Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

506 Postów
xxxxxxx. xxxxxxx.
(gagatek)
Wyjadacz
czesio2009 napisał:
Wielki Pan Gagatek!!!! Andrzeju Gabrielu Ananiowie...jesteś zwykłym ...ujkiem na tym forum...

Ja chociaż mam na tym forum swoje imię i nazwisko.

A ty co masz zawistny ŚMIECIU.

Nic poza swoim zgniłym światkiem.

Jak wsza starasz się gryźć, jak zwykły konfident podajesz nazwisko a sam chowasz się za węgłem.
Ja nigdy swojego nazwiska się nie wstydziłem i na tym forum było prawie cztery lata widoczne razem z Moim zdjęciem.

Do momentu kiedy tacy konfidenci jak ty z za węgła, nie zaczęli jątrzyć.

Chowasz się jak gnida ormowiec i nic ponadto.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
506 Postów
xxxxxxx. xxxxxxx.
(gagatek)
Wyjadacz
czesio2009 napisał:
BĘC!!!!

Pluj szmacie w oczy a ona mówi, że to tylko deszcz pada.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
506 Postów
xxxxxxx. xxxxxxx.
(gagatek)
Wyjadacz
czesio2009 napisał:
rozkręcasz sie dziadek widzę...praca jest ...lokal ogarnięty...to przestałeś hujku skomleć i zaczynasz znowu gwiazdorzyć...tak trzymaj

Tak mniemaj sobie, a będzie ci gnido lżej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
emig wolny
(siatkon)
Wiking
Jedziecie sobie równo, nie wiem po co?
Nikomu to w tym wątku nie pomoże..
W norwegi jest różnie, i dobrze że gość założył o tym wątek szkoda że filozofowie zrobili z niego śmietnik.
Z tego zo wiem to Ola V zapłacił mu za tydzien po długich naciskach, miał zapłacić za dwa.
Niedawno przepracowałem u niego trzy tygodnie, kontrakt udało mi się od niego wyciągnąć po jednodniowym strajku. (od 8 do 16 drukował kontrakt) bo w tym co mi dał do podpisania były złe daty.
Z tego co wiem to norweski stolarz wytrzymał z nim jeden dzień. Tak mi pewien Norweg opowiadał.
Po 3 tygodniach od skończenia pracy u niego, (tyle moja psychika z nim wytrzymała) i licznych smsach i telefonach znajomych zapłacił mi za pracę. za
Zawsze byłem za wolny, mało efektywny i nie myślałem.. jak go żegnałem to czułem sie tak szczęśliwy jakbym uciekł z piekła.
Z tego co wiem, to u niego pracowało wielu Polaków i żaden nie zagrzał u niego miejsca.
Piszę to ku przestrodze innych, którzy być może zaczną u niego pracować.
Ogłoszenie ciągle aktualne.
tjenester.nav.no/stillinger/stilling?sort=akt&rpp=50&p=0&ID=8669031&rv=al&s4=120530
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1577 Postów
cysiek33
(cysiek33)
Maniak
nie ma takiego ogloszenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
emig wolny
(siatkon)
Wiking
6 Postów
emig wolny
(siatkon)
Wiking
coś tu nie gra z wklejaniem linkow... ktoś to pewnie blokuje na forum.
hjelpearbeider snekker
Rogne.
num ogłoszenia.
0544-2014-11-2
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
26 Postów
Optimus
(Optimus)
Wiking
Ronn napisał:
ddembinski91 napisał:
Pajacu...
ogłoszenie było zamieszczone na stronie Nav-u
Jeżeli nie przeczytałeś uważnie tego co napisałem proszę abyś następnym razem zamilkł ,
A jeżeli Ci odpowiada takie traktowanie ludzi to wypłac Ty mi te zarobione pieniądze i więcej żadnego posta nie napisze.
Wydaje mi sie ze Twój iloraz inteligencji jest równy zeru wiec proszę zamilcz.
Oczekuje konstruktywnej odpowiedzi a nie Pajacowania
nie pozdrawiam



jsli to bylo do mnie to chce powiedziec ze jestes dla mnie szczeniakiem jeszcze i nie zycze sobie takiego nazewnictwa...

wracajac do sprawy , na stronach navu w mojej okolicy pojawiaja sie czesto ogloszenia pracy tych samych firm ktore RUCHAJA pracownikow na okraglo .... jak myslisz dlaczego pojawiaja sie ogloszenia ponownie?

ludzie przychodza a po pewnym czasie odchodza

poniewaz zeruja wlasnie na nowych przyjezdnych ktorzy sa lchetni na kazda prace!!! No i NAV sie cieszy ze krtos daje stanowiska pracy a od reszty umywa rece ...

jesli wierzysz w NAV to zycze szczescia, pewnie go bedziesz potrzebowal...

w Norwegii walki sie kreca na biezaco zwlaszcza w sektorze prywatnym ...

chcialbym sie mylic... zycze powodzenia, moze ja mam bledne spojrzenie na rzeczywistosc ,

nie powinienes miec problemu z odzyskaniem kasy ale jak zaczniesz walczyc ze to rasista bo sie zle wyraza o polakach to chyba tylko sobie pogorszysz sprawe...


Pragnę zauważyć, że nawet jeśli jesteś od niego starszy, a zachowujesz się jak pajac, to może on nazwać cię pajacem, pajacu. Wiek nie jest wyznacznikiem szacunku, musisz sobie uświadomić że w kraju w którym mieszkamy nie ma czegoś takiego jak pan, czy pani. Jeśli zachowujesz się jak pajac, to cóż, najwidoczniej jesteś pajacem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
26 Postów
Optimus
(Optimus)
Wiking
Zen_I napisał:
gagatek napisał:
Bzdury piszecie powielając opowieści znad szklanki ciepłej wódki.
Owszem umowa ustna jest wiążąca jednak dla osób które znają biegle norweski w mowie i piśmie.
Obcokrajowcy muszą mieć umowę pisemną i tyle.
Ponadto gość napisał iż pracował jako budowlaniec Sneker.
A to oznacza:
BEZWZGLĘDNY NAKAZ POSIADANIA UMOWY O PRACĘ PRZED JEJ ROZPOCZĘCIEM !.

Proszę sobie gamoństwo, poczytać odpowiednie przepisy Kodeksu Pracy, oraz HMS dotyczący pracy na budowach.
Mało tego, na obcą budowę nie może wejść żadna osoba, jak nie posiada imiennej karty pracownika budowlanego tzw. "zielonej karty".

Przestańcie w końcu zakute łby robić ludziom wodę z mózgów.
Ponieważ jak widać później są właśnie takie opłakane skutki pracy bez umowy.
Reasumując:
Nie ma pisemnej umowy, chociaż na jeden dzień, dla osoby na emigracji zarobkowej.
To taka osoba nie ma prawa wejść na budowę pod karą mandatu ze strony inspekcji pracy.

Nie ma umowy pisemnej, to w razie wypadku na terenie jakiejkolwiek projektu to tym samym nie ma się żądnych praw.

Brak "zielonej karty budowlańca" podczas pracy na stanowisku pracy to poważne konsekwencje ze strony Inspekcji Pracy, z karami finansowymi włącznie.

I tyle głupkowate zakute łby.


Wszystko ma swój czas i miejsce, a według ciebie nic mu się nie należy tak postępując to chyba tobie zostaje nie na szklankę wódki, a szklankę taniego wina także SKÅÅÅÅÅL!!!! zakupy łbie.


Czemu mam wrażenie że "skål" to jedyne słowo jakie znasz w języku Norweskim?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
emig wolny
(siatkon)
Wiking
Nie wiem czy wam coś sie zawiesiło...
Gość zo zaczął wątek, zrobił dobrze, dzięki niemu byłem ostrożniejszy.
Napisałełem więcej bo gość zatrudnia polakow od dawna i każdy u niego wymieknie.
Desperaci i świeżacy wytrymają nieco dłużej.
Nav tu nie ma nic do rzeczy, Arbeidstilsynet pomógłby ale trzeba jechać osobiście mieć światkow i dużo się nachodzić.
Gość wyskakiwał do mnie z tekstami ...." w Polsce jest żle i biednie nie ma pracy ty musiesz praować bo potrzebujesz pienądze"
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok