Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Kwarantanna w Norwegii: co oznacza dla Polaków? Wyjaśniamy - Norwegia

1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Kwarantanna w Norwegii: co oznacza dla Polaków? Wyjaśniamy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty

(martuska0044)
Wiking
I co z kierowcami zawodowymi?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
112 Posty
Początkujący
Może to pomoże. Wygląda na to, że po pierwszym negatywnym wyniku można iść do pracy. O kierowcach też coś jest. Trochę zagmatwane.
Hva gjelder for arbeidsreisende utenfor land/områder med forhøyet smitte i EØS-Schengenområdet ?
For arbeidsreisende som ankommer fra land med forhøyet smitte vil det i utgangspunktet være 10 dagers innreisekarantene eller testing for Covid-19. Det kreves to tester etter ankomst til Norge med minimum 48 timers mellomrom. Test to kan tidligst tas dag fem og senest åtte dager etter ankomst. Frem til første negative test foreligger, skal personen ha karanteneplikt. Dersom første test er negativ, kan personen arbeide i Norge uten hinder av karanteneplikt, men på fritiden skal personen være i karantene. Det er likevel et unntak for personer som er strengt nødvendige for å kunne opprettholde forsvarlig drift av kritiske samfunnsfunksjoner eller ivareta befolkningens grunnleggende behov, herunder personer som gjennomfører vare- og passasjertransport. Disse er unntatt fra karanteneplikt i den tiden de er under reise mellom bolig og arbeidssted og i den tiden de er i arbeid. Disse personene skal så langt som mulig, unngå nærkontakt med andre som ikke er samme husstand. Med nærkontakt menes kontakt med andre personer med mindre enn to meters avstand i mer enn 15 minutter, direkte fysisk kontakt eller direkte kontakt med sekreter fra andre personer. På fritiden vil personene være omfattet av karanteneplikten. Bruk av unntaket skal avklares med virksomhetsledelsen.
Źródło:
www.regjeringen.no/no/tema/Koronasituasj...karantene/id2702867/
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
112 Posty
Początkujący
"Należy pamiętać, że decydując się na przyjazd z zagranicy do Norwegii z zamysłem zamieszkania np. u członków rodziny czy znajomych, ich również naraża się na kwarantannę. Będzie to oznaczało przebywanie głównie w domu w gronie współlokatorów, którzy automatycznie nie będą mogli chodzić do pracy czy szkoły."

Oj, joj, joj. A skąd taka informacja. Można prosić o źródło? Z tego co wyczytałem współlokatorzy osoby ZARAŻONEJ podlegają kwarantannie. Nigdzie nie znalazłem przepisu który nakłada taki obowiązek na współlokatorów osoby przebywającej na kwarantannie bez objawów lub pozytywnego wyniku czyli np. po przyjeździe z "czerwonego" kraju.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 38  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
God Riff
(God Riff)
Wiking
A co z polakami mieszkającymi na stałe w Norwegii powracającymi z urlopu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
7 Postów
Tomasz Lenartowicz
(Nieobecny)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Marek Ostrowski
(Marek Ostrowski)
Wiking
Ja z firmy dostałem takiego mejla'
Hi Marek,



Remember to take the first Covid-19 test on the airport.



When you have got the result from the first test and if its negative then you can go to work. After work you have to be in quarantine but you can work until you have taken the second test. If the second test Is also negative you don’t have to be in quarantine when you are finished at work.



I have now booked the second Covid-19 test for you. The second test is on Tuesday 18.08.20 at 09:40. Please show up for you appointment at 09:30 so that you are not late.

The test is at Aleris. The address is Kaigaten 5,5015 Bergen. Please wait outside and wait for a doctor to come outside. Its very impotant that you are outside Aleris office at 09:40!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Marek Ostrowski napisał:Ja z firmy dostałem takiego mejla'
Hi Marek,
Remember to take the first Covid-19 test on the airport.!

Jednymi słowy, jeżeli dana firma naprawdę potrzebuje pracownika to testy załatwia sama,
jeżeli natomiast robola olewa, to trzeba samemu znaleźć miejsce gdzie robią testy odpłatnie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Radosław Rutkowski
(radzio83)
Wiking
Zagraniczne spotkania rodziców z dziećmi
Osoby, które muszą przekroczyć granicę w związku z realizacją uzgodnionej lub ustalonej wizyty rodziców z dziećmi, są zwolnione z obowiązku poddania się 10-dniowej kwarantannie wjazdowej po przyjeździe do Norwegii. Ulga obejmuje zarówno rodziców mieszkających za granicą, którzy mają odbyć uzgodnioną lub przewidzianą wizytę z dziećmi mieszkającymi w Norwegii, jak i rodziców, którzy mieszkają w Norwegii i mają taką wizytę przeprowadzić z dziećmi mieszkającymi za granicą. Wyjątek dotyczy również sytuacji, gdy to dziecko przekracza granicę w celu odbycia uzgodnionej lub przewidzianej wizyty z rodzicami, pisze FHI.

W czasie pandemi zeby spotkac sie z dzieckiem bez obowiazkowej kwarantanny potrzebny jest rozwod i sadownie ustalone wizyty
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok