Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Macierzyński lub becikowe: NAV pomaga młodym matkom - Norwegia

Czytali temat:
Karol Pitek Tomasz Szymanski jony jony Anna R Kasia K Ewa Adam boj fra oszlo ja ja Łukasz Ch Żaneczka PaulinaD mrstoodent (858 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Macierzyński lub becikowe: NAV pomaga młodym matkom
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Żaneczka
(Żaneczka)
Wiking
Pytanie;
Matka studentka w Polsce, ojciec pracujący w Norwegii od kilku lat - dziecko rodzi się w 2018 roku.
Czy otrzymam becikowe chodząc na wizyty kontrolne u ginekologa w Polsce i rodząc w Polsce? Czy muszę mieć ubezpieczenie w Norwegii przez cały okres ciąży, czy np. mogę przejść na nie w ostatnim miesiącu?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Żaneczka napisał:
Pytanie;
Matka studentka w Polsce, ojciec pracujący w Norwegii od kilku lat - dziecko rodzi się w 2018 roku.
Czy otrzymam becikowe chodząc na wizyty kontrolne u ginekologa w Polsce i rodząc w Polsce? Czy muszę mieć ubezpieczenie w Norwegii przez cały okres ciąży, czy np. mogę przejść na nie w ostatnim miesiącu?

Aby matka dziecka miała prawo do wnioskowania o świadczenie becikowe w Norwegii, powinna przynależeć do norweskiego systemu ubezpieczeń społecznych. Pani nie spełnia tego warunku. Jedynie ojciec dziecka może sprawdzić, czy wypracował prawo do pobierania zasiłku ojcowskiego.
Więcej informacji: www.multinor.no/zasilek-na-dzieci/zasilek-rodzicielski.html
Zgłoś wpis
2 Posty
Żaneczka
(Żaneczka)
Wiking
Dziękuję za odpowiedź.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Atena2
(Atena2)
Wiking
Pracuje w Norwegii 4 lata, ale jeśli urodę w Polsce i tam juz zostanę moge ubiegać się o becikowe ??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Aby matka mogła otrzymać becikowe, musi przebywać na terenie Norwegii.
Zgłoś wpis
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Atena2 napisał:
Pracuje w Norwegii 4 lata, ale jeśli urodę w Polsce i tam juz zostanę moge ubiegać się o becikowe ??
Jezeli pracujesz w Norwegii 4 lata, to przeciez powinnas dostac macierzynski. Chyba zawsze bardziej oplaca sie pobierac przez rok macierzynski niz brac jednorazowo becikowe.
Chyba, ze to byla praca na czarno?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok