Dwa kalendarze w cenie jednego!

Kup teraz

Ostatnie sztuki!

Depresja w Norwegii ,leczenie w Polsce ? - Norwegia

Czytali temat:
6 Postów
Robert9018
(Robert9018)
Wiking
Witam Serdecznie
Niedawno lekarz stwierdził u mnie depresje .
Ze względu na to ,że w Norwegii jestem sam i na koszty leczenia ,zastanawiam się nad wyjazdem do Polski w celu dalszego leczenia.
Czy ktoś z was kontynuował wcześniej swoje leczenie w Pl i wie jak to wygląda pod względem papierologi, sykemeldingów, i jak to rozpatruje nav ?
Dziękuję za jakąkolwiek pomoc.
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1235 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
Jesli jestes chory na depresje dostaniesz zwolnienie i lekarstwa w Norwegii. Psychoterapie mozesz prowadzic online z lekarzem z Polski.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
35 Postów
lilyerikson
(lilyerikson)
Nowicjusz
Prawda, grunt to leki, psychoterapia online da radę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
MedicalAdvisor.pl
(MedicalAdvisor.pl)
Wiking
Leczenie to przede wszystkim leki z grupy SSRI ,SNRI, TPLS więc na całym świecie będzie to działanie takie same niezależnie czy w Norwegii czy w Polsce.

Leczenie psychiatryczne w Polsce jest bezpłatne na NFZ i nie wymaga skierowania, można przenieść ubezpieczenie z Norwegii i korzystać w Polsce z wizyt u specjalisty za darmo. Natomiast jak wygląda czas oczekiwania to już z tym różnie bywa. Prywatnie koszt to okolice 150 zł za wizytę, prawdopodobnie 1 raz w miesiącu i koszty leków.

Podstawą leczenia depresji, nerwicy, zaburzeń lękowych itd. w tym nerwicy gardła i problemów np. z przełykaniem jest przede wszystkim psychoterapia! Może być również prowadzona online. koszt takiej terapii to około 120-130 zł za godzinę i tu bywa rożnie 1-2 spotkania w tygodniu. Podczas psychoterapii Pacjent uczy się prawidłowych wzorców postępowania, radzenia sobie ze stresem, samoobserwacji, odpowiednich technik relaksacji, w razie potrzeby dobierana jest suplementacja czy odpowiednia dieta.

Tylko całościowe podejście do problemów Pacjenta umożliwi powrót do zdrowia. Same leki ułatwią funkcjonowanie, jak stan jest ciężki (Pacjent ma ogromne lęki, strach przed wychodzeniem z domu, bezsenność, problemy z przełykaniem, kobiety w okresie ciąży czy karmienia piersią) natomiast nie zmienią postrzegania przez Pacjenta rzeczywistości.

Pozdrawiam serdecznie
psycho-farmaceuta mgr farm. Karolina Wójciak
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Robert9018
(Robert9018)
Wiking
dziękuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram