Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

nauka norweskiego - Norwegia

6 Postów
anita gie
(anciak)
Wiking
Dobry wieczór, chciałabym się zapytac, z jakich książek można nauczyc sie norweskiego? nie wiem, w jakim mieście będę żyła w przyszłości. Myślę o tym, żeby po skonczeniu studiów wyjechać, tak jak kazał mi mój wujek ktory zrobił tak (tylko, że do Szwecji) i mieszka tam od 40 lat . W grę wchodzą ksiązki do samodzielnej nauki, niestety nie mam czasu na kursy, bo studiuje na lekarskim i właśnie również takiego słownictwa bym się chciała nauczyć, któro będzie mi w tym zawodzie potrzebne. Chciałabym wyjechać do Norwegii zaraz po stażu, aby tam robić specjalizację, gdyż mój brat już popełnił błąd nie ucząc się jezyka na studiach i musi robić specjalizację w Polsce, zanim wyemigruje i nakazał mi uczyć się już teraz. Przeglądałam wątki z książkami, ale były stare i doszłam do wniosku, że mogą już istnieć nowe, lepsze ksiązki niż te polecane 4 czy 5 lat temu. Ktoś coś?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
joanna wilinski
(asiula1973)
Wiking
Tak te ksiazki sa dobre . Jednak jezyka i slow medycznych tam sie raczej nie znajdzie .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
301 Postów
mat69
(mat69)
Stały Bywalec
13.02.2016
Jolanta Janikowska 23:08:25
Prosze Cie zachowaj komentarze dla Siebie !
mat69 23:19:38
nie i chuj
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
566 Postów
HeartB
(HeartB)
Wyjadacz
Matol69 daje gorszy efekt niż gowno rzucone w wentylator. Wylaczymy peegerowskiego imbecyla w poniedziałek.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
ar2 2ra
(ar2)
Wiking
6e6 napisał:
Myślę o tym, żeby po skonczeniu studiów wyjechać

A ja mysle ze taki czlowiek powinien oddac panstwu pieniadze za studia oraz edukacje jak wyjezdza

A Ty oddales czy nie pelne podstawowe?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
anita gie
(anciak)
Wiking
nie wszyscy maja studia za darmo, niektorzy sami musza za nie płacić, skad wiesz, ze nie jest tak akurat w moim przypadku?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
anita gie
(anciak)
Wiking
poza tym, chciałabym powiedziec, ze wcale nie jest tak łatwo znaleźć prace młodemu lekarzowi. czy wy oddaliście pieniądze państwu za cała edukacje zanim wyjechaliście, tylko ze względu na to, ze nie mogliście znaleźć tutaj pracy? nie chce wyzywać od matołów, ale uwazam ze Polacy maja to do siebie, ze zawsze znajda w czymś cos, za co mozna obrazić drugiego człowieka, chociaz sie go nie zna
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
anita gie
(anciak)
Wiking
Mazury napisał:
Słów z dziedziny medycyny nie znajdziesz w żadnej książce do nauki norweskiego. Otoczka mielinowa, śródmożdże, hematokryt - tylko dobry słownik, ew. podręczniki do medycyny. Przykładowo, otoczka m. znajduje się w słowniku obrazkowym, który mam (\'myelinskjede\'.
Naucz się najpierw \'w czym mogę pomóc\', \'prosze otworzyc usta\', \'czy ma pani jakieś alergie\', potem się zabieraj za gastropatologię.



jeśli chodzi o to, nie widze problemu, zeby uczyc sie ze słowników angielsko-norweskich, a chciałabym to robic na bieżąco, bo sie łatwo zapamiętuje kiedy sie uczy juz od początku tych słów i z nimi oswaja. Tak czy siak jest duzo nauki, wiec jakies słówka w innym jezyku określające choroby nie są mi straszne
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
420 Postów

(optymysta)
Wyjadacz
anciak napisał:
Dobry wieczór, chciałabym się zapytac, z jakich książek można nauczyc sie norweskiego? nie wiem, w jakim mieście będę żyła w przyszłości. Myślę o tym, żeby po skonczeniu studiów wyjechać, tak jak kazał mi mój wujek ktory zrobił tak (tylko, że do Szwecji) i mieszka tam od 40 lat . W grę wchodzą ksiązki do samodzielnej nauki, niestety nie mam czasu na kursy, bo studiuje na lekarskim i właśnie również takiego słownictwa bym się chciała nauczyć, któro będzie mi w tym zawodzie potrzebne. Chciałabym wyjechać do Norwegii zaraz po stażu, aby tam robić specjalizację, gdyż mój brat już popełnił błąd nie ucząc się jezyka na studiach i musi robić specjalizację w Polsce, zanim wyemigruje i nakazał mi uczyć się już teraz. Przeglądałam wątki z książkami, ale były stare i doszłam do wniosku, że mogą już istnieć nowe, lepsze ksiązki niż te polecane 4 czy 5 lat temu. Ktoś coś?

Nie dalej jak wczorac dyskutowalismy o lekarzach w polsce bez znajomosci jezykow obcych. Rozumiem, ze powyzej piszesz o dodatkowym jezyku u brata gdyz angielski zapewne zna.
Bedac jednak czescia srodowiska czy mozesz okreslic poziom znajomosci angielskiego u twoich kolegow na roku, rezydentow oraz u starszych lekarzy? Nie chodzi mi o rozmowe o dupie lecz o znajomosc medycznego angielskiego, umiejetnosci czytanie i rozumienia pism zrodlowych czy przegladowych.
Bede wdzieczny
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
420 Postów

(optymysta)
Wyjadacz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok