Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Proszę o poradę . - Norwegia

102 Posty
chart
(chart)
Początkujący
Po wielu miesiącach starań otrzymałem upragnioną ofertę pracy .I jak to Polak ma problemy .Zapytanie czy się zgadzam dostałem w środę ,zadzwoniłem po pracy .Pani zapoznała mnie ze szczegółami same plusy ,ja nadal twardo że tak biorę tą ofertę .Poprosiłem o przysłanie mi kontraktu który to otrzymałem dzisiaj .
1 kontrakt jest bez podpisu
2 data na kontrakcie jest 14.04 .2016 a dziś jest 19. 05. 2016
3 Praca na 3,5 miesiąca za mieszkanie jeszcze z dwojgiem osób 4,500 miesięcznie
4 W niedziele miałem jechać na urlop 2 tygodnie w nav zgłosiłem 9 dni temu , będę musiał zrezygnować z urlopu .
5 Nic w kontrakcie o nadgodzinach ,tylko że praca na każde żądanie ,bez określenia ilości godzin dziennych ,tylko że na dzień 0,5 h przerwy .
6 w razie im się nie będę podobał wypowiedzenie 2 tygodnie ,moje koszty tej przygody to minimum 1 miesiąc pracy ,nie wspomnę o opłacie za mieszkania w Stavanger .
Jutro pędzę do nav pytać czy to normalne ,znając naszą zażyłą przyjażń to będzie , ty nierobie pracy nie lubisz .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów

(Krowa)
Stały Bywalec
Zawsze masz wybor Mozesz powiedziec nie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
chart
(chart)
Początkujący
Krowa napisał:
Zawsze masz wybor Mozesz powiedziec nie.

I kochany nav pozbędzie mnie prawa do zasiłku .Kiedy nie pracuje wystarczającej ilości godzin mam zasiłek z nav .Pracuje z agencji jutro może nie być pracy , i do domu .Co o tym myślisz , bo ja że oni by sobie życzyli mego nie pozdrawiam .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów

(Krowa)
Stały Bywalec
Troszke mieszasz Jesli umowa nie jest zgodna z przepisami to nav ci jej na pewno nie zaproponuje. Wiec jak nie wezmiesz to nav i tak nic nie bedzie wiedzial. Czy to tak trudno ogarnac?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
chart
(chart)
Początkujący
Krowa napisał:
Troszke mieszasz Jesli umowa nie jest zgodna z przepisami to nav ci jej na pewno nie zaproponuje. Wiec jak nie wezmiesz to nav i tak nic nie bedzie wiedzial. Czy to tak trudno ogarnac?

Boję się troszeczkę wiedzy pracowników nav o przepisach pracy w Norwegi .Mam już na ten temat , bardzo złe doświadczenie .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
chart napisał:
Po wielu miesiącach starań otrzymałem upragnioną ofertę pracy .I jak to Polak ma problemy .Zapytanie czy się zgadzam dostałem w środę ,zadzwoniłem po pracy .Pani zapoznała mnie ze szczegółami same plusy ,ja nadal twardo że tak biorę tą ofertę .Poprosiłem o przysłanie mi kontraktu który to otrzymałem dzisiaj .
1 kontrakt jest bez podpisu
2 data na kontrakcie jest 14.04 .2016 a dziś jest 19. 05. 2016
3 Praca na 3,5 miesiąca za mieszkanie jeszcze z dwojgiem osób 4,500 miesięcznie
4 W niedziele miałem jechać na urlop 2 tygodnie w nav zgłosiłem 9 dni temu , będę musiał zrezygnować z urlopu .
5 Nic w kontrakcie o nadgodzinach ,tylko że praca na każde żądanie ,bez określenia ilości godzin dziennych ,tylko że na dzień 0,5 h przerwy .
6 w razie im się nie będę podobał wypowiedzenie 2 tygodnie ,moje koszty tej przygody to minimum 1 miesiąc pracy ,nie wspomnę o opłacie za mieszkania w Stavanger .
Jutro pędzę do nav pytać czy to normalne ,znając naszą zażyłą przyjażń to będzie , ty nierobie pracy nie lubisz .

1'- ponieważ to ty masz pierwszy podpisać, o ile zrozumiałeś umowę i wyrażasz zgodę na przedstawione warunki podpisujesz i odsyłasz pocztą zwrotną.
2'- tu faktycznie jakaś nieścisłość, lub zwykłe przeoczenie, jeżeli podpiszesz z taką datą, mogą ci odciągnąć za kwaterę, na której de facto nie przebywałeś i takiej inne obciążenia od wystawionej daty, niemniej może to być zwykły standardowy formularz wystawiony na dany projekt właśnie z tą datą. Najlepiej dopytać się telefonicznie. I tak podpisując, wystawiasz datę podpisu.
3'- Standardowa opłata, stosowana przez bemanning, gorzej będzie, jak to lokum będzie w baraku/kontenerze robotniczym i wylądujesz na górnym łóżku.
4'- Tu moim zdaniem, napisałeś bzdurę, będąc na garnuszku NAV, nie zgłasza się urlopów przed, a jedynie zaznacza na liście już po, lub w trakcie trwania urlopu. Tak jest od tego roku, bez względu na to, czy ma się przyznany obligatoryjny urlop czy tez nie.
5'- W kontrakcie, może nie być mowy o takich drobiazgach, o ile jest wpis iż obowiązują ogólne zasady, na podstawie prawa pracy i umowy zbiorowej obowiązującej w budownictwie.
To wszystko znajduje się na poszczególnych oppdragsbekreftelse, kierujących do konkretnego pracodawcy.
6'- Cóż, takie to są realia pracy w firmach, które traktują pracowników, jak żywe narzędzia na wynajem innym firmom.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
chart
(chart)
Początkujący
S
4'- Tu moim zdaniem, napisałeś bzdurę, będąc na garnuszku NAV, nie zgłasza się urlopów przed, a jedynie zaznacza na liście już po, lub w trakcie trwania urlopu. Tak jest od tego roku, bez względu na to, czy ma się przyznany obligatoryjny urlop czy tez nie.
Resztę każdy widzi jak chce .
dziwna data
Jest taki dowcip ,, Z Rosji ucieka zając na granicy spotyka go Polski , Dlaczego tak szybko biegniesz .A on na to że w Rosji wszystkie rogate będą kastrowane .Polski spokojnie ty masz uszy nie rogi .na to Rosyjski no wiesz ,
zanim się wytłumaczysz ,,
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
chart
(chart)
Początkujący
1
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
chart
(chart)
Początkujący
2
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
chart napisał:
Samtalereferat oppmøte – Arbeid
10. mai 2016, kl. 11:33
Xxxxxxxx Xxxxxx
sier han skal på ferie 220516-050616.


4\'- Tu moim zdaniem, napisałeś bzdurę, będąc na garnuszku NAV, nie zgłasza się urlopów przed, a jedynie zaznacza na liście już po, lub w trakcie trwania urlopu. Tak jest od tego roku, bez względu na to, czy ma się przyznany obligatoryjny urlop czy tez nie.
Resztę każdy widzi jak chce .
dziwna data
Jest taki dowcip ,, Z Rosji ucieka zając na granicy spotyka go Polski , Dlaczego tak szybko biegniesz .A on na to że w Rosji wszystkie rogate będą kastrowane .Polski spokojnie ty masz uszy nie rogi .na to Rosyjski no wiesz ,
zanim się wytłumaczysz ,,

I jaki to ma związek z tym co napisałem.
To, ze starasz się być bardziej świętym niż sam Papież, nie oznacza wcale iż masz rację.
Wystarczy dokładnie czytać to co jest na stronie nav.no podczas logowania i wypełniania listy.
Chciałeś to zgłosiłeś, jednak to żaden obowiązek, a jedynie twoje olewanie wszystkiego co norweskie i brak znajomości aktualnych przepisów które obowiązują jak napisałem wyżej.
Powtórzę od 01-01-2016.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok