Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

norwescy lekarze i ich "profesionalone" porady - Norwegia

2 Posty
mekanik79
(mekanik79)
Wiking
Chciałbym załozyć temat, w którym można by opisywać nasze kontakty ze swoim fastlege. Przez 5 lat mojego pobytu w Norge na każdą dolegliwość zawsze dostawałem przepisany PARACET... gdyby nie tanie linie lotnicze i możliwość szybkiej "teleportacji" do Polski mogło by się pewnego razu źle dla mnie skończyć obcowanie z fastlege i słuchanie jego porad... (stąd pomysł na taki temat) opisujcie swoje przypadki .....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
najlepiej to mieć tu ze sobą denaturat i bańki
albo chociaż mały słoik z pijawkami
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
360 Postów

(KonkoN)
Stały Bywalec
można się przepisać do polskiego lekarza ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
64 Posty
bor11
(bor11)
Początkujący
KonkoN napisał:
można się przepisać do polskiego lekarza ...
Kto może polecić dobrego lekarza pierwszego kontaktu w Trondheim?
Może jest pllski lekarz? Ma ktoś namiar?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
26 Postów

(Pawel Z)
Wiking
w norwegi omijaj norweskich lekarzy i mechaników jedni i drudzy dużo kosztują i chuja się znają na robocie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
mekanik79 napisał:
Chciałbym załozyć temat, w którym można by opisywać nasze kontakty ze swoim fastlege. Przez 5 lat mojego pobytu w Norge na każdą dolegliwość zawsze dostawałem przepisany PARACET........

Nalezy naswietlic pewna wazna rzecz, o ktorej tylko nieliczni wiedza:
W Norwegii istnieja dwie szkoly w dziedzinie medycyny stosowanej.
Przedstawiciele szkoly nr.1 przepisuja paracetamol, zwolennicy szkoly nr. 2 przepisuja ibuprofen.
Nieliczni " rebelianci" przepisuja zarowno paracetamol i ibuprofen, ale zaznaczam ta grupa jest waska i budzi duza niechec w srodowisku.

Nie polecam absolutnie poddawaniu sie jakiejkolwiek operacji. Ze skromengo doswiadczenia wiem, iz operujacy nie lubia z reguly grzebac sie we wnetrznosciach i chca jak najszybciej zakonczyc kazdy zabieg, gdyz one przyprawija kazdego ( nawet najbardziej pozytywnie nastawionego ) operatora o mdlosci.
Jezeli ktos nie ma zadnego wyboru, to nalezy do szpitala udac sie po odprawieniu ostatniego namaszczenia. Mozna tez zabrac ze soba ksiedza i kadzidlo.

Na dentystow tez trzeba uwazac. Lepiej udac sie do znajomego polskiego kowala, niz do tych sadystycznych i niedouczonych wladcow wiertel.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
dorota dymek
(dosia2000)
Wiking
Cóż można powiedzieć , dzisiaj miałam ściągane szwy po operacji kolana i co mnie powaliło ?
szwy ściągała mi sprzątaczka !!!!!!!!!!!!!, w norwegii jak chcesz uzyskać wmiare jakiekolwiek leczenie to musisz żądać badań i skierowań bo po dobroci tylko bedzie paracet
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
dosia2000 napisał:
dzisiaj miałam ściągane szwy po operacji kolana i co mnie powaliło ?
szwy ściągała mi sprzątaczka !!!!!!!!!!!!!,

Juz nie wiem, kto jest bardziej glupi - ten co takie bzdury pisze, czy ten co w to wierzy.
Nic, tylko jak to mowia - rece i nogi opadaja.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
114 Posty

(Krowa)
Początkujący
Zgadzam sie w 100% z poprzedniczkami. Za zadne skarby swiata nie nalezy sie leczyc w N! Chyba ze zamiarem jest odebranie sobie zycia.
Powodem tego jest, dokladnie uzasadniony badaniami naukowymi fakt, ze zdolnosc do leczenia innych jest uwarunkowana genetycznie. Poprostu Norwegom brak genu, ktory jest za te zdolnosc odpowiedzialny, natomiast Polska krew gwarantuje jego posiadanie. Wiadomo przeciez powrzechnie ze w polskich szpitalach pomylki sie nigdy nie zdarzaja. Oczywiscie istnieja statystyki, ktore mowia ze polskie szpitale maja najwieksza w Europie ilosc powiklan pooperacyjnych ale to jest tylko obrzydliwa propaganda, zeby ponizyc Polakow.
Innym dowodem na to ze genetyka tutaj decyduje jest to, ze setki norwegow studiuje medycyne w Polsce i dalej nic nie umieja. Zdaja tam egzaminy za pieniadze a polskie uczelnie ida na to zeby ustanowic swoja wiarygodnosc i rzetelnosc na swiecie. Nie bez powodu przeciez prowadzimy we wszystkich swiatowych rankingach
Nejlepsza wiec rzecza jest aby leczyc kazde przeziebienie w Polsce. Polecam Norwegian jako srodek transportu bo Norwegian placi podatki w Norwegi i to moze sie przyczynic do pomocy dla tego biednego kraju.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
a30
(a30)
Wiking
ja mam znajomego który jest pielęgniarzem i to co mi opowiadał przechodzi ludzkie pojęcie podając jeden z przykładów norweskie pielęgniarki i lekarze w jednym ze szpitali w Oslo albo dadzą za dużo leków albo za mało .PACJECI mogli by sobie jeszcze pożyć a tu nagły zgon. co po niektórzy nie potrafią wbić igły . podopieczni szpitala są tak naćpani że to głowa mała. i uważam że norweska służba zdrowia jest sto lat za mużynami. Kilka lat temu udałałam się do lekarza z duszącym kaszlem wiecie co mi przepisał lekarz? PENICILINE
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok