Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

1 Post

(Mama3)
Wiking
A co jeśli dzieci po rozwodzie są przyznane matce one je wychowuje a ojciec korzysta z zasilku poniewaz adres zameldowania stałego pozostał wspólny a zamieszkania jest inny.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Masia
(Masia)
Wiking
Witam. Mąż od października pracuje w Norwegii. Złożyliśmy wnioski o zasiłek rodzinny i opiekuńczy, ale wynikała taka sytuacja że mąż na jeden miesiąc leci do Singapuru co wiąże się z rozwiązaniem norweskiej umowy o pracę na jeden miesiąc a od lutego spowrotem wraca do Norwegii. Co w takiej sytuacji? Czy powinniśmy zgłosić w jakiś sposób ze przez jeden miesiąc te pieniądze nam się nie należą czy nie robić nic i po prostu jak się dopatrzą oddać pieniądze za ten jeden miesiąc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(fotka823)
Wiking
Witam mąz od maja ma umowę w Norwegi a w Polsce pozostaje na umowie zlecenie czy należy mu sie zasiłek na dzieci z Norwegii w Polsce nie pobieramy zasiłku rodzinnego tylko 500+ na drugie dziecko.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Grazia53)
Wiking
Witam czy mozna zrezygnowac z rodzinnego w Norwegii i jak to zrobić prosze p podpowiedz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Syla3
(Syla3)
Wiking
Witam
Podpinam się pod pytanie, może ktoś wie więcej. Ja dowiedziałam się, że trzeba wystosować pismo z rezygnacją na adres Nav widniejący na decyzji. Musi być to oficjalne pismo, nie za pomocą strony internetowej Nav,ale może ktoś wie coś wiecej. Trzeba złożyć takową rezygnację, żeby nie oddawać później bo od lipca już nam się nie należy z Norwegii. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
snekkerek snekkerek
(snekkerek)
Wiking
Wg mnie to nie musisz nic składać. NAV jest bardzo dobrze poinformowany o sytuacji w Polsce dotyczącej świadczeń rodzinnych. Mimo że w Polsce jeszcze nie są wypłacane zasiłki na pierwsze dziecko to ja już w tym miesiącu nie dostałem barnetrygd w Norwegii. Ale zrobisz jak uważasz. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Osoby pobierające zasiłek rodzinny w Norwegii, które stracą prawo do pobierania tego świadczenia, muszą wysłać pismo z rezygnacją z pobierania zasiłku do NAV. Jeżeli chodzi o wprowadzenie 500+ w Polsce, to będzie ono przysługiwało na wszystkie dzieci, pod warunkiem, że jeden rodzic pracuje w Polsce. Jeżeli jeden rodzic pracuje w Norwegii, a drugi pozostaje nieaktywny zawodowo w Polsce, to zasiłek na wszystkie dzieci powinna wypłacać Norwegia.
Zgłoś wpis
9 Postów
snekkerek snekkerek
(snekkerek)
Wiking
MultiNOR napisał:
Osoby pobierające zasiłek rodzinny w Norwegii, które stracą prawo do pobierania tego świadczenia, muszą wysłać pismo z rezygnacją z pobierania zasiłku do NAV. Jeżeli chodzi o wprowadzenie 500+ w Polsce, to będzie ono przysługiwało na wszystkie dzieci, pod warunkiem, że jeden rodzic pracuje w Polsce. Jeżeli jeden rodzic pracuje w Norwegii, a drugi pozostaje nieaktywny zawodowo w Polsce, to zasiłek na wszystkie dzieci powinna wypłacać Norwegia.
Jeśli stracą prawo do pobierania zasiłku barnetrygd to NAV automatycznie odbiera tenże zasiłek. Norwegia bardzo dobrze orientuje się w sytuacji świadczeń rodzinnych w Polsce .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(szpaczek2604)
Wiking
Witam. Proszę o informacje jak uzyskać zaświadczenie o fakcie nie pobierania zasiłku w Norwegi. Ojciec dziecka pracuje w Norwegi ja w Polsce. Nie jest pobierany zasiłek na dziecko w Norwegi. Z racji tego, że mamy jedno dziecko mogę złożyć wniosek o zasiłek w Polsce. Wiem, że jesli jedno rodziców pracuje za granicą to długo trwa rozpatrzenie wniosków. Chciałabym jakoś to przyspieszyć. I zastanawiam się czy jest coś takiego jak zaświadczenie o nie pobieraniu świadczenia w Norwegi. Jak to załatwić, bo ojciec dziecka widzi jakiś problem w tym.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Irena..)
Wiking
Witam, mąż jest pracownikiem rotacyjnym 4 do 6 tyg w Norwegii na 2 tyg w Polsce, więc nie musi rejestrować pobytu w Norwegii. Ja pobieram w Polsce świadczneie pielęgnacyjne, więc nie pracuje a rodzinne według prawa należy nam się w Norwegii. Czy mąż bez rejestracji pobytu może złożyć dokumenty do norweskiego zasiłku rodzinnego? Fizycznie nie ma możliwości tego załatwić, długa historia...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok