Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

1 Post
Kinga R.
(kinga345)
Wiking
nie wiem jak jest dokładnie ale myśle ze po przepracowaniu przynajmniej 3 lat składki są przechowywane w norweskim systemi a po ukończeniu 67 rż (nabyciu praw do emerytury / ukończeniu wieku emerytalnego) emerytura jest wyplacane niezależnie od miejsca zamieszkania (Polska, Norwegia, Tajlandia) - ważne jest żeby w systemie byly aktualne dane - adres, konto - warto więc uaktualniać!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Kinga R.
(kinga345)
Wiking
pewnie dostajesz z PL i NO
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
kinga345 napisał:
po ukończeniu 67 rż (nabyciu praw do emerytury / ukończeniu wieku emerytalnego) Błędna informacja, ponieważ od 2010 roku,
w Norwegi został zniesiony próg tzw. wieku emerytalnego.
Dlatego, dopiero w wieku 67 lat, można przejść w Norwegi na tzw, wcześniejszą emeryturę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
dombezokien
(dombezokien)
Wiking
Ja Gabriel napisał:
kinga345 napisał:
po ukończeniu 67 rż (nabyciu praw do emerytury / ukończeniu wieku emerytalnego) Błędna informacja, ponieważ od 2010 roku,
w Norwegi został zniesiony próg tzw. wieku emerytalnego.
Dlatego, dopiero w wieku 67 lat, można przejść w Norwegi na tzw, wcześniejszą emeryturę.

ty to niedojebany jestes kretynie. Tobie to tylko renta inwalidzka sie nalezy z litosci
Jestes glupszy niz sanki na wiosne .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
ewa.narvik
(ewa.narvik)
Wiking
Minste pensjon w tej chwili to kwota 14.000 koron.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
zenon-zm
(zenon-zm)
Wiking
Pracowałem 1 rok w Norwegii na pół etatu. Składki emerytalne, które wpłacał pracodawca znajdowały się na moim koncie emerytalnym. Wróciłem do Polski, a za 2 lata otrzymałem z Norwegii zapytanie - Co zrobić z moim kontem emerytalnym?
- zostawić na koncie do osiągnięcia 67 roku życia i wypłacać miesięcznie po kilkadziesiąt koron,
- wypłacić jednorazowo i zlikwidować konto ?
Wybrałem to drugie.
Wypłacono mi około 10 000 koron, a moje konto emerytalne zlikwidowano.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
zenon-zm napisał:
Pracowałem 1 rok w Norwegii na pół etatu. Składki emerytalne, które wpłacał pracodawca znajdowały się na moim koncie emerytalnym. Wróciłem do Polski, a za 2 lata otrzymałem z Norwegii zapytanie - Co zrobić z moim kontem emerytalnym?
- zostawić na koncie do osiągnięcia 67 roku życia i wypłacać miesięcznie po kilkadziesiąt koron,
- wypłacić jednorazowo i zlikwidować konto ?
Wybrałem to drugie.
Wypłacono mi około 10 000 koron, a moje konto emerytalne zlikwidowano.
Jeżeli faktycznie, jest to prawda co napisałeś powyżej, to moim zdaniem, zrobiłeś bardzo duży błąd ekonomiczny.
Jednak o tym przekonasz się dopiero za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat, w zależności od tego, ile tych lat masz teraz.
Dzisiaj ta dycha to nic wielkiego, jednak za 10, 20 lat to były by spore pieniądze.
Niemniej NIKT nie zna swojego przyszłego losu i jak mówi polskie rolnicze/ biedne/ przysłowie "lepszy w garści wróbel niż kanarek na drzewie" . Natomiast stare mądre przysłowie żydowskie mówi iż zaoszczędzony dzisiaj JEDEN DOLAR NA ZBYTKI i zainwestowany w porządnym banku daje po 10 latach spory majątek.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
334 Posty

(cham)
Stały Bywalec
Emeryture , to trzeba sobie wypracowac a nie liczyc na nia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok