Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

Stwardnienie rozsiane a pomoc państwa - Norwegia

Czytali temat:
janusz janusz Tomasz K adam hryciuk Sylwia Dobosz mart enty boj fra oszlo Karol D Gosia Pniewska Stuleblak genowef Greg2226 (11012 niezalogowanych)
35 Postów
Daniel Przygoda
(dan_przygoda)
Nowicjusz
Udostępniam kopię listu który dostałem drogą elektroniczną od koleżanki, która jest chora na stwardnienie rozsiane i pyta...
Przeczytajcie sami i może ktoś coś wie jak wyglada leczenie w Norge!

...Dowiedziałam się, że w Norwegii leczenie jest dofinansowane przez szpital, ale czy to prawda, na jakich warunkach i w jakiej kwocie tego nie wiem. To jedynie informacja z internetu z forum...



Polska jest jedynym krajem w Unii Europejskiej, gdzie choremu nie podaje się lekarstwa dotąd dopóki pomaga, tylko są ograniczenia wiekowe i czasowe (na 2 lata lub dla szczęsliwców na 3 lata - ja mam na 3). Nie powino przerywać się leczenia. Po tym czasie, gdy przerwie się przyjmowanie lekarstwa, zwiększa się częstotliwości rzutów i pogarsza stan osoby chorej, czego bardzo się boję.

Lepiej jest nawet w Rumunii...



Za rok kończy mi się lekarstwo finansowane przez NFZ. Dowiedziałam się, że program terapeutyczny dla osób chorych został w marcu br. zaakceptowane przez Ministerstwo Zdrowia i trafił do AOTM - Agencji Oceny Technologii Medycznych. Jeśli oceniliby program pozytywnie to leczenie byłoby przedłużone do 60 miesięcy czyli 5 lat.



Posprawdzałam informacje w kilku aptekach i okazało się, że koszt lekarstwa na dzień dzisiejszy to 5.5 tys. zł / na miesiąc. Tak więc zupełnie nas na to nie stać.

Na razie znalazłam fundację, gdzie będę zbierać 1%. Lecz jest to kropla w morzu. Zapiszę się od listopada i będę wdzięczna za każdą pomoc, aby jak najwięcej osób otrzymało karteczkę z numerem konta.



Myślimy o wyjeździe do którego z krajów Unii Europejskiej lub spoza Unii, więc Norwegia też by mogła być, zwłaszcza, że bardzo mi się tam spodobało
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
W Norwegii na leczenie dostepne sa rozne dofinansowania. Jest frikort po przekroczeniu 1800 koron rocznie. Za niektore leki, np. ratujace zycie, lub na chorobe przewlekla placi sie symbolicznie.
Mozna miec rehabilitacje za darmo a nawet darmowy dowoz na nia.
Ale trzeba byc tu ubezpieczonym i miec norweski pesel. Aby to uzyskac trzeba w Norwegii pracowac.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
2539 Postów
brzy dal
(brzydal)
Maniak
...to

moze pojedz do rumunii?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
771 Postów
Iza _
(yzia)
Wyjadacz
nie oslabiaj czlowieku
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów

(annaø)
Wiking
brzydal napisał:
...to

moze pojedz do rumunii?




Ty pojedz ..wyleczyc mozg
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2539 Postów
brzy dal
(brzydal)
Maniak
...przeciez

napisala cyt 'lepiej jest nawet w rumunii'

nie umiesz czytac,to wez sie za sport...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
771 Postów
Iza _
(yzia)
Wyjadacz
annaø napisał:
brzydal napisał:
...to

moze pojedz do rumunii?




Ty pojedz ..wyleczyc mozg


nie ma co leczyc.beznadziejny przypadek.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
2539 Postów
brzy dal
(brzydal)
Maniak
...kolejna

analfabetka...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj
771 Postów
Iza _
(yzia)
Wyjadacz
brzydal napisał:
...kolejna

analfabetka...

mozna umiec czytac, ale czasem trzeba czytac miedzy wierszami.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
2539 Postów
brzy dal
(brzydal)
Maniak
...to

o poezje chodzi?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok