Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

499 Postów
Krystian Kozyra
(Krystian85)
Wyjadacz
Zawisz napisał:
Krystian85 napisał:
Zawisz napisał:
Krystian85 napisał:
Jancio1972 napisał:
Ja też tak mam... . Najgorzej jest zimą. Co prawda pracuję wśród bardzo miłych i uprzejmych norwegów, ale co z tego jak w domu tylko ja i komputer
-------------------
Może kup jeszcze jeden,będzie tłumniej......


Wredny cynik.

---------
Są dwa fatalne rodzaje jekow w Norwegii: huraganu za oknem i samotnego faceta bez jaj.


Nie napisałem, że brakuje Tobie racji. Jeno, że jesteś cynik

-----
Bom ))
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
124 Posty

(misiek86)
Stały Bywalec
Wiele osób mawia, że do wszystkiego się idzie przyzwyczaić w mniejszym lub większym stopniu. Prawda. Trzeba starać się "oswoić" pewne rzeczy i starać się z nimi żyć. Praca powoli staje się rutyną, w którą się wpada. Fajnie, jeśli ma się wokół siebie ludzi, z którymi po pierwsze układa się współpraca, a po drugie można poruszyć wiele tematów. Inna kwestia leży też w nas samych, w sensie co każdy z nas zostawił za sobą, jakie drzwi zamknął, czego oczekuje od innych, a przede wszystkim od siebie. Jak już zostało wcześniej wspomniane, teraz zdecydowanie zamiera forma kontaktu bezpośredniego - rozmowa. Wystarczy popatrzeć na przystanki, autobusy, dokoła nas samych. Nie chcę się już rozwijać w kwestii obrażania się nawzajem, bo chyba nie tędy droga. Oczekujemy szacunku od drugiej osoby, to sami powinniśmy się tym szacunkiem wykazać. Ale do sedna. Po prawie dwóch latach w Norwegii można do pewnych spraw przywyknąć, a do niektórych nadal potrzeba czasu.
Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
555 Postów

(DariuszWysocki)
Wyjadacz
TO TEMAT JEST MALO SMIESZNY ,, no ale wszytko zalezy od nas samych
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
Monika Szykytymyryfyry
(Wilhelmina)
Wiking
Mysle, ze samotnosc wynika z braku kontaktu z innymi ludzmi - ha! Tez mi odkrycie. Mam na mysli jednak to, ze czlowiek moze miec wypelniony czas roznymi obowiazkami. Opieka nad dzieckiem to nieustanne zajecie. I mozna niby do dziecka pogadac, ale nie o taki kontakt chodzi. W pewnym momencie czlowiek ( z roznych powodow ) zamyka sie w domu. Cztery sciany jednak szybko przytlaczaja, ale jak tu sie z nich wyrwac, kiedy to caly swiat nie przestal biegnac, gdy chwile nie bylismy obecni. I tak okazuje sie, ze nie pasujemy juz do wczesniejszego schematu. Ze ludzie z przeszlosci maja swoje zycie, ktorym my juz zyc nie umiemy, nie mozemy lub nie potrafimy. Rada? Trzeba wyjsc do ludzi. Jak? Hmmm, ktos? Cos?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty
Marek Marko
(MAREKeneeco)
Nowicjusz
No tak mówia, ale podobno głownie praca na Północy Norwegii lub w Oslo+ gdzie czynsz za mieszkanie jest bardzo drogi. To Prawda`?_
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty
Marek Marko
(MAREKeneeco)
Nowicjusz
Mądre przemyślenia i cenne uwagi. Ja w właśnie w Norwegi chciałem odnaleźć : ciepło od drugich płynące, szacunek i wartość kontaktów międzyludzkich. Pracowałem ok 3 lat na farmie w Finlandii ( 10 lat temu)- i wśród tamtych rodzin i w tamtym środowisku- wiele pozytywnych cech międzyludzkich zauważyłem. A tu W Norwegi i- jest z tym gorzej...?
Marek
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
Monika Szykytymyryfyry
(Wilhelmina)
Wiking
Nie wiem czy gorzej. Jak wszedzie na swiecie, mozna tu znalezc kazdy rodzaj ludzi. Problem polega na tym, ze ciezko znalezc tych wlasciwych
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
176 Postów
Greg Greg
(Greg1979)
Stały Bywalec
Zaiste powiadam wam - szukajcie a znajdziecie....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
398 Postów

(Zawisz)
Stały Bywalec
Wilhelmina napisał:
Nie wiem czy gorzej. Jak wszedzie na swiecie, mozna tu znalezc kazdy rodzaj ludzi. Problem polega na tym, ze ciezko znalezc tych wlasciwych

Słabo szukacie, panno Moniko.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty
Marek Marko
(MAREKeneeco)
Nowicjusz
Ta też uważam, że masz rację . Dlatego szukam, i wierze ze znajdę... ta własciwą..
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok