Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Norwegia – „tak” dla zawierania ślubów przez homoseksualne pary - Norwegia

55 Postów
natalia MojaNorwegia
(nataliaMojaNorwegia)
Redaktor
Synod Generalny Kościoła Norwegii wyraził zgodę na udzielanie ślubu parom tej samej płci we wszystkich norweskich kościołach.

Synod Generalny Kościoła Norwegii zatwierdził przygotowanie liturgii sakramentu małżeństwa dla par tej samej płci.

12 biskupów głosowało w piątek za możliwością zawierania małżeństw przez pary homoseksualne. To wydarzenie określa się w norweskiej prasie, jako „przełomowe”.

Biskupi na konferencji prasowej zaznaczyli jednak, że księża będą mogli odmówić udzielania sakramentu homoseksualnym parom.

- To historyczny przełom, że biskupi opowiedzieli się za małżeństwami tej samej płci w kościele - powiedział Sturla Stålsett, przewodniczący Otwartego Kościoła Ludowego („Åpen folkekirke”), który walczy o prawo par homoseksualnych do zawierania ślubów. Zdaniem Stålsett, Norwegia powinna wziąć przykład z Irlandii, której obywatele w referendum opowiedzieli się za legalizacją małżeństw homoseksualnych.

W 2008 roku norweskie prawo umożliwiło parom tej samej płci zawieranie ślubów kościelnych, jednak Kościół miał przygotować liturgię, która by to umożliwiła. Jak widać, biskupi dopiero teraz podjęli się tej sprawy.


Źródło: tnp.no, the local.no, nrk.no


Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
417 Postów
Brudny Harry
(Hardi)
Wyjadacz
Biblia wyraźnie wypowiada się na temat homo, nazywa to zboczeniem i obrzydliwością w oczach Boga, więc żaden biskup, żaden inny człowiek nie zmieni tego, taki biskup w świetle Biblii jest heretykiem, odstępcą, niegodziwcem, oraz sługą antychrysta... nie wieszajcie na mnie psów, ja tylko powtarzam co Biblia na ten temat mówi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
mamoru_onyx
(mamoru_onyx)
Wiking
Biblia mówi też o obowiazku poslubienia żony zmarłego brata, zakazu czci obrazów i rzeźb, zakazu spożywania wieprzowiny. Nie jesz?
Skup się na Przykazaniu Miłości i w cudzą miłość nie ingeruj. Szukaj swojej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
388 Postów
hei!sandokan
(hei!sandokan)
Stały Bywalec
Hardi napisał:
[quote]Biblia wyraźnie wypowiada się na temat homo, nazywa to zboczeniem i obrzydliwością w oczach Boga, więc żaden biskup, żaden inny człowiek nie zmieni tego, taki biskup w świetle Biblii jest heretykiem, odstępcą, niegodziwcem, oraz sługą antychrysta... nie wieszajcie na mnie psów, ja tylko powtarzam co Biblia na ten temat mówi [/quot


Miły mój .Dlaczego chcesz zagladać do rozporkow innych facetow>
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
A A
(Andrzej_Oslo)
Wiking
Korytarze piekieł så wybrukowane czaszkami biskupów. ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
648 Postów
Jabin Hazo
(Jabin z Hazo)
Wyjadacz
Andrzej_Oslo napisał:
Korytarze piekieł så wybrukowane czaszkami biskupów. ...homoseksualistow
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
A A
(Andrzej_Oslo)
Wiking
Nie pisalem jakimi biskupami lecz tylko biskupami. Jezeli kto kolwiek chce kogo kolwiek cytowac wystraczy ze pod cytatem dopisze co ma na mysli, a nie dopowie slowa do kogos cytatu.

Pozdrawiam!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
417 Postów
Brudny Harry
(Hardi)
Wyjadacz
sandokan napisał:
Miły mój .Dlaczego chcesz zagladać do rozporkow innych facetow>

gdzieś ty to wyczytała? manipulatora i oszustka poziom master :-/
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
648 Postów
Jabin Hazo
(Jabin z Hazo)
Wyjadacz
Andrzej_Oslo napisał:
Nie pisalem jakimi biskupami lecz tylko biskupami. Jezeli kto kolwiek chce kogo kolwiek cytowac wystraczy ze pod cytatem dopisze co ma na mysli, a nie dopowie slowa do kogos cytatu.

Pozdrawiam!


Sorki Andrzej,no wiesz, jak to jest z dopisywaniem.Nasz wielki prezydent od kur wyjasnial niedawno ,ze dopisac to sie mozna do wycieczki lub pamietnika,a ja slucham pana Prezydenta.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
417 Postów
Brudny Harry
(Hardi)
Wyjadacz
sandokan napisał:
Miły mój .Dlaczego chcesz zagladać do rozporkow innych facetow>


bezczelne kłamstwo i manipulacja
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok