Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
andrzej Czapiewski Sylwester Witkowski mart enty N O boj fra oszlo ON Tamten Darek1234 Jacek X Remigiusz Kluska Riggman Maciej Urban HeadlessAxolotl Lunka Koszycka Kargo (4353 niezalogowanych)
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
* na zwykły bilet promowy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
** tak jak twoja matka ..może ciągle cię tutaj odwiedzać swoim autem..
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
170 Postów
Stały Bywalec
co do turystów to masz oczywiście całkowitą rację, natomiast co do mojej mamuśki to nie bo ona jest w Norwegii od lat 80, wyemigrowała za czasów prześladowań Solidarności i dzieci urodziła tutaj . Przyjeżdża do mnie z innego miasta na norweskich tablicach. W Polsce to ja mam tylko wujków i ciocie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
439 Postów
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
Galkowska z tego to ty sie tu urodzilas a piszesz lepiej niz nie jeden z nas po Polsku uzywajac ą,ę,ż. Ciekaw jestem czy bys przeszla takie dyktando z polskiego z liceum gdzie wiekszosc nas miala dwoje
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
439 Postów
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
Galkowska z tego to ty sie tu urodzilas a piszesz lepiej niz nie jeden z nas po Polsku uzywajac ą,ę,ż. Ciekaw jestem czy bys przeszla takie dyktando z polskiego z liceum gdzie wiekszosc nas miala dwoje
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
170 Postów
Stały Bywalec
gwarantuję Ci że jakbyś miał mamę o zawodzie nauczyciel języka norweskiego (tak jak ja mamę o zawodzie nauczyciel języka polskiego) to też byś śpiewająco mówił i pisał po norwesku. Ja polski to miałam normalnie w szkole jako zajęcia dodatkowe, każdego dnia w barneskole i dodatkowo ćwiczyła nas w domu. Dodatkowo gnębiła nas każdego dnia z tym polskim, nawet teraz mimo że już od 3 lat z nią nie mieszkam tj. z rodzicami bo mój papa to Norweg. Tak super to nie jest. Wytyka mi czasami różne rzeczy, najgorzej jest z mówieniem, niestety, nie chciał byś usłyszeć mojego polskiego akcentu..masakra. Najgorzej wspominam Pana Tadeusza, musiałam go czytać 7 razy zanim skapowałam o co chodzi. Prosto nie jest ale się nie poddaje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
439 Postów
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
Domyslam sie ze Twoj polski akcent nie jest pierwszych lotow, pamietam jak tu przyjechalem w 2012 imieszkalem chwile u znojomej mojej mamy to miala syna ktorego uczylem polskiego tzw ulicznego…ciezko to szlo

Mysle ze 2 mies z naszymi Januszami w AF czy Veidekke to bys plynnie mowila po Polsku
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
170 Postów
Stały Bywalec
oj, oj..chyba tylko przekleństw by mnie nauczyli..szczerze powiedziawszy to mój najgorszy ból jest taki, że ja nie mam za bardzo z kim rozmawiać po polsku, nawet moja siostra mówi do mnie po norwesku, tylko mama zostaje. A to za mało. Prawda jest też taka, że pisanie jest łatwe bo wiadomo, że korzystam ze słowników on-line, czy też jak to mówi moja mama ze "sprawdzacza" który mi od razu koryguje słowa i poprawia. A mówienie to już wyższa szkoła jazdy. Ogólnie fajnie się uczyć języków, dlatego nie kapuję osób, które tu pracują i nie uczą się języka. Moja mama mówi zawsze, że języka wrogów trzeba znać. Czy coś w tym rodzaju jeśli rozumiesz co mam na myśli.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
439 Postów
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
Wiesz wiekszosc januszy co tu przyjezdza zyje od wyjazdu do wyjazdu, naprawde malo jest osob co chca sami sie uczyc bo prawda jest taka ze jezyk toklucz tu do wszystkiego. Ja tez nie rozumiem ludzi co w sklepie przy kvittering mowia nei takk a jak cos sie zapyta to eeee…english i lamanym yes…
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
170 Postów
Stały Bywalec
no dokładnie tak jest, szkoda, bo nie znają swoich praw,przez to jest jest tyle wyzysku i problemów..a jest tyle szkół co uczą on-line, wystarczy tylko chcieć i poświęcić parę groszy..dobrej nocy życzę i do usłyszenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok