Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

„Co mogą zrobić dzisiaj, to robią za tydzień” – 5 rzeczy, których nie lubicie w Norwegach - Norwegia

Czytali temat:
Jan Maryjan Joanna Kuchnicka Jagoda Jaga boj fra oszlo noregg Dariusz Krzysztof avironek Ania Ania lysy maniek Marek_81 (1674 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Besstwishes)
Wiking
Z tego co zauważyłem to nie tylko Polacy narzekają na Norwegów ale większość emigrantów z odrębnych kręgów kulturowych. Więc to nie kwestia postawy naszej nacji tylko niektóre fakty z jakimi niestety trzeba się zmierzyć. Emigranci 1go pokolenia zawsze będą zawieszeni w jakiś sposób pomiędzy dwoma światami.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
marekczarnota Czarnota
(marekczarnota)
Wiking
Witam pracuję tutaj już około 10 lat czytając te wszystkie artykuły ,około 95% nie są kłamstwem ale każdy z nas jest inny ma swoje odczucia i inne przeżycia także nie sugerujemy się na kilkudziesięciu wypowiedziach
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 11  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Cleo
(Cleo)
Wiking
Rada jest prosta i niektórym znana. Masz jakiś problem to wy***dalaj
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 12  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
Nieudolni kierowcy, flegmatycy, fałszywi i zamknięci w sobie –



zamieńmy troche1
nieudolni kierowcy,chamscy,plotkarze,fałszywi lizusi..
jest taki jeden narut słowiański ,który zagranicą przejawia wszystkie powyższe cechy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Małgorzata Gosiek
(Małgorzata Gosiek)
Wiking
Bardzo lubię ten kraj za jego mentalność. Mieszkam w mieście, gdzie spokojnie wieczorem mogę wyjść na spacer lub pobiegać. Kiedy się zamyšlę, nikt mnie nie rozjedzie samochodem. Co do samych Norwegów, nic złego z ich strony mnie nie spotkało. Wręcz przeciwnie. Starsi ludzie sympatyczni, a młodzi pomocni, kiedy trzeba. To że komuś wydaje się ich zachowanie hipokryzją, to jego sprawa. Tak jakby wśród Polaków jej nie było. Ich kraj, ich mentalność, ich zwyczaje, ich prawa. I jeśli to komuś przeszkadza, droga wolna. Granica nie jest zamknięta.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Jacek Trzeciak
(jacekt)
Wiking
Poczytajcie troche norweskich autorów. Jezeli sami piszą o zakłamaniu i obludzie swoich rodaków to coś w tym jest. Odsyłam do znakomitych kryminałów Jo Nesbo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
jacekt napisał:
Poczytajcie troche norweskich autorów. Jezeli sami piszą o zakłamaniu i obludzie swoich rodaków to coś w tym jest. Odsyłam do znakomitych kryminałów Jo Nesbo.


...Jo pisze kryminaly,wiec glownie jest to fikcja literacka...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Jacek Trzeciak
(jacekt)
Wiking
To prawda. Ale często wplata w tę fikcję literacką wiele wątków historycznych, gospodarczych i społecznych. Daty, dane statystyczne. Reszta to rzeczywiście fikcja.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1) Online
Wiking
A my jacy jesteśmy? Dziś piszemy co piszemy o Norwegach a jutro uśmiech od ucha do ucha przed klientami, przełożonymi a rodakom kłody pod nogi... Myśle ze to dużo lepsze niż mówić wprost to co się myśli, oczywiście sa granice politycznej poprawności. W Polsce „pani Grażynka” w urzędzie może humor na cały dzień popsuć bo ona po rodzinie ma stanowisko i nie musi być miła, może być sobą... Norwegowie nie są tacy źli mnie najbardziej w nich drażni dyskryminacja innych narodowości w pracy czy na rynku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok