetaten jest też fajny veiviseren, gdzie odpowiadasz na 2 do 8 pytań i system sam wskazuje co trzeba zrobić. Policja reaguje tutaj na samochody z obcą rejestracją i często je zatrzymuje. Mieszkam obok policyjnego parkingu i stoi tam dużo zarekwirowanych samochodów z europy wschodniej. Kary są wysokie. Na koniec, to czy w Polsce jest gorzej, to indywidualna sprawa. Tutaj też nie jest lepiej tylko gorzej i dużo ludzi wraca. Norwedzy nie przepadają za ludźmi z europy wschodniej i często traktują ich z góry, jako gorszy sort. Taka prawda, mimo, że w oczy nikt tego nie powie, za plecami już tak. Pamiętaj też że jako turysta możesz być w Norwegii 90 dni w okresie 180 dni. Info na ten temat znajdziesz na stronie UDI.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok