Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Gdy w pracy nie ma zleceń – co może zrobić pracownik, który został zwolniony lub skierowany na postojowe? - Norwegia

1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Mariusz Lipka
(AiDec)
Wiking
Prosze o dokonczenie rozpoczetego tematu.
"Obowiązek wypłacania wynagrodzenia pracownikowi na permitteringu spoczywa na pracodawcy przez pierwszych 10 dni roboczych. Następnych 30 tygodni to czas wypłacania dagpenger przez NAV. Po jego upływie przypada kolejny okres pracodawcy trwający 5 dni. Jeżeli pracodawca nadal nie ma możliwości zlecenia pracy, pozostaje 19 tygodni zasiłku z urzędu."

A co pozniej? Czy po tym okresie pracodawca jest zmuszony przyjac pracownika? Czy moze raczej po tym okresie pracownik zostaje juz automatycznie uznany za zwolnionego z powodu braku pracy, nie majac rowniez prawa do zasilku?

Temat w arcie interesujacy, dobrze zaczety, ale niedokonczony. Bardzo prosze o kontynuacje (wyjasnienie).
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
MIROSLAW SZYMANOWSKI
(mirek6660)
Wiking
Jak to się ma do osób zatrudnionych na tak zwanym wikariacie czyli w agencjach pracy typu Adecco ...Workshop..Jobzone ...itp
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
mirek6660 napisał:
Jak to się ma do osób zatrudnionych na tak zwanym wikariacie czyli w agencjach pracy typu Adecco ...Workshop..Jobzone ...itp
Pewnie zalezy jaka masz umowe. Jezeli masz umowe na stale o okreslonym wymiarze godzin (lub procencie), to powinienes przejsc na permitering lub dagpenger wrazie zwolnienia.
Jezeli masz prace na "godziny" lub "w razie potrzeby", to powinienes poprosic o zaswiadczenie, ze pracodawca nie ma dla ciebie pracy. Jezeli dostaniesz takie zaswiadczenie, to mozesz starac sie o dagpenger. Problem, ze czesto pracodawcy migaja sie, zeby takie zaswiadczenie dac.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Darek P
(darek800)
Wiking
A ja zostałam zwolniona zaraz po tym jak pracodawca dowiedział się że jestem w ciąży. W 4 miesiącu. Wysłali mnie do nav u z kwitkiem że nie ma dla mnie więcej pracy a wiem że zaraz zatrudnili 2 kolejne. Był to vikariat i fuksem nav dal mi łaskawie dagpenger. Macierzyńskie bez feriepenger i 64 proc dagpenger. Byłam w nav i nic nie poradzili że w ciąży i że tak serio zwolnili mnie miesiąc przed obowiązkowym wysłaniem na svangerskapspenger z powodu nieodpowiednich warunków pracy dla osób w ciąży, gdzie miałabym szanse na 100proc wypłaty.
Gość na boku powiedział mi abym szła z tym do gazety czy telewizji.. Już nie miałam sił i zostałam na bezrobociu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
witam mam mały problem Mój znajomy był na Świeta w Polsce i korzystał z bezpłatnego urlopu Po powrocie pracował 4 dni i się rozchorował Dostał zwolnienie od lekarza 100% a firma bemanningowa odmawia mu zapłaty za to zwolnienie Pytanie czy ta firma ma prawo odmówić wypłaty za zwolnienie chorobowe?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
Dorta napisał:
witam mam mały problem Mój znajomy był na Świeta w Polsce i korzystał z bezpłatnego urlopu
Po powrocie pracował 4 dni i się rozchorował Dostał zwolnienie od lekarza 100% a firma bemanningowa odmawia mu zapłaty za to zwolnienie
Pytanie czy ta firma ma prawo odmówić wypłaty za zwolnienie chorobowe?

- Po pierwsze w Norwegi, wszystkie urlopy standardowe są bezpłatne/ znaczy, zwykłe pracownicze.
- Po drugie, jeżeli to standardowa umowa o pracę, to tam stoi jasno iż bemanning, płaci jedynie za faktycznie wypracowane godziny u bezpośredniego pracodawcy.
- Po trzecie i następne, twój "znajomy", musi naprawdę rzetelnie i ze zrozumieniem czytanego tekstu, przeczytać umowę którą sam dobrowolnie podpisał, nawet to co jest drobnym druczkiem, oraz wszystkie odnośniki zewnętrzne jak paragrafy norweskiego kodeksu pracy w firmach typu bemanning.
Owocnej lektury.

Ogólnie:
Tego typu firma, ma prawo nie respektować przedłożonego zwolnienia lekarskiego o ile nie jest to ujęte w umowie o wynajem pracownika do firm zewnętrznych.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Danieln
(Danieln)
Wiking
Cześć mam taki problem
Pracuj w systemie rotacyjnym 3/3
Jestem teraz na swojej rotaci ale pracodawca niema dla mnie narazie pracy wie ktoś jak to jest w prawie pracy w rotaciach czy nie powinno być to płacone postojowe proszę o jakaś pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok