Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Zapomoga, żywność. - Norwegia

7 Postów
Daniel.T
(Daniel.T)
Wiking
Witam wszystkich, jestem w NO od niecałego miesiąca i jak wiadomo nie jest na początku łatwo. Pytanie brzmi.. gdzie w Larvik lub okolicach istnieje punkt (sklep) z darmową żywnością ? To coś takiego jak Polski Czerwony Krzyż. Bo wiem że w innych miasteczkach istnieją takie punkty.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
763 Posty
Joanna C
(giovi2)
Wyjadacz
Nie wiem nic o takim punkcie, ale jeśli jesteś w stanie dojechać do Stathelle, to wspomogę Cię żywnością.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
140 Postów
Bogdan Tracz
(BogdanTracz1)
Stały Bywalec
Niesamowite, wreszcie normalny, ludzki odruch na MN. Wesolych swiat Asia. Jestes wielka
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
763 Posty
Joanna C
(giovi2)
Wyjadacz
Spokojnych i wesołych Świąt życzę wszystkim
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
67 Postów

(Olaf777)
Początkujący
czesc, poszukaj w okolicy punktow ,,blå kors ,, , frelses armeen,, , ,,caritas,, wiem ze oni pomagaja . byc moze a raczej na pewno organizuja spotkania swiateczne dla potrzebujacych. pozdrawiam , zdrowych i spokojnych swiat zycze.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
566 Postów
HeartB
(HeartB)
Wyjadacz
6e6 napisał:
takie rzeczy jak darmowa zywnosc to nie ma raczej, jeszcze niedawno kiwi oraz te inne firmy oddawaly dla potrzebujacych ale sie to ostatnio zmienilo. Mozesz isc w niedziele za kiwi-rema oni wyrzucaja prawie zgnila zywnosc do smietnikow, np papryki gdzie jedna z jakiejs strony jest zgnila...cos w tym stylu. Ale sprubuj to robic tak zeby nikt Cie nie widzial bo to zwyczajnie wstyd.
Idz do lokalnego kosciola i popros ich o pomoc, napewno nie odmowia.
tu masz tez linka do czerownego krzyza w larviku
www.larvikrodekors.no/

Ale najlepiej jak sobie nie radzisz to wracaj do Polski bo robisz nam Polakom tylko wstyd takim zachowaniem

-------
Kyss, Nie wiem jak tam u Pana Jezusa Ch. (nazwisko powszechnie znane), ale u Ciebie rozum wyraznie zmartwychwastal od kilku ostatnich postow. Piszesz kulturalnie, inteligentnie, madrze. Szacunek. Naprawde.
Ps. Ten odpadkozerca to zapewne ofiara portalowych idiotow memlajacych zgubna mantre, :
przyjezdzaj, nie sluchaj innych, uda ci sie....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
566 Postów
HeartB
(HeartB)
Wyjadacz
Daniel.T napisał:
Witam wszystkich, jestem w NO od niecałego miesiąca i jak wiadomo nie jest na początku łatwo. Pytanie brzmi.. gdzie w Larvik lub okolicach istnieje punkt (sklep) z darmową żywnością ? To coś takiego jak Polski Czerwony Krzyż. Bo wiem że w innych miasteczkach istnieją takie punkty.
--------
Zaloz koniecznie jakas koszulke z orlem. Szybciej namierzy cie UDI i dostaniesz darmowy bilet na wykop powrotny. Tys przyjechal do N zima, szukac roboty bez zabezpieczenia finansowego na kilka miesiecy???????
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
566 Postów
HeartB
(HeartB)
Wyjadacz
6e6 napisał:
HeartB..jak jest normalny temat to pisze normalnie, jak jakis dziwny to opierdalam w stylu praca w norwegii.

A co do typa to kolejny polak co marzy o wielkich pieniadzach

mala rada Danielu...jak mieszkasz w Larviku to masz rzut beretem nad fjord. Nad fjordem teraz przy brzegu rozmnazaja sie blåskjell, to sa mule czy jakos tak. Wez sobie reklamowke i zacznij je zbierac ale tylko te ktore sa zamkniete, potem wrzucasz je do goracej wody, te zdrowe otwieraja sie a te martwe wyrzucasz, wywalasz perelki zeby sobie plomb nie polamac i z jakims sosem plus makaron naprawde zajebiste

------
W temacie "Praca w Norwegii" nie ma, Kyss, miedzy nami wojny. Fe facto obaj, jak sie zorientowalem, jestesmy ostatnimi, ktorzy powinni odradzac Norwegie. Dla madrych, inteligentnych, bieglych i... przebieglych (podatkowo) to w dalszym ciagu super miejsce. I najmniej wazne czy sie siedzi w fotelu koparki czy menagera. Gdy jednak widze palanta krzyczacego z campingu : pomocy!!!!, to mnie szlag trafia. Nie bylo tego ani w latach 70,80,90,...ostatnio jakos ta glupota tak sie rozplenila.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Daniel.T
(Daniel.T)
Wiking
Ok. Tego się właśnie spodziewałem....zrównać z ziemią faceta który zadał proste pytanie. Może dla wyprostowania sytuacji przedstawię swoją sytuację. Pracuje w serwisie VW w Larvik ,jestem technikiem diagnostą, a nie emigrantem z Polski który przyjechał w ciemno. Zadałem pytanie bo w tym pierwszym miesiącu brakuje mi na życiejestem a wiem że takie punkty istnieją w NO. Myślałem że uzyskam prostą odpowiedz ale niestety....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Daniel.T
(Daniel.T)
Wiking
Wszystkim wesołych świąt życzę !
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok