Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Skandal w NAV: przez lata niesłusznie odmawiali wypłaty zasiłków za granicę, w tym do Polski - Norwegia

1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Kaczyński
(Kaczyński)
Wiking
Ciekawe jak chcą zrekompensować 8 miesięcy więzienia ..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 25  
Odpowiedz   Cytuj
250 Postów
noregg
(noregg) Online
Stały Bywalec
I to kolejny przyklad zlosliwosci norwegow bo nie nieuctwa.Przepis ten istnial od lat a wytyczne byly aby nie wypuszczac na zasilkach z norwegii. Zwykle chamstwo podyktowane zawiscia.Sprawy ktore odbyly sie przed sadami tez daja obraz kompetencji tym razem ludzi pracujacych w norweskim wymiarze sprawiedliwosci. Przepis pozostawania w norwegii dotyczyl norwegow i to jest wlasciwe bo co oni niby by mieli robic za granica .jak nie li tylko wczasowac. Co do pra.cownikow z obszaru unijnego to inna zupelnie sprawa.W wielu przypadkach osoba chora pozostaje tu sama bez opieki rodziny mam tu na mysli chocby podanie zwyklej szklanki wody osobie ktora ma np.problemy z poruszaniem sie. Wiem tez to ze norki tak nie odpuszcza do konca bo taka ich msciwa natura i beda sie dalej mscic w majestacie prawa bo jest jeden haczyk w tych przez nich podpisanych umowach. A mianowicie beneficjent zasilku poza wypelnianiem obowiazkow nalozonych przez NAV co oczywiste ,musi pozostawac w gotowosci do dyspozycji NAV.Czyli w praktyce wyglada to tak ze jak juz pojedziesz sobie chorowac do kraju zamieszkania to nic cie nie zwalnia abys sie wstawil na spotkaniu ze swoim prowadzacym w NAV jak cie na takie spotkanie wezwie chociaz by po to aby zapytac jak sie obecnie czujesz? A przeciez moze to zgodnie z prawem robic np.raz w tygodniu. Osobiscie z tego powodu mimo ze mi proponowano juz kiedys ze moge pojechac do polski odpowiedzialem ze juz wole tu siedziec na miejscu. A swoja droga ciekawe ktora nacja tak na NAV nacisnela ze zareagowali bo nie sadze ze to wymienieni w artykule takze POLACY.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 24  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Piotr Walczyk
(Dukat60)
Wiking
Mam pytanko. Jestem rencistą, rozumiem że mogę przebywać w Polsce, ale co z meldunkiem? W Norwegii już nie trzeba mieć?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
250 Postów
noregg
(noregg) Online
Stały Bywalec
A co to za pytanie o meldunek w norwegii?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1498 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
Piotr Walczyk napisał:
Mam pytanko. Jestem rencistą, rozumiem że mogę przebywać w Polsce, ale co z meldunkiem? W Norwegii już nie trzeba mieć?
Zapytaj tych którzy wypłacają rentę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
250 Postów
noregg
(noregg) Online
Stały Bywalec
Poszperalem w necie i wszystko jasne.Gdyby to nie dotknelo przede wszystkim norwegow to prawdopodobnie nikt by sobie tym glowy nie zawracal. Jak wspominalem znalem te przepisy juz dawno i tam wyraznie jest napisane ze to czy mozna wyjezdzac czy nie dotyczylo wg.unijnych dyrektyw pracownikow unijnych a mimo to w NAV odpowiadali ze bez zezwolenia nie mozna wyjezdzac. Czyli interpretacja umow dowolna. Ale jak kilku norkow wedlug mnie slusznie wsadzono to nawet cwane norskie adwokaty podciagneli ich pod unijnych pracownikow. Wiem ze moze i marudze ale to nie jest uczciwe rozwiazanie sprawy chociaz psim swedem wszyscy z uni sie przez to do normalnosci zalapali. Wedlug mnie to kolejny przyklad na hipokryzje norwegow zawsze beda stac za soba tak juz po prostu maja.Zobaczcie sobie scene z filmu Stara Basn. Oni wola dac sie wszyscy zabic niz wziasc obcym do niewoli.Polacy maja zgola inaczej,ale to juz inna Stara Basn. Hmm.A moze i ta sama?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 16  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Wiking
Myślę że ok. 1 miliona koron udobruchałoby osobę po 8 miesiącach odsiadki.Ja na chorobowym pojechałem do Polski na dwa tygodnie ale miałem zalecenie od lekarza na rehabilitację i zgodę z NAV ale nie jestem pewien czy nie potraktowano mi ten okres jako przysługujący mi urlop.Jednak podróż i tak odbywała się między logowaniami do NAV i logowanie przeprowadziłem z terenu Norwegii przed wyjazdem i po przyjeździe.W tej sprawie radzę wynająć adwokata i starać się o zadośćuczynienie za doznane krzywdy moralne.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 18  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
marceli243@wp.pl
(marceli243@wp.pl)
Wiking
Nav to banda na usługach rządu jeżeli samemu składa się dokumenty bez pomocy jakiejś firmy osoby znającej temat zawsze odżucają
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 17  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Adamwp
(Adamwp)
Wiking
A jak to się ma do zasiłków dla bezrobotnych?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 13  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok