Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

To musisz wiedzieć o zasiłku rodzinnym w Norwegii - Norwegia

1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu To musisz wiedzieć o zasiłku rodzinnym w Norwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Michał *****
(BROMIJAR)
Wiking
Drugim warunkiem jest wspólny adres zameldowania z rodzicem. To nie jest prawda !!!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Michał *****
(BROMIJAR)
Wiking
wystarczy udokumentować wspólny adres zamieszkania a nie zameldowania nie wszyscy w Polsce mają te same meldunki a mieszkają razem jeszcze pod innym adresem !!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
54 Posty
krzysztof kowal
(krzychu39)
Nowicjusz
A jak udokumentować wspólny adres zamieszkania? Jestem ciekaw jakie dokumenty trzeba przedstawić bo ja mam adres w Norwegi,żona ma adres w Polsce i Norwegi a syn ma w Polsce.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
PolskaKrew i
(PolskaKrew)
Wiking
jako pendler, zaświadczenie o wspólnym meldunku pobierasz w gminie, urzędzie miasta w Polsce. Jest adres lokalu i osoby w nim zameldowane.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Michał *****
(BROMIJAR)
Wiking
jeśli chodzi o wspólne zamieszkanie bo o taki chodzi urzędowi NAV to oświadczasz pisemnie i własnoręcznie inotariusza iż od tego i tego czasu prowadzisz wspólne gospodarstwo domowe w raz z małżonką lub małżonkiem pod adresem tym i tym od takiego czasu . Sumując każde z was może mieć inny adres meldunkowy ale wspólnie wynajmujecie mieszkanie lub dom który zamieszkujecie bez meldunku ale mając umowę najmu i prowadzicie tam swoje gniazdko i to musi uznać NAV .
pozdrawiam jak coś mogę przesłać taki dokument zainteresowanym na priv Michał *****
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Michał *****
(BROMIJAR)
Wiking
jak coś to napisz na priv to ci powiem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(RobertS74)
Wiking
Witam wszystkich,
mam 10 letniego syna z kobietą, z którą nie mam ślubu (syn ma moje nazwisko). Wynajmujemy wspólnie mieszkanie w Polsce (ale mamy różne adresy zameldowania). Ja w maju tego roku wyjechałem do Norwegi, a oni zostali w kraju. Czy wystarczy napisać oświadczenie o wspólnym mieszkaniu, czy trzeba przedstawić umowę najmu mieszkania poświadczoną notarialnie i przetłumaczoną na język Angielski przez tłumacza przysięgłego, czy wystarczy samo tłumaczenie przysięgłe umowy najmu (zastanawiam się co zrobić jeśli właścicielka mieszkania nie będzie chciała pospisywać umowy najmu u notariusza...)
Pozdrawiam
Robert S
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Justyna126)
Wiking
Witam mój mąż pracuje od 2016 roku w Norwegii ja pracuje i mieszkam z dZiecmi w Polsce pobiera. 500plus na drugie dziecko bo nalezy się automatycznie. Do tek pory z Norwegii nic nie pobieraliśmy i nie składaliśmy. Teraz złożyliśmy dokumenty czy nalezy nam się żeby nie było problemów?? Tu i tu??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Jeżeli pracuje Pani w Polsce i pobiera 500+ na drugie dziecko, a małżonek pracuje w Norwegii, to mogą państwo wnioskować w Norwegii o zasiłek na pierwsze dziecko, na które nie przysługuje 500+ w Polsce. Zasiłek ten będzie wtedy pomniejszony o różnicę między zasiłkiem w Polsce a zasiłkiem w Norwegii. Nie można pobierać zasiłków rodzinnych na to samo dziecko jednocześnie w obu krajach. Proszę pamiętać, że urzędy kontaktują się ze sobą.
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok