kr

Kredyt bankowy w Norwegii

Eff. rente 14,9%, 65 000 kr. over 5 år, kost 28 730 kr., Tot. 93 730 kr.

Eff. rente 14,9%, 65 000 kr. over 5 år, kost 28 730 kr., Tot. 93 730 kr.

Prośba o pomoc - Norwegia

4 Posty
Krzysztof_AP
(Krzysztof_AP)
Wiking
Drodzy Rodacy,
Jesteśmy małą firmą produkującą od niedawna markowe wino jabłkowe z polskich jabłek o nazwie Apple Paple (czyta się jak się pisze). Markowe, to wg przepisów ustawy leżakowane minimum 6 miesięcy, fermentowane z moszczu, nie z soku, dosładzane białym cukrem, żadnymi preparatami. Nasze wino to nawiązanie do zapomnianej już tradycji wyrobu takich win wiele lat temu, kiedy to Polska była znana z wyrobu markowych win owocowych, a same wina nagradzane na targach. Do rzeczy. Chcąc promować nasz rodzimy produkt za granicami Polski, nawiązaliśmy współpracę z jednym z norweskich dystrybutorów wina, a monopol "Vinmonopolet" wprowadził nasz produkt na swoją stronę internetową. Nie znając jednak do końca realiów handlu z Norwegią, nie wiedzieliśmy, że mimo zaistnienia na stronie monopolu, nie otrzymamy od razu zamówienia na choćby małą partię. Tłumaczenia partnerów są enigmatyczne, że niby czekają na zamówienia z rynku, więc wciąż czekamy.
Powstał pomysł, aby poprosić Wspaniałą Polonię o pomoc i rozeznanie w sklepie monopolowym, co trzeba zrobić, żeby zakupić wino teoretycznie dostępne u dystrybutora i na stronie monopolu (www.vinmonopolet.no/vmpSite/Land/Polen/Apple-Paple/p/5417701), a w praktyce nieobecne na rynku. Zaznaczę, że nie chodzi o składanie jakichś zamówień, kupowanie przez internet czy składanie zobowiązań.
Prosimy, może ktoś będzie robił zakupy w jakimś sklepie z alkoholem i mógłby tylko zapytać się przy okazji o wino z Polski - Apple Paple. Będziemy Wam bardzo wdzięczni. Mamy nadzieję na pozytywny odzew i że dzięki Wam za jakiś czas sami będziecie mogli spróbować naszego naturalnego, świeżego, pysznego wina z polskich jabłek - Gala, Szampion i Delikates.

Dziękujemy z góry i czekamy na wieści od Was i od sprzedawców.

Krzysztof
Apple Paple Sp. z o.o.
Zapraszamy na naszą stronę: applepaple.com

Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
58 Postów

(Bravo)
Nowicjusz
Jak tam napisane MADE IN POLAND to ja się pisze i łapie skrzynkę
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
578 Postów

(wariat0704)
Wyjadacz
czy aby to nie jest słynny "patyk" ??
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Gastro faza Food maniak
(GastroFazaFoodManiak)
Wiking
Wchodzac na link niestety nie ma produktu...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Krzysztof_AP
(Krzysztof_AP)
Wiking
Istotnie, link się podpina pod stronę forum i tylko część strony monopolu jest wyświetlana. Najlepiej zatem skopiować dokładnie adres i wkleić w nowym oknie przeglądarki. Jeśli nie pokaże się produkt, to trzeba w okienko wyszukiwania wpisać słowo 'apple' i gotowe.

www.vinmonopolet.no/vmpSite/Land/Polen/Apple-Paple/p/5417701
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Krzysztof_AP
(Krzysztof_AP)
Wiking
Istotnie, nasze wino może budzić i budzi takie skojarzenia. Redaktor Bońkowski, prowadzący chyba największy i najbardziej opiniotwórczy portal o winie, rok temu nazwał Apple Paple jako "jabol de luxe", w pozytywnym znaczeniu, oczywiście. Jego tegoroczna recenzja jest dla nas jeszcze lepsza - winicjatywa.pl/apple-paple-2015/ . Zapraszam do zapoznania się i polecam ten portal, wspaniałe źródło wiedzy o winach i również o cydrach można poczytać.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
3015 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Mysle, ze bedzie wam tudno wejsc na rynek norweski. Powod jest prosty - cena.
Wasz produkt ma cene 175 za butelke ( 233,70 za litr). Konkurujecie z wyrobami z tej strony:
www.vinmonopolet.no/vmpSite/search/?q=cider
www.vinmonopolet.no/vmpSite/search/?q=sider
I to tylko w klasie tego typu win. A za ta cene mozna kupic naprawde przyzwoite biale wino.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:7  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Krzysztof_AP
(Krzysztof_AP)
Wiking
Dziękujemy za tę opinię. Należy wyjaśnić dwie rzeczy jakie zostały poruszone w przesłanej wiadomości. Przede wszystkim cydru nie należy mylić z winem, a wina z cydrem. Są to dwa różne produkty, inaczej wytwarzane (cydr metodą zbliżoną do produkcji piwa, wino fermentowane i leżakowane, cydr nie musi być dosładzany, z kolei wino jabłkowe dosładza się w przed procesem fermentacji, ewentualnie w trakcie - proces szaptalizacji). To dwa produkty także różniące się zawartością alkoholu (cydr jest przynajmniej półtora raza - dwukrotnie słabszy od wina). Stąd winu jabłkowemu bliżej jest do wina gronowego niż do cydru, niemniej jednak Apple Paple to jest alternatywa na rynku zarówno win gronowych jak i cydrów.
Druga rzecz to cena. Istotnie, dla nas, nieznających krajów skandynawskich, cena końcowa okazała się bardzo wysoka. My jako producent nie ustalamy ceny końcowej i nie mamy na to wpływu, robi to dystrybutor doliczając wszelkie możliwe podatki i opłaty, w tym również dla monopolu państwowego. Cena nabycia była z zakresu cen po jakich kupują odbiorcy (hurtownie) w Polsce. Nie zwiększyliśmy jej np. 5 razy bo to rynek norweski. Analizując ceny win na portalu monopolu i ufając doświadczeniu dystrybutora, wierzymy, że ustalona cena będzie rynkową. Porównując, z podanego linka w wiadomości do nas, ceny cydrów, litr wychodzi ok.130-140 Koron. Stanowi to ponad połowę ceny Apple Paple i podobna zależność jest w Polsce. Cydr (ten prawdziwy, właściwie wytworzony, a nie przemysłowy), kosztuje od kilkunastu do 30 zł za litr, a na pewno są i droższe. Tak więc mamy nadzieję, że rynek norweski zaakceptuje polskie wino owocowe, które, aby się znaleźć tej jesieni w Norwegii, się poczęło i zaczęło przemieniać w markowy trunek prawie rok temu, w listopadzie 2015 roku.
Zatem pytajcie, prosimy, o Apple Paple w sklepach monopolowych w całej Norwegii!

Z pozdrowieniami, Krzysztof
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
malopolanski
(malopolanski)
Wiking
Poczytajcie sobie tego bloga: vineo.pl/ Mnie strasznie pomógł w wybieraniu wina
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram